Opcje przeglądania
Producenci

Pompy zatapialne / zanurzeniowe


Pompy zatapialne mogą mieć wiele zastosowań. Poszczególne modele nadają się przepompowania wody czystej lub brudnej. Pompy zanurzeniowe odpowiedniej budowy, wyposażone często w specjalny rozdrabniacz, mogą poradzić sobie nawet z najbardziej zanieczyszczonymi cieczami. W naszej ofercie dostępne są wysokiej jakości pompy zatapialne GRUNDFOS, a także WILO.

Grundfos Unilift KP 150 M1 Pompa zatapialna do wody brudnej  011H1300 Grundfos Unilift KP 150 M1 Pompa zatapialna do wody brudnej 011H1300
Cena: 1 273,00 zł 1 300,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
WILO TSW 32/8A Pompa zatapialna do wody  6045167 WILO TSW 32/8A Pompa zatapialna do wody 6045167
Cena: 1 645,52 zł
zobacz więcej

Pompy zatapialne GRUNDFOS — charakterystyka i rodzaje

Głównym zadaniem, jakie mają pompy do wody zatapialne, jest wytworzenie ciśnienia między wejściem a wyjściem pompy. Nadane ciśnienie pozwala transportować wodę. Pompy zatapialne charakteryzują się tym, że są zanurzane w cieczy, która następnie wylatuje podłączonym wężem. Dzięki zastosowaniu rozdrabniaczy, tego typu urządzenie można zaimplementować również do przepompowywania zanieczyszczonej wody jako pompy ściekowe.

Pompy zatapialne do brudnej wody znajdują zastosowanie np. przy jej wypompowywaniu z zalanych piwnic. Wystarczy wybrać najniżej położone miejsce, ustawić w tym miejscu pompę i podłączyć ją do zasilania energetycznego. Dzięki zastosowaniu pływaka urządzenie włączy się, dopiero gdy poziom wody osiągnie określoną wysokość. Duża moc tego typu urządzeń pozwala szybko uporać się z nadmiarem brudnej cieczy, a po opadnięciu wody, pływak ponownie zadziała, tym razem wyłączając pompę. W taki sposób pompy do wody zatapialne mogą działać zupełnie automatycznie, zapewniając zawsze suchą piwnicę.

Pompy zatapialne do ścieków również mogą być wyposażone w pływak. Stosowane są w np. gospodarstwach, które mają co najmniej dwa szamba. Zazwyczaj tylko największe z nich, jest opróżniane przez beczkowóz, a ścieki z pozostałych zbiorników trzeba przepompować do tego pierwszego. Pływak umożliwia wykonywanie tej czynności zupełnie automatycznie, bez potrzeby pilnowania poziomów oraz ręcznego uruchamiania pompy. Rozdrabniacz sprawdzi się tu doskonale, nie dopuszczając do zatkania lub zablokowania urządzenia. W ten sposób pompy zatapialne stają się niezawodnymi i automatycznymi urządzeniami do wykonywania wielu zadań.

Pompy zanurzeniowe — wiele zastosowań

Dzięki wykorzystaniu wytrzymałych materiałów pompy zatapialne GRUNDFOS nadają się do przepompowania praktycznie każdej cieczy. Można je wykorzystywać do osuszania dowolnego terenu lub zalanego pomieszczenia. Świetnie nadają się do czyszczenia oczka wodnego oraz stawu. Mogą nawet występować jako pompy zatapialne do szamba, jeśli zajdzie taka potrzeba czy jako pompy zatapialne do studni.

Uniwersalność pomp jest tak duża, że sprawdza się doskonale także na co dzień, czego dobrym przykładem może być podlewanie ogródka wodą opadową. Wystarczy zamontować je w dużym zbiorniku retencyjnym, do którego podłączone są rynny, by wykorzystywać wodę z niego do podlewania.

Oferujemy również inne urządzenia, np.: pompy cyrkulacyjne C.W.U., pompy rozdrabniające do WC, pompy obiegowe, pompy głębinowe do studni, pompy do kondensatu, a także zasobniki C.W.U., armaturę grzewczą oraz wyposażenie łazienek, w tym armaturę łazienkową.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium