Opcje przeglądania
Kategorie
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Producenci

Przewody wentylacyjne izolowane elastyczne


Podstawowym składnikiem każdej instalacji wentylacyjnej są elastyczne przewody wentylacyjne izolowane PCV. Oferujemy je w różnych wariantach rozmiarowych, dzięki czemu łatwiej jest dopasować je do danego systemu wentylacji.

Przewody wentylacyjne – najpopularniejsze rodzaje

Odpowiedni dobór i wykonanie przewodów wentylacyjnych odgrywa kluczową rolę dla zapewnienia wysokiej jakości powietrza w domu. W konstrukcji systemów wentylacyjnych stosuje się różne rodzaje przewodów, uwzględniając:

  • kształt: dostępne są przewody wentylacyjne okrągłe, prostokątne oraz owalne,
  • materiał, z którego są wykonane, dzięki czemu mogą być sztywne lub elastyczne.

Najpopularniejsze są okrągłe przewody do wentylacji mechanicznej, które charakteryzują się łatwością montażu i obsługi, choć wymagają większej przestrzeni do instalacji. Potrzebują też mniejszej ilości materiału izolacyjnego. Kanały o kształcie owalnym stanowią rozwiązanie pośrednie.

W kanałach wentylacyjnych stosuje się głównie elementy sztywne. Jednak przewody wentylacyjne elastyczne są wykorzystywane zawsze, gdy konieczne jest rozgałęzienie od głównych kanałów lub podłączenie do centrali wentylacyjnej. Cechują się znaczną elastycznością, co umożliwia swobodne kształtowanie ich trasy oraz gięcie na niewielkich promieniach. Dzięki temu można elastycznie i bezinwazyjnie rozprowadzić system wentylacyjny w budynku, bez konieczności stosowania dodatkowych kształtek.

Nasza hurtownia instalacyjna ma w ofercie przewody wentylacyjne w dobrych cenach, a także inne akcesoria do wentylatorów, klimatyzatorów i rekuperacji. Oprócz tego można u nas nabyć: klimatyzatory, centrale wentylacyjne, rekuperatory, akcesoria wentylacyjne oraz ogrzewanie, w tym pompy ciepła, grzejniki czy zasobniki C.W.U. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi propozycjami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium