Blog

I wtedy nastała jasność!

0
I wtedy nastała jasność!

Absolutną podstawą podczas remontu łazienki jest zakup WC, umywalki oraz kabiny prysznicowej bądź wanny. Ich funkcjonalność będzie miała kluczowe znaczenie dla twojego komfortu w trakcie dbania o higienę osobistą. Jeżeli posiadasz już wskazane elementy wyposażenia łazienek, przychodzi najwyższy czas na uporanie się z pozostałymi, ale nie mniej istotnymi kwestiami.

Zobacz siebie w pełnej krasie

Dobór odpowiedniego lustra ma niebagatelne znaczenie w kontekście korzystania z łazienki. Po pierwsze trzeba wziąć pod uwagę rozmiar. Śmiało można odejść od założeń sugerujących, że zwierciadło nie powinno być szersze niż umywalka. Większa powierzchnia przełoży się na komfort użytkowania. Później należy zastanowić się czy lepszy będzie wariant z ramą czy bez niej. To już zależy od waszego poczucia estetyki. Zadbaj jednak, by design był spójny z pozostałymi elementami wyposażenia łazienki. Ciekawym rozwiązaniem jest również dodatkowe oświetlenie przy krawędzi lustra. Warto zastanowić się nad zakupem modelu wyposażonego w diody LED.

Światła, kamera, akcja!

Chyba nikt nie wygląda korzystnie po przebudzeniu się. Przymrużone oczy i włosy w nieładzie to zazwyczaj pierwszy widok, jaki zobaczysz w lustrze. Poranna toaleta potrafi jednak zdziałać cuda. Najbardziej prozaiczne czynności mogą nawet przypominać pracę charakteryzatora. Dbasz o higienę i dobrą prezencję, aby czuć się komfortowo. W efekcie jesteś również lepiej odbierany przez innych ludzi i możesz perfekcyjnie odegrać swoją rolę danego dnia.

Kluczem do sukcesu jest dobre oświetlenie. Dzięki niemu z łatwością dostrzeżesz wszystkie niedoskonałości i będziesz w stanie sprawnie uporać się z nimi. Łazienki często nie posiadają okien, więc nie zawsze możesz liczyć na to, że poranne promienie słońca rozświetlą twoje oblicze. W tej sytuacji konieczne jest zainwestowanie w intensywne źródło sztucznego światła. Podczas zakupu warto również wziąć pod uwagę aspekt ekonomiczny. Zastosowanie energooszczędnych rozwiązań pomoże w wykluczeniu niepotrzebnych wydatków. Świetnym wyborem będą diody LED, które skutecznie spełnią swoje zadanie, a jednocześnie pobiorą znacznie mniejszą ilość energii elektrycznej.

Jak utrzymać maksymalną funkcjonalność elementów wyposażenia łazienek?

Masz już lśniące lustro i intensywne oświetlenie. Ich atuty nie są jednak wieczne. O wszystkie rzeczy trzeba regularnie dbać, aby zachowały swoje walory użytkowe. Lustro wymaga wyjątkowo dużo uwagi. Woda paruje i osadza się na szklanej tafli. W konsekwencji widoczność nie będzie już na takim poziomie, jak zaraz po zakupie. W tej sytuacji musisz najpierw oczyścić powierzchnię z nagromadzonych zabrudzeń, a następnie sięgnąć po płyn do mycia okien i zabrać się do polerowania.

Przy okazji porządków w łazience zwracaj też uwagę na stan oświetlenia. Warto przynajmniej raz na tydzień oczyścić je z zalegającego kurzu. W efekcie będzie mogło wykorzystać swój pełny potencjał. Ponadto należy systematycznie kontrolować jego żywotność Jeśli zauważasz, że żarówki są już na wyczerpaniu, nie zwlekaj z wymianą.

Udostępnij

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium