INFOLINIA 693 856 497 

od pn. do pt. 8.00-15.00

Niezbędne akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych

Tradycyjne łazienki są bardzo trudne lub niemożliwe do skorzystania przez osoby z niepełnosprawnością.  Stanowi to częsty problem, często niezauważany lub bagatelizowany. Dlatego przygotowaliśmy dla nich specjalną ofertę, dzięki której uda się to bez problemu. W pierwszej kolejności proponujemy zwrócić uwagę na poręcze ścienne. Wykonane ze stali doskonałej jakości lub plastiku, są doskonałą formą podpory dla osób z niepełnosprawnością. Te specjalne poręcze to jeden z kluczowych elementów wyposażenia łazienek dla tej grupy osób. Spełniają niezbędne standardy i posiadają stosowne certyfikaty. 

Akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych nie tylko zwiększają mobilność, ale również są pomocne w zachowaniu równowagi. Aby poręcze w pełni spełniały wymagania, muszą być montowane około 80-85 centymetrów od podłogi. Nie możemy przy tym zapominać o odpowiedniej przestrzeni manewrowej. Są one montowane nie tylko w domach, ale również w centrach handlowych, restauracjach czy hotelach.

Tego typu rozwiązania są również stosowane w budynkach użyteczności publicznej, ośrodkach wypoczynkowych i placówkach kulturalnych. Szeroki zakres zastosowania pozwala na duże udogodnienie, które na naszej stronie dostępne jest w przystępnych cenach. Dostosuj łazienkę do potrzeb osoby borykającej się z niepełnosprawnością, aby w pełni umożliwić jej zachowanie higieny osobistej.

Prawidłowe wyposażenie łazienki dla niepełnosprawnych

Kolejną czynnością, z którą osoby niepełnosprawne mogą mieć problem w łazience, jest kąpiel. Konieczne jest w takim wypadku zamontowanie siedziska prysznicowego. Jest ono łatwe w założeniu i w pełni odporne na korozję. Utrzymanie higieny osobistej u osób z problemem ograniczonej sprawności ruchowej już nie jest problemem. Dostępne na naszej stronie siedziska są w pełni przystosowane do ich potrzeb. Charakteryzuje je funkcjonalność oraz łatwość w rozkładaniu i składaniu.

Niezbędny do wyposażenia tego typu łazienki będzie również uchwyt, który zamontujemy przy umywalce – z prawej lub lewej strony bądź z obydwu stron. Dołączono do niego, podobnie jak w przypadku uchwytu montowanego przy toalecie, nie tylko pomocną instrukcję obsługi, ale również pełen zestaw montażowy. Tak przygotowana łazienka jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, które korzystając z niej, będą mogły prawidłowo zadbać o higienę. Akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych sprawdzają się również doskonale w przypadku osób starszych.

HANSGROHE Logo Uchwyt 41630000 HANSGROHE Logo Uchwyt 41630000
Producent: HANSGROHE
Cena: 159,89 zł
szt.
zobacz więcej
ROCA Uchwyt ścienny stały A81000060A ROCA Uchwyt ścienny stały A81000060A
Producent: ROCA
Cena: 519,89 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl