telefon  Infolinia: 603 658 272 (pon-pt 8:00-15:30)    mail: sklep@superbateria.pl

Producenci

Pompy zatapialne / zanurzeniowe


 

Pompa do wszystkiego

Dzięki wykorzystaniu wytrzymałych materiałów pompy zatapialne Grundfos nadają się do przepompowania praktycznie każdej cieczy. Można je wykorzystywać do osuszania dowolnego terenu lub zalanego pomieszczenia. Świetnie nadają się do czyszczenia oczka wodnego oraz stawku. Pomogą nawet przepompować szambo, jeśli zajdzie taka potrzeba. Odpowiednia budowa takiego urządzenia, wyposażonego często w specjalny rozdrabniacz, pomaga poradzić sobie nawet z najbardziej zanieczyszczonymi cieczami. To wszystko powoduje, że pompy zatapialne są uniwersalne i mają wiele zastosowań.

 

Pompy zatapialne Grundfos

Głównym zadaniem pompy jest wytworzenie ciśnienia między wejściem a wyjściem pompy. Nadane ciśnienie pozwala transportować wodę. Pompy zatapialne charakteryzują się tym, że są zanurzane w cieczy, która następnie wylatuje podłączonym wężem. Dzięki zastosowaniu rozdrabniaczy, tego typu urządzenie można zaimplementować również do przepompowywania zanieczyszczonej wody.

Pompa zatapialna do wody brudnej Grundfos

Podtopienia zdarzają się nadal dość często w niektórych częściach Polski, szczególnie tych niżej położonych. Piwnica pełna wody to wciąż nierzadkie zjawisko. Woda przeciekająca przez grunt i ściany jest zazwyczaj brudna. W takich miejscach zastosowanie znajdzie pompa zatapialna Grundfos. Wystarczy wybrać najniżej położone miejsce w piwnicy i ustawić w tym miejscu pompę i podłączyć ją do zasilania energetycznego. Dzięki zastosowaniu pływaka urządzenie włączy się dopiero gdy poziom wody osiągnie określoną wysokość. Duża moc tego typu urządzeń pozwala szybko uporać się z nadmiarem brudnej cieczy, a po opadnięciu wody, pływak ponownie zadziała, tym razem wyłączając pompę. W taki sposób urządzenie marki Grundfos może działać zupełnie automatycznie, zapewniając zawsze suchą piwnicę.

Pompa zatapialna do ścieków Grundfos

Pływak może znaleźć zastosowanie także w innych sytuacjach. W niektórych gospodarstwach mogą znaleźć się dwa lub więcej szamb, szczególnie w starym budownictwie. Zazwyczaj tylko jedno z nich, to największe, jest opróżniane przez beczkowóz. Natomiast ścieki znajdujące się w pozostałych zbiornikach należy przepompować do tego pierwszego. Zastosowanie pływaka umożliwia wykonywanie tej czynności zupełnie automatycznie, bez potrzeby pilnowania poziomów oraz ręcznego uruchamiania pompy. Zamontowany rozdrabniacz sprawdzi się tu doskonale, nie dopuszczając do zatkania lub zablokowania urządzenia. W ten sposób uzyskuje się niezawodne i automatyczne urządzenie do wykonywania wielu zadań.

Inne zastosowania

Uniwersalność pompy zatapialnej Grundfos jest na tyle duża, że sprawdzi się doskonale także na co dzień. Dobrym przykładem może być podlewanie ogródka wodą opadową. Jeśli rynny są podłączone do dużego zbiornika retencyjnego, zamontowanie w nim pompy zatapialnej pozwoli wykorzystywać zgromadzoną wodę do, np. podlewania roślin. Niestraszne będą jesienne liście, a nawet drobniejsze gałązki, które zostaną posiekane przez rozdrabniacz i popłyną wraz z cieczą do ogródka. Pompa zanurzeniowa wysokiej jakości, wykonana z najlepszych materiałów, starannie ze sobą skręconych, jest idealna do każdej zabrudzonej cieczy. Zapewnia też długą żywotność oraz wytrzymałość i trwałość, a proste i dobre rozwiązania typu rozdrabniacz zapewniają dużą bezawaryjność. Taka pompa poradzi sobie w każdych warunkach.

Do każdego gospodarstwa

Uniwersalność zastosowań oraz możliwość radzenia sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami powoduje, że pompy zanurzeniowe świetnie nadają się do każdego gospodarstwa. Szczególnie te produkowane przez duże i sprawdzone firmy, jak Grundfos, zapewniają niezawodność oraz trwałość. Dzięki temu przydadzą się w każdej awaryjnej sytuacji, gdy szybko będzie trzeba pozbyć się dużej ilości wody. Niestraszne będą im wszelkie zanieczyszczenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium