Atlantic Explorer IO V4 Coil pompa ciepła do c.w.u z wężownicą 200l 986088

Atlantic Explorer IO V4 Coil pompa ciepła do c.w.u z wężownicą 200l 986088
Dostępność: 2 szt.
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 7 799,00 zł 7799.00
Dostępność: 2 szt.
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Atlantic Explorer IO V4 Coil Pompa ciepła do c.w.u z wężownicą 200L

Ogrzewanie pompą ciepła

Pompa ciepła typu split Atlantic Explorer IO V4 Coil to nowoczesne i wydajne rozwiązanie dla ogrzewania budynków. Jest to urządzenie typu split, składające się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, co umożliwia montaż w trudno dostępnych miejscach.

Naturalne źródło ciepła

Pompa ciepła wykorzystuje naturalne źródła energii, takie jak powietrze lub grunt, do produkcji ciepła. W jednostce zewnętrznej znajduje się sprężarka i skraplacz, natomiast w jednostce wewnętrznej - parownik i zawór rozprężny. Te elementy tworzą układ, który przenosi ciepło z jednej jednostki do drugiej.

Działanie pompy ciepła

Atlantic Explorer IO V4 Coil charakteryzuje się wysoką wydajnością i niskim zużyciem energii. Jest w stanie dostarczać ciepło do budynku w niskich temperaturach zewnętrznych, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii COIL. Ta technologia umożliwia bardziej efektywne i trwałe wykorzystanie powietrza lub gruntu jako źródła energii.

Nowoczesne pompy ciepła Atlantic Explorer IO V4 Coil 

Zaletą pompy ciepła Atlantic Explorer IO V4 Coil jest funkcja chłodzenia, co pozwala na korzystanie z urządzenia w lecie jako klimatyzatora. Wszystko to sprawia, że jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i klimatyzacji.

Łatwe kontrolowanie pracy pompy ciepła

Urządzenie jest wyposażone w nowoczesny panel dotykowy, umożliwiający łatwą i wygodną obsługę. Pompa ciepła jest również kompatybilna z systemami inteligentnego domu, co pozwala na zarządzanie nią za pomocą aplikacji na smartfona.
 

 Cozytouch

System Cozytouch umożliwia wygodne i zdalne zarządzanie pompą ciepła poprzez aplikację mobilną. Korzystanie z tego rozwiązania pozwala na pełną kontrolę nad parametrami pracy urządzenia, a także udostępnia bieżące informacje na temat kosztów jego eksploatacji.

I-O Homecontrol

System wykorzystuje dwukierunkową, bezprzewodową komunikację radiową pomiędzy urządzeniami, co umożliwia łatwe i wygodne zarządzanie urządzeniem.

Efektywność pompy ciepła

Możliwość zaoszczędzenia aż do 80% wartości energii rocznie, dzięki wykorzystaniu wszystkich opcji zarządzania pracą urządzenia.
Zastosowanie ATLANICTIC EXPLORER IO V4 COIL jako pompy ciepła do c.w.u z wężownicą 270L pozwala na oszczędne gospodarowanie energią.

Total confort®

Total confort® zapewnia komfort użytkowania dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów oraz zaawansowanych funkcji sterowania opartych na najnowszych technologiach.

Cicha praca

Urządzenie jest wyposażone w skuteczną izolację dźwiękową, dzięki czemu jego praca jest cicha i niezakłócająca.

Funkcja samodiagnostyki

W razie awarii, urządzenie posiada wbudowaną funkcję, która poinformuje o tym na wyświetlaczu, dając w ten sposób wskazówki użytkownikowi.

Wskaźnik zużycia energii

Pompa ciepła ATLANTIC EXPLORER IO V4 COIL została zaprojektowana z myślą o wygodzie użytkownika. Posiada ona wizualny wskaźnik, który pokazuje efektywność jej pracy, co umożliwia uzyskanie optymalnej równowagi pomiędzy komfortem cieplnym a oszczędnością energii.

Ekologiczne pompy ciepła

Tryb "Eko" to opcja, w której 100% zużytej energii pochodzi z źródeł odnawialnych, generowanych przez współpracującą z urządzeniem pompę ciepła. W ten sposób można zapewnić bardziej ekologiczne i ekonomiczne ogrzewanie, korzystając z odnawialnych źródeł energii.

Tryb Boost

Tryb "Boost", który umożliwia osiągnięcie maksymalnego komfortu cieplnego w krótkim czasie poprzez pracę urządzenia na maksymalnych parametrach. Po osiągnięciu pożądanej temperatury, urządzenie automatycznie przejdzie do standardowego trybu pracy.

Data i czas

Użytkowanie pompy ciepła jest o wiele łatwiejsze dzięki funkcji, która pozwala na ustawienie daty i czasu, umożliwiając precyzyjne planowanie jego pracy.

Czynnik chłodniczy R513A

Czynnik chłodniczy pompy ciepła R513A zapewnia bezpieczne i efektywne działanie pompy ciepła, a jego przyjazność dla środowiska zapewnia dodatkowe korzyści dla środowiska naturalnego.

Anoda tytanowa

Pompa ciepła została wyposażona w anodę tytanową, czyli jeden z elementów skutecznie chroniący instalację przed korozją. Jej wysoki poziom efektywności jest zapewniony dzięki zastosowaniu nowoczesnego generatora napięcia cyfrowego oraz zintegrowanemu akumulatorowi, który zabezpiecza pracę systemu w przypadku braku zasilania sieciowego na okres nawet trzech dni.

Emalia ceramiczna

W celu ochrony przed korozją, zbiornik wyposażony został w najlepszej jakości emalię ceramiczną. Jej skład chemiczny został ulepszony poprzez dodanie pierwiastków metali.

Grzałka ceramiczna

Grzałka ceramiczna jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki równomiernemu rozprowadzaniu ciepła na całej powierzchni grzałki, można uzyskać wysoką efektywność i komfort cieplny. Ponadto, grzałka ceramiczna jest długowieczna i nie wymaga opróżnienia zbiornika z wody podczas ewentualnej naprawy.

Anti Legionella

Anti Legionella to funkcja, która zabezpiecza system grzewczy przed rozwojem bakterii Legionelli. Dzięki odpowiedniej kontroli temperatury wewnątrz zbiornika i stosowaniu procedur, które minimalizują ryzyko rozwoju bakterii, system jest bezpieczny i zdrowy dla użytkowników. Warto pamiętać, że bakterie Legionelli są niebezpieczne dla zdrowia i należy stosować środki ostrożności, aby zapobiec ich rozwojowi.

Współczynnik COP

Współczynnik COP (ang. Coefficient of Performance) jest jednym z ważniejszych parametrów, który określa efektywność działania pompy ciepła. Im wyższy współczynnik COP, tym więcej energii jest wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń, a tym samym mniej energii trzeba zużyć z zewnętrznych źródeł. Wysoki współczynnik COP oznacza więc, że urządzenie jest bardziej ekonomiczne i ekologiczne w użytkowaniu.

System Hydroplus

Hydroplus to także zaawansowany system zapewniający jak najlepsze wykorzystanie ciepła zgromadzonego w zasobniku wody, co przekłada się na wysoką sprawność urządzenia oraz oszczędność energii. Warto również wspomnieć, że Hydroplus zapewnia również stabilne i równomierne temperatury wody użytkowej, co jest niezwykle ważne dla komfortu użytkowania.

Izolacja termiczna

Izolacja termiczna wykorzystywana w urządzeniu jest zbudowana z ekologicznej pianki poliuretanowej i zapewnia utrzymanie ciepła we wnętrzu zbiornika, co ogranicza straty cieplne i pozwala na oszczędność energii.

Deflektor zimnej wody

Deflektor zimnej wody to element, który pełni ważną rolę w kontekście prawidłowej wymiany ciepła w urządzeniu. Dzięki swojemu kształtowi i ukierunkowaniu, zapobiega mieszaniu się wody ciepłej i zimnej, co wpływa na zwiększenie wydajności i efektywności systemu. W efekcie, deflektor zimnej wody jest ważnym elementem wspierającym efektywność energetyczną i wydajność pompy ciepła.

System PV

Z systemem fotowoltaicznym, podgrzewanie wody może odbywać się z wykorzystaniem odnawialnej energii słonecznej. Dzięki specjalnej funkcji PV dla pompy ciepła, możliwe jest podgrzanie wody do temperatury 62°C.

Cyrkulacja

Możliwość zastosowania pompy cyrkulacyjnej dzięki specjalnie zaprojektowanemu króćcowi cyrkulacyjnemu, pozwala na ulepszenie komfortu korzystania z ciepłej wody użytkowej.

Serwis 48h

Usługa serwisowa zapewniająca szybką reakcję i rozwiązanie problemu w ciągu 48 godzin od zgłoszenia. Klienci mogą skontaktować się z infolinią serwisową dostępną w godzinach pracy biura, a także zgłosić i śledzić swoją usterkę poprzez stronę internetową. Jest to profesjonalna obsługa zapewniająca wysoki poziom komfortu użytkowania.

Gwarancja 5 lat

Gwarancja na zbiornik wynosi 5 lat, co gwarantuje bezpieczeństwo i pewność użytkowania oraz udziela poczucia komfortu w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów związanych z produktem.

Gwarancja 2 lata

Okres dwuletniej bezwarunkowej gwarancji na całe urządzenie, zapewniający poczucie bezpieczeństwa i pewność, że w razie jakichkolwiek problemów z urządzeniem, zostaną one szybko i skutecznie rozwiązane.

CHARAKTERYSTYKA PRACY:

 • Pojemność zbiornika (DIN 4357) [L]: 200
 • Ilość wody ogrzana za pomocą grzałki elektrycznej [L]: 110
 • Zakres temperatur pracy przy użyciu grzałki elektrycznej [°C]: +50+62°C 
 • Moc grzałki elektrycznej [W]: 1 800
 • Moc pobierana (nominalna) [W]: 700 
 • Moc pobierana (całkowita) [W]: 2 500
 • Zakres temperatur powietrza dla pracy pompy [°C]: -5+43°C
 • Zakres regulacji temperatury wody w zbiorniku [°C]: +50+62°C
 • Średnica przyłącza hydraulicznego (zimna woda) [cal]: ¾” ¾” ¾” ¾”
 • Średnica przyłącza hydraulicznego (ciepła woda+cyrkulacja) cal ¾” 
 • Zasilanie 230 V/50 Hz
 • Zabezpieczenie na bezpieczniku różnicowym [A]: 16
 • Waga urządzenia [kg]: 97
 • Ciśnienie robocze [bar]: 8
 • Poziom hałasu [dB]: 53
 • Powierzchnia wężownicy [m2]: 1,2

SPRAWNOŚĆ

 • Współczynnik efektywności dla temp. zewn. +15°C COP: 3,1 
 • Współczynnik efektywności dla temp. zewn. +7°C COP: 2,8
 • Wydajność cieplna (pompa ciepła)* [L]: 400
 • Wydajność cieplna (grzałka elektryczna)* [L]: 320 
 • Wydatek powietrza (bez obciążenia – 1 prędk./2 prędk.) [m3 /h]: 305,7 / 390 
 • Czas ogrzewania przy użyciu pompy ciepła** [h]: 6,10
 • Czas ogrzewania przy użyciu grzałki elektrycznej [h]: 4,48
 • Wymiary (wys./szer./gł.) [mm]:  1617 / 620 / 665

Dane techniczne

Zdalne sterowanie Tak
Klasa efektywności energetycznej A+/A+

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium