Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Producenci

Anemostaty nawiewne i wywiewne


Anemostaty to nawiewne lub wywiewne elementy stanowiące zakończenie mechanicznej sieci wentylacyjnej. Ich zadaniem jest umożliwienie precyzyjnego kształtowania, regulacji i kierowania strumieniem powietrza do wnętrza pomieszczenia.

Rodzaje anemostatów

Wentylacja mechaniczna składa się z wielu komponentów, wśród których są anemostaty, dostarczające świeże oraz odprowadzające zużyte powietrze. Można wyróżnić ich trzy główne rodzaje:

  • anemostat nawiewny,
  • anemostat wywiewny,
  • nawiewno-wywiewny.

Urządzenia nawiewne są umieszczane na końcu kanałów doprowadzających świeże powietrze, często jako anemostaty sufitowe. Dzięki możliwości regulacji kierunku nawiewu powietrza kontrolowany jest jego przepływ do wnętrza pomieszczenia.

Anemostaty wywiewne działają dzięki odpowiednio zaprojektowanemu układowi wentylacyjnemu. Ich zadaniem jest usuwanie zanieczyszczonego powietrza, nie pozwalając na przekształcenie kanału nawiewnego w wywiewny. Każdemu anemostatowi nawiewnemu towarzyszy więc anemostat wywiewny, bo równowaga w wymianie powietrza gwarantuje bezpieczeństwo i komfort mieszkania w domu.

Anemostaty dwukierunkowe, nawiewno-wywiewne, pomimo swojej potencjalnej uniwersalności, są rzadko montowane ze względu na konstrukcję mechanicznego systemu wentylacji. Nie spełniają swojej pierwotnej funkcji przewidzianej przez producenta.

Nasza hurtownia instalacyjna ma w ofercie anemostaty Zehnder okrągłe, ścienne i sufitowe oraz inne akcesoria do wentylatorów, klimatyzatorów i rekuperacji. Oprócz tego oferujemy też: klimatyzatory, centrale wentylacyjne, rekuperatory, akcesoria wentylacyjne, a także ogrzewanie, w tym pompy ciepła, grzejniki czy zasobniki C.W.U. Zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium