telefon  Infolinia: 732 220 138 (pon-pt 8:00-15:30)    mail: sklep@superbateria.pl

Producenci

Głowice termostatyczne do grzejników


Głowice termostatyczne

W większości obiektów wnętrza ogrzewane są za pomocą kaloryferów. Każdy grzejnik musi posiadać odpowiednie urządzenie sterujące, aby umożliwić ustawienie odpowiedniej temperatury. Najczęściej do tego celu stosowane są łatwe i intuicyjne w użytkowaniu głowice termostatyczne o prostej konstrukcji, pozwalającej na bezproblemowy montaż w każdym kaloryferze.

 

ALTECH Głowica termostat.SH ALTH-651615 ALTECH Głowica termostat.SH ALTH-651615
Cena: 45,49 zł
zobacz więcej

Ogrzewanie domu

Głównym sposobem pozyskiwania ciepła w większości domów mieszkalnych jest nadal spalanie węgla w piecu. Ciecz robocza, najczęściej woda, nagrzewa się, a następnie zostaje przepompowana do wszystkich grzejników w budynku. Ich duża powierzchnia pozwala na sprawne ogrzewanie powietrza i zwiększania temperatury w danym pomieszczeniu. Różne powierzchnie pokoi oraz różna temperatura pożądana w danym miejscu niesie za sobą potrzebę sterowania procesem ogrzewania. Głowica termostatyczna jest czujnikiem temperatury. Gdy jest za gorąco, zawór zostaje zamknięty i grzejnik zaczyna się wychładzać.

Jaka głowica termostatyczna będzie najlepsza?

W ofercie dostępnych jest kilka podstawowych typów głowic. Najczęściej stosowana jest prosta głowica termostatyczna, którą można przekręcić, ustawiając jeden z pięciu poziomów grzania lub tryb zimny - wtedy zawór cały czas jest zamknięty. Takie rozwiązanie jest tanie i łatwe w użyciu. Większy komfort zapewnia jednak elektroniczna głowica termostatyczna. Posiada ona wyświetlacz LCD wskazujący aktualną temperaturę w pomieszczeniu. Specjalny programator pozwala ustawić pożądaną temperaturę oraz umożliwia pracę w kilku trybach, co jest przydatne, gdy czasowo kaloryfer ma pracować w ograniczonym zakresie. Przywrócenie pełnej funkcjonalności grzejnika nie wymaga wykonywania skomplikowanych czynności - wystarczy wrócić do trybu podstawowego. Blokada głowicy to przydatna funkcja, która pozwala uniknąć przypadkowej zmiany w ustawieniu poziomu ogrzewania. Dostępnym na rynku rozwiązaniem są głowice termostatyczne ze sterowaniem zdalnym.

Głowica termostatyczna Danfoss

W naszym sklepie dostępne są między innymi produkty marki Danfoss. Można zaopatrzyć się w samą głowicę, jeśli potrzebna jest wymiana uszkodzonego podzespołu lub też zakupić cały komplet wraz z zaworem odcinającym powrotnym oraz zaworem, do którego mocowane jest urządzenie. Taki komplet będzie najlepszym wyborem przy zakładaniu nowego grzejnika w czasie remontu lub budowy domu. W naszym sklepie dostępna jest również głowica termostatyczna elektroniczna marki Danfoss. Jej główną zaletą jest możliwość sterowania za pomocą połączenia Bluetooth, co zdecydowanie ułatwia proces programowania. Jest to idealny wybór dla kaloryferów ukrytych we wnęce lub w trudno dostępnym miejscu.

Jak wybrać najlepszą głowicę termostatyczną?

Głowica termostatyczna do grzejnika posiada kilka ważnych parametrów, które należy dopasować do kaloryfera, aby uniknąć problemów przy montażu. Najważniejszy jest wymiar gwintu wkładki pozwalającej na nakręcenie głowicy na zawór. W przypadku wybrania złego gwintu, nakładki nie da się zamontować. Inną istotną cechą jest wielkość skoku trzpienia. Parametr ten odpowiada za odpowiednie działanie nastawy temperatury. W końcu ważne są również cechy wizualne oraz wielkość samej głowicy, szczególnie w przypadku, gdy jest mało miejsca na zamontowanie urządzenia.

Najłatwiejszy sposób na kontrolę temperatur

Głowice termostatyczne Danfoss i innych firm są tanim i dobrym sposobem sterowania poszczególnymi kaloryferami w każdym domu. Łatwy montaż i intuicyjna obsługa zapewniają im szerokie zastosowanie w całej Polsce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium