Producenci

Klimatyzatory domowe i pokojowe


Klimatyzatory to urządzenia często wykorzystywane w domach i mieszkaniach. Umożliwiają szybkie i skuteczne zmniejszenie temperatury powietrza w pomieszczeniach. Zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą.

Klimatyzatory do domu i mieszkania

Klimatyzatory ścienne to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla budynków należących do przestrzeni publicznej, ale także do prywatnych mieszkań i domów. Ich montaż nie jest skomplikowany, a obsługa odbywa się z poziomu panelu sterującego lub za pomocą pilota. Nie pobierają dużej ilości energii, ale są w stanie zapewnić optymalną temperaturę i znacznie poprawić komfort przebywania w pomieszczeniu. Dobre klimatyzatory domowe potrafią skutecznie schłodzić powietrze w czasie upalnych dni.

Jak działa klimatyzator domowy?

Działanie klimatyzatora jest proste i podobne do sposobu funkcjonowania lodówek. Polega na pobieraniu ciepłego powietrza z pomieszczenia i przepuszczaniu go przez układ chłodniczego, którego najważniejszą częścią są: czynnik chłodzący, sprężarka, parownik oraz wentylator.

Sprężarka to urządzenie sprężające gaz, który w wyniku tego procesu zwiększa swoje ciśnienie i temperaturę, przez co staje się o wiele wyższa niż temperatura powietrza. Taki gaz trafia do pierwszego z wymienników ciepła w klimatyzatorze, czyli do skraplacza. Tam spotyka się z powietrzem dostarczanym przez wentylator, a w wyniku tego oddaje ciepło i zostaje schłodzony. Dochodzi do skraplania, czyli przejścia gazu w stan ciekły. W ten sposób powstaje ciecz cieplejsza niż powietrze w pomieszczeniu. Trafia ona do zaworu rozprężającego, który zmniejsza jej ciśnienie i znacznie ją ochładza.

Schłodzona ciecz dostaje się do wentylatora, a konkretniej do drugiego wymiennika ciepła, jakim jest parownik. Wentylator zasysa ciepłe powietrze z pomieszczenia i również wtłacza je do parownika. Tam temperatury się wyrównują, a do pomieszczenia zostaje oddane chłodne powietrze i cały proces rozpoczyna się od nowa.

Klimatyzacja typu split

Klimatyzacja typu split to funkcjonalne i proste w użytkowaniu urządzenie. Standardowo składa się z dwóch elementów: jednostki zewnętrznej (agregatu) i wewnętrznej, montowanej na ścianie w pomieszczeniu. Łączą je przewody wypełnione freonem, tworząc zamknięty układ chłodniczy. Klimatyzatory domowe tego typu są bardzo praktyczne i łatwe w montażu. Umożliwiają szybkie chłodzenie powietrza nawet na większej przestrzeni, a sterowanie nimi jest intuicyjne.

Najlepsze klimatyzatory do domu lub mieszkania - jakie wybrać?

Przy wyborze klimatyzacji domowej trzeba wziąć pod uwagę kilka najważniejszych czynników, takich jak na przykład:

  • powierzchnia pomieszczenia, które chcemy ochłodzić,
  • liczba domowników,
  • poziom izolacji termicznej domu lub mieszkania,
  • ilość i jakość okien w pomieszczeniu,
  • klasa energetyczna urządzenia,
  • wydajność i moc klimatyzatora,
  • czynnik chłodzący.

W domowych warunkach najlepiej sprawdzą się stacjonarne klimatyzatory pokojowe o mniejszej mocy i wysokiej klasie energetycznej. Przydatną opcją jest także szeroka regulacja nawiewu, dzięki której będziemy mogli lepiej dopasować działanie urządzenia do swoich potrzeb.

Na uwagę zasługuje również design. Nowoczesne klimatyzatory wewnętrzne, które montujemy wewnątrz pomieszczenia, są estetyczne i dobrze komponują się z każdym otoczeniem.

Warto również zainwestować w urządzenie od sprawdzonych producentów, by cieszyć się jego bezawaryjną pracą przez długi czas. W swojej ofercie posiadamy m.in. klimatyzatory Saunier Duval i Bosh Junkers.

W asortymencie sklepu Superbateria znaleźć można o wiele więcej urządzeń, umożliwiających skuteczne chłodzenie lub ogrzewanie domu czy mieszkania. Jako hurtownia instalacyjna oferujemy m.in.: wentylatory i akcesoria wentylacyjne, ogrzewanie podłogowe, różnego typu grzejniki, a także pompy ciepła, czy zasobniki C.W.U.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium