Producenci

Centrale wentylacyjne i rekuperatory


Czyste powietrze jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Centrale wentylacyjne pozwalają na jego szybką i skuteczną wymianę w warunkach domowych. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Jak działają centrale wentylacyjne?

Wentylacja pozwala na wymianę zanieczyszczonego, zużytego powietrza na świeże i nowe. Urządzenie pobiera powietrze z pomieszczeń i usuwa je na zewnątrz budynku, a następnie wciąga powietrze zewnętrzne i w oczyszczonej postaci dostarcza je do środka. Właśnie to odróżnia wentylacje od klimatyzacji, w przypadku której wymiana odbywa się wewnątrz pomieszczenia. Taki proces to rekuperacja.

W zależności od rodzaju rekuperator może mieć różną liczbę kanałów i wentylatorów. Niektóre wentylacje filtrują powietrze w taki sposób, aby usunąć z niego szkodliwe zanieczyszczenia takie jak kurz, pyłki, bakterie, czy wirusy, zanim dostaną się one do pomieszczenia.

Sterowanie wentylacją w pomieszczeniach

Centrala wentylacyjna może być sterowana ręcznie lub automatycznie. W przypadku sterowania ręcznego to użytkownik ustawia pożądaną prędkość wentylatorów oraz temperaturę, przy której urządzenie zacznie działać. Centrale ze sterowaniem automatycznym wykorzystują natomiast specjalne czujniki, np. wilgotności, temperatury, czy stężenia dwutlenku węgla, dzięki czemu są w stanie dostosować temperaturę i przepływ powietrza do warunków panujących w pomieszczeniu.

Nowoczesne centrale nawiewne najczęściej umożliwiają szczegółowe dostosowanie parametrów wentylacji do potrzeb użytkownika. Wiele z nich oprócz podstawowych funkcji posiada również dodatkowe opcje, takie jak sterowanie wilgotnością powietrza, automatyczne czyszczenie, czy ustalanie harmonogramu pracy maszyny.

O czym pamiętać przy wyborze centrali wentylacyjnej?

Skuteczna wentylacje to taka, która umożliwia wymianę odpowiedniej ilości powietrza na osobę w pomieszczeniu. Wybierając centralę, warto wziąć pod uwagę między innymi ilość prądu, jaką zużywa urządzenie oraz to, jak głośno rekuperator pracuje na poszczególnych biegach. Znaczenie może mieć również możliwość podłączenia gruntowego wymiennika ciepła. Decydując się na zakup, trzeba pamiętać także o wygodzie użytkowania. Najlepsze będą centrale wentylacyjne z dodatkowymi czujnikami i opcjami, dzięki którym powietrze docierające do pomieszczenia będzie jeszcze bardziej oczyszczone.

W sklepie Superbateria.pl można znaleźć duże i małe centrale wentylacyjne od sprawdzonych producentów, takie jak wentylacja Zehnder czy Aerovent Reversus. W asortymencie mamy też niezbędne do prawidłowego działania urządzeń akcesoria wentylacyjne.  Nasza hurtownia instalacyjna oferuje również zasobniki C.W.U., zbiorniki buforowe, a także pompy ciepła wraz z akcesoriami. Sklep internetowy Superbateria.pl to także duży wybór urządzeń techniki grzewczej, takich jak klimatyzatory, grzejniki, ogrzewanie podłogowe, nagrzewnice czy kurtyny powietrzne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium