Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci

Akcesoria dla niepełnosprawnych


Łazienka dla osób niepełnosprawnych

Urządzenie łazienki dla osób o specjalnych wymaganiach nie jest prostym zadaniem. Nie jest też niemożliwe do wykonania. Z pewnością przygotowanie odpowiednio zaprojektowanej łazienki osób niepełnoprawnych stanowi właśnie taki dylemat. Jeśli mamy ustalony metraż pomieszczenia, wybierzmy się do sklepu, gdzie kupimy wszelkie niezbędne produkty. Łazienka musi być przede wszystkim przestronna. Drugi warunek to praktyczne akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych. Szeroka oferta na ten typ produktów jest dostępna w sklepie superbateria.pl. Zanim ustalicie budżet na zakupy, zapoznajcie się z informacjami, które pomogą wam ustalić jakie akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych stanowią podstawę wyposażenia.

 

Niezbędne akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych

Tradycyjne łazienki są bardzo trudne lub niemożliwe do skorzystania przez osoby z niepełnosprawnością.  Stanowi to częsty problem, często niezauważany lub bagatelizowany. Dlatego przygotowaliśmy dla nich specjalną ofertę, dzięki której uda się to bez problemu. W pierwszej kolejności proponujemy zwrócić uwagę na poręcze ścienne. Wykonane ze stali doskonałej jakości lub plastiku, są doskonałą formą podpory dla osób z niepełnosprawnością. Te specjalne poręcze to jeden z kluczowych elementów wyposażenia łazienek dla tej grupy osób. Spełniają niezbędne standardy i posiadają stosowne certyfikaty. 

Akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych nie tylko zwiększają mobilność, ale również są pomocne w zachowaniu równowagi. Aby poręcze w pełni spełniały wymagania, muszą być montowane około 80-85 centymetrów od podłogi. Nie możemy przy tym zapominać o odpowiedniej przestrzeni manewrowej. Są one montowane nie tylko w domach, ale również w centrach handlowych, restauracjach czy hotelach.

Tego typu rozwiązania są również stosowane w budynkach użyteczności publicznej, ośrodkach wypoczynkowych i placówkach kulturalnych. Szeroki zakres zastosowania pozwala na duże udogodnienie, które na naszej stronie dostępne jest w przystępnych cenach. Dostosuj łazienkę do potrzeb osoby borykającej się z niepełnosprawnością, aby w pełni umożliwić jej zachowanie higieny osobistej.

Prawidłowe wyposażenie łazienki dla niepełnosprawnych

Kolejną czynnością, z którą osoby niepełnosprawne mogą mieć problem w łazience, jest kąpiel. Konieczne jest w takim wypadku zamontowanie siedziska prysznicowego. Jest ono łatwe w założeniu i w pełni odporne na korozję. Utrzymanie higieny osobistej u osób z problemem ograniczonej sprawności ruchowej już nie jest problemem. Dostępne na naszej stronie siedziska są w pełni przystosowane do ich potrzeb. Charakteryzuje je funkcjonalność oraz łatwość w rozkładaniu i składaniu.

 

Niezbędny do wyposażenia tego typu łazienki będzie również uchwyt, który zamontujemy przy umywalce – z prawej lub lewej strony bądź z obydwu stron. Dołączono do niego, podobnie jak w przypadku uchwytu montowanego przy toalecie, nie tylko pomocną instrukcję obsługi, ale również pełen zestaw montażowy. Tak przygotowana łazienka jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, które korzystając z niej, będą mogły prawidłowo zadbać o higienę. Akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych sprawdzają się również doskonale w przypadku osób starszych.

Uwzględnij potrzeby seniora w łazience

Nie tylko osoby niepełnosprawne potrzebują komfortowo urządzonej łazienki. Te same problemy dotyczą seniorów. Korzystając z naszej oferty, macie pewność, że kupujecie tylko potrzebne produkty. Akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych sprawdzą się w łazience dedykowanej osobie starszej, ale muszą zostać uwzględnione też inne zasady. Przykładem jest powłoka antypoślizgowa, która jest niezbędna w łazience seniora, ale dla osoby poruszającej się na wózku już niekoniecznie. Następny istotny element to stołki oraz podesty przy wejściu do wanny lub wysokiego brodzika prysznicowego.

Postaw na sprawdzone akcesoria łazienkowe dla osób niepełnosprawnych

Praktycznie urządzona łazienka dla osoby niepełnosprawnej wymaga dobrania jeszcze odpowiedniej umywalki, wanny lub prysznica oraz toalety. W tym przypadku bardziej niż wygląd liczą się głównie wymiary oraz kształty sanitariatów. Strona funkcjonalna jest tutaj najważniejsza. Wybrane sanitariaty uzupełniamy przedstawionymi wcześniej przykładami na niezbędne akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych. Nie kierujmy się wyłącznie ceną. Stawiajmy na konkretne, praktyczne rozwiązania oraz na wysoką jakość.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium