Opcje przeglądania
Producent
Ocena
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci

Rury rozsączające do instalacji drenażowych

Drenaż rozsączający to jedna z najbardziej popularnych, a zarazem najtańszych metod odprowadzania oczyszczonych ścieków. Do wykonania instalacji drenażowej niezbędne są specjalne rury rozsączające, wykonane z PVC-U, czyli poli(chlorku winylu) – materiału odpornego na rozpuszczalniki, który wyróżnia się wysoką wytrzymałością mechaniczną. W ofercie superbateria.pl znajdziesz rury drenażowe rozsączające karbowane z filtrem i bez filtra, z perforacją oraz bez perforacji. Poniżej znajdziesz przykładowe zastosowania poszczególnych rur.

Rodzaje rur rozsączających

Rura rozsączająca jest dostępna w kilku wariantach:

  • z perforacją (z otworami) – najczęściej stosowany wariant przeznaczony do wykonywania opasek drenażowych wokół domów jednorodzinnych,
  • bez perforacji (bez otworów) – służy m.in. do podłączania rynien i odprowadzania wody ze studni zbiorczej do kanalizacji,
  • z otuliną filtracyjną – chroni rurę przed zanieczyszczeniami i może być wykonana z PP lub włókna kokosowego,
  • bez otuliny filtracyjnej – np. do odwadniania terenów piaszczystych i gruboziarnistych.

W naszej ofercie znajdziesz rury rozsączające o średnicy 50, 80 i 100 mm – z otuliną i bez oraz z otworami i bez otworów. Oferowane produkty spełniają normy DIN 4262-1 oraz PN-C-89221 dla rur drenarskich karbowanych z niezmiękczonego poli(chlorku winylu) (PVC-U).

Do czego służą rury drenażowe rozsączające?

Rury rozsączające są przeznaczone do odwadniania pól uprawnych i łąk oraz ochrony budynków przed wilgocią i naporem przenikającej z gruntu wody, która znajduje się przy ławach fundamentowych i murach. Rura rozsączająca może być stosowana przy drogach wewnętrznych i publicznych, autostradach, lotniskach, torowiskach, metrze, terenach przemysłowych, parkingach, placach magazynowych i manewrowych oraz wysypiskach odpadów przemysłowych i komunalnych. Rury drenażowe rozsączające są również przeznaczone do perkolacji i rozsączania wód deszczowych.

Zalety systemu drenarskiego z PVC-U

Rury rozsączające PVC-U z geowłókniny z PP o gramaturze 90 g/m2 wyróżniają się wysoką odpornością na kolmatację i korozję chemiczną, fizyczną oraz biologiczną. Ich cechą szczególną są bardzo dobre parametry hydrauliczne. Rury drenażowe rozsączające mogą być perforowane na całym obwodzie, co umożliwia gromadzenie się wody napływającej z każdego kierunku. Rury z otuliną stanowią skuteczną ochronę przed cząstkami gruntu, które mogłyby zatykać otwory. Zastosowanie zaczepów wpływa na łatwość instalacji. Sztywność obwodowa rur rozsączających wynosi ≥ 4 kN/m2.

Drenaż i systemy rozsączające

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium