Producenci

Węże przyłączeniowe w oplocie


Węże przyłączeniowe w oplocie są elementami stosowanymi w instalacjach hydraulicznych, pneumatycznych lub w innych systemach zasilania płynami. Są otoczone elastyczną osłoną z metalu lub tworzywa sztucznego, zabezpieczającą je przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem czynników zewnętrznych.

Węże przyłączeniowe – charakterystyka

Węże przyłączeniowe do wody są elastyczne i giętkie, co pozwala na swobodne dopasowanie ich do różnych konfiguracji i kształtów instalacji. Mogą mieć różne średnice, długości i parametry techniczne, dostosowane do wszelkich wymagań.

Węże w oplocie stalowym są odporne na uszkodzenia mechaniczne, w tym: zginanie, rozciąganie i skręcanie. Takie zabezpieczenie chroni je także przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak: promieniowanie UV, ogień czy substancje chemiczne. Wąż do wody w oplocie stalowym jest trwały i odporny na zużycie, co przekłada się na dłuższą żywotność całego systemu. Z kolei węże w oplocie ze stali nierdzewnej są bardzo odporne na korozję, co jest szczególnie istotne podczas kontaktu z wodą.

Wężyki przyłączeniowe wykazują się również odpornością na wysokie ciśnienie, co umożliwia skuteczne przesyłanie wody do różnych urządzeń i aplikacji. Mogą również pracować w wysokich oraz niskich temperaturach, a informacje, do jakich są dostosowane, można znaleźć w specyfikacji.

Szczególnym rodzajem tych przyłączy jest wąż antywibracyjny używany w instalacjach, gdzie występują drgania, wibracje lub impulsy. Jego głównym zadaniem jest redukcja i amortyzacja drgań, co przekłada się na większą stabilność, ochronę urządzeń oraz wydłużenie żywotności systemu. Węże antywibracyjne zrobione są z elastycznego materiału o zdolnościach do absorbowania i tłumienia drgań. Ich wewnętrzna konstrukcja jest projektowana tak, aby redukować przenoszenie drgań z jednego elementu systemu, na drugi. Są one stosowane w różnych branżach, w tym: w systemach HVAC, przemyśle, energetyce, transporcie czy budownictwie.

Akcesoria przyłączeniowe w ofercie Superbateria.pl

Nasza hurtownia instalacyjna ma kompleksową ofertę na artykuły hydrauliczne, w tym węże odpływowe, przyłączeniowe i wszystko, co potrzebne, by powstały instalacje hydrauliczne. Oprócz tego można u nas znaleźć urządzenia będące częścią instalacji wodnych lub ciepłowniczych np. pompy ciepła, zasobniki C.W.U. i inne związane z szeroką kategorią ogrzewanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium