Producenci

Reduktory ciśnienia wody


Reduktor ciśnienia wody jest urządzeniem, które pozwala na redukcję oraz ustabilizowanie ciśnienia wody pochodzącej z sieci wodociągowej. Ciśnienie w sieci wodociągowej w większości przypadków jest zbyt wysokie i ulega częstym wahaniom, co może spowodować nieprawidłową pracę wewnętrznej instalacji.

Reduktor ciśnienia wody – działanie i rodzaje

Reduktory ciśnienia to zaawansowane urządzenia zaworowe, które automatycznie dostosowują wyjściowe ciśnienie wody do zadanych parametrów. Składają się z korpusu zaworu, sprężyny, tłoka czy membrany, a także różnych elementów regulacyjnych, takich jak śruby kalibracyjne.

Woda wchodzi do reduktora z jednej strony, a na wyjściu jest ciśnienie zmniejszone do pożądanego poziomu. Działanie tłoka lub membrany, naprężonych przez sprężynę, pozwala na precyzyjną kontrolę ciśnienia wyjściowego.

Nasza hurtownia instalacyjna oferuje też reduktor ciśnienia wody z manometrem, który daje dodatkową warstwę bezpieczeństwa i efektywności. Manometr, będący integralną częścią tego typu reduktora, dostarcza bezpośredniego i ciągłego odczytu ciśnienia, co umożliwia szybką identyfikację wszelkich anomalii i dostosowanie ustawień w czasie rzeczywistym.

Urządzenie składa się ze standardowych komponentów reduktora ciśnienia, ale dodatkowo wyposażone jest w manometr. Zazwyczaj umiejscowiony na wierzchu lub z boku urządzenia i skalibrowany do wyświetlania ciśnienia w wybranych jednostkach, np. barach. Ciśnienie wody na wejściu i wyjściu jest mierzone i wyświetlane w czasie rzeczywistym, co umożliwia również monitorowanie jego stabilności.

Reduktory ciśnienia w ofercie Superbateria.pl

Oferujemy wiele rodzajów tych urządzeń, np.:

  • reduktor ciśnienia 3/4” - idealny do średniej wielkości systemów wodnych,
  • reduktor 1/ 2” - doskonale sprawdza się w małych systemach wodnych,
  • reduktor ciśnienia z filtrem – zabezpiecza dodatkowo instalację przed zanieczyszczeniami.

Odpowiednio dobrany i zainstalowany sprzęt, stanowi nieoceniony element każdego zaawansowanego systemu hydraulicznego.

Nasz sklep proponuje również zabezpieczenia do instalacji wodnych i centralnego ogrzewania, a także wszelkie niezbędne elementy i urządzenia, dzięki którym powstaną takie systemy jak ogrzewanie czy instalacje hydrauliczne, np. pompy ciepła, zasobniki C.W.U. czy artykuły hydrauliczne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium