Producenci

Głowice termostatyczne do grzejników


Głowice termostatyczne to urządzenia, które służą do ustawiania wybranej temperatury grzejnika. Najczęściej ich konstrukcja jest uniwersalna, pozwalająca na montaż na każdym typie kaloryfera. Są one łatwe i intuicyjne w obsłudze.

Głowice do grzejników przydatne w ogrzewaniu domów

Głównym sposobem na ogrzewanie w większości domów mieszkalnych jest nadal spalanie węgla w piecu. Ciecz robocza, najczęściej woda, nagrzewa się, a następnie zostaje przepompowana do wszystkich grzejników w budynku. Ich duża powierzchnia pozwala na sprawne ogrzewanie powietrza i zwiększania temperatury w danym pomieszczeniu. Różne powierzchnie pokoi oraz różna temperatura pożądana w danym miejscu niesie za sobą potrzebę sterowania procesem ogrzewania. Głowica termostatyczna jest czujnikiem temperatury. Gdy jest za gorąco, zawór zostaje zamknięty i grzejnik zaczyna się wychładzać.

Jaka głowica termostatyczna będzie najlepsza?

Występuje kilka podstawowych typów głowic do grzejników. Najczęściej stosowane są proste głowice termostatyczne, które można przekręcić, ustawiając jeden z pięciu poziomów grzania lub tryb zimny — wtedy zawór cały czas jest zamknięty. Takie rozwiązanie jest tanie i łatwe w użyciu.

Większy komfort zapewnią jednak głowice termostatyczne elektroniczne. Posiadają one wyświetlacz LCD wskazujący aktualną temperaturę w pomieszczeniu. Specjalny programator pozwala ustawić pożądaną temperaturę oraz umożliwia pracę w kilku trybach, co jest przydatne, gdy czasowo kaloryfer ma pracować w ograniczonym zakresie. Przywrócenie pełnej funkcjonalności grzejnika nie wymaga wykonywania skomplikowanych czynności — wystarczy wrócić do trybu podstawowego. Blokada głowicy to przydatna funkcja, która pozwala uniknąć przypadkowej zmiany w ustawieniu poziomu ogrzewania. Dostępnym na rynku rozwiązaniem są głowice termostatyczne do grzejników ze sterowaniem zdalnym.

Głowice termostatyczne Danfoss — różne rodzaje

W naszym sklepie dostępne są między innymi głowice termostatyczne marki Danfoss. Można zaopatrzyć się w samą głowicę, jeśli potrzebna jest wymiana uszkodzonego podzespołu lub też zakupić cały komplet wraz z zaworem odcinającym powrotnym oraz zaworem, do którego mocowane jest urządzenie. Taki komplet będzie najlepszym wyborem przy zakładaniu nowego grzejnika w czasie remontu lub budowy domu.

Oferujemy również elektroniczne głowice termostatyczne tej marki. Ich główną zaletą jest możliwość sterowania za pomocą połączenia Bluetooth, co zdecydowanie ułatwia proces programowania. Jest to idealny wybór dla kaloryferów ukrytych we wnęce lub w trudnodostępnym miejscu.

Jak wybrać najlepszą głowicę termostatyczną?

Głowica termostatyczna do grzejnika posiada kilka ważnych parametrów, które należy dopasować do kaloryfera, aby uniknąć problemów przy montażu. Najważniejszy jest wymiar gwintu wkładki pozwalającej na nakręcenie głowicy na zawór. W przypadku wybrania złego gwintu, nakładki nie da się zamontować. Inną istotną cechą jest wielkość skoku trzpienia. Parametr ten odpowiada za odpowiednie działanie nastawy temperatury. W końcu ważne są również cechy wizualne oraz wielkość, jaką mają głowice grzejnikowe, szczególnie w przypadku, gdy jest mało miejsca na zamontowanie urządzenia.

Najłatwiejszy sposób na kontrolę temperatur

Głowica termostatyczna Danfoss i inne głowice do grzejników są tanim i dobrym sposobem sterowania poszczególnymi kaloryferami w domu. Łatwy montaż i intuicyjna obsługa zapewniają im popularność i szerokie zastosowanie.

W naszej ofercie znajdują się też same grzejniki, w tym grzejniki łazienkowe, grzejniki pokojowe, grzejniki dekoracyjne, a także akcesoria do grzejników i ogrzewanie podłogowe wodne. Mamy też wiele innych urządzeń, m.in.: pompy i zasobniki C.W.U., a także bogate wyposażenie łazienek. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium