Producenci

Klimatyzatory zewnętrzne


Polecamy doskonałe klimatyzatory zewnętrzne marki Bosch, które są niezbędne do montażu klimatyzacji typu Split i Multisplit. Jednostki zewnętrzne klimatyzatorów służą do wymiany gorącego powietrza na chłodniejsze.

Bosch Junkers Climate 3000i 35 E Klimatyzator jednostka zewnętrzna 3,5 kW 7733701567 Bosch Junkers Climate 3000i 35 E Klimatyzator jednostka zewnętrzna 3,5 kW 7733701567
Cena: 2 000,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Bosch Junkers Climate 3000i RAC 26 WE Klimatyzator jednostka zewnętrzna 2.6 kW 7733701565 Bosch Junkers Climate 3000i RAC 26 WE Klimatyzator jednostka zewnętrzna 2.6 kW 7733701565
Cena: 1 800,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
TADline Wspornik klimatyzacji ALTH-211084 TADline Wspornik klimatyzacji ALTH-211084
Cena: 118,67 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Klimatyzatory zewnętrzne, czyli agregaty

Nasza hurtownia instalacyjna oferuje różne modele jednostek zewnętrznych do klimatyzacji, które są agregatem dla jednostki wewnętrznej. Urządzenia te można zamontować na ścianie budynku, na dachu lub balkonie, a technologia inwerterowa zapewnia oszczędną, wydajną i cichą pracę.

Agregat jest zdolny do obsługi nawet sześciu jednostek wewnętrznych, w tym tych ściennych, kasetonowych, podstropowych i innych. Maksymalna liczba podłączonych jednostek wewnętrznych zależy od parametrów, marki i modelu agregatu.

Jednostki zewnętrze klimatyzatorów nazywane też są skraplaczami, bo odprowadzają skroploną parę wodną wytwarzaną podczas pracy wewnętrznej części urządzenia. Klimatyzator zewnętrzny składa się ze sprężarki, zaworu rozprężnego i skraplacza. Jak działa to urządzenie?

Z jednostki wewnętrznej miedzianymi rurkami transportowany jest do niego czynnik chłodniczy, który trafia do sprężarki. Ta zwiększa jego temperaturę oraz ciśnienie i przekazuje go do skraplacza, który zmienia stan skupienia czynnika na ciekły i oddaje ciepło na zewnątrz poprzez wentylator. W dalszej części procesu zawór rozprężny zmniejsza ciśnienie i temperaturę cieczy poniżej temperatury otoczenia, aby cykl mógł zacząć się od nowa.

Jak wybrać miejsce montażu klimatyzacji zewnętrznej?

Klimatyzatory typu Split mogą być montowane na zewnątrz w wielu miejscach, jednak trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze w przypadku bloków lub kamienic, konieczne może być uzyskanie pozwolenia na montaż. Jeśli posiadamy balkon, to urządzenie może zostać zamontowane na nim. Ważne jest jednak, aby zwrócić uwagę na poziom hałasu generowanego przez klimatyzator, aby jednostka zewnętrzna nie była uciążliwa dla nas i dla sąsiadów.

W domkach jednorodzinnych jest większa swoboda w umiejscowieniu klimatyzatora zewnętrznego. Dobrym rozwiązaniem jest ściana elewacyjna, ale należy pamiętać o wpływie urządzenia na wygląd budynku oraz o poziomie nasłonecznienia w danym miejscu. W przypadku wystawienia jednostki zewnętrznej klimatyzatora na długotrwałe działanie promieni słonecznych może dojść do jej przegrzania i spadku wydajności.

Kolejną opcją montażu jest dach, który może być płaski lub spadzisty. Jego pokrycie nie ma znaczenia, ale warto pamiętać, że papa może wpłynąć na wyższą temperaturę w otoczeniu urządzenia. W takim przypadku ważne jest, aby klimatyzator został odpowiednio wypoziomowany, a mocowanie było mocne i stabilne.

Jednostkę zewnętrzną klimatyzacji w domu jednorodzinnym można również umieścić na szerokim parapecie lub w garażu. Innym rozwiązaniem są strychy lub poddasza, o ile nie są zamieszkane. Należy jednak pamiętać, że w tych pomieszczeniach może panować wysoka temperatura, co wpłynie na wydajność urządzenia, jeśli nie ma tam odpowiedniej wentylacji. Ostatnią opcją jest postawienie agregatu zewnętrznego w pobliżu budynku.

Podczas wybierania miejsca na montaż klimatyzacji, nie wolno zapomnieć o zachowaniu odpowiedniej odległości pomiędzy jednostkami zewnętrzną a wewnętrzną, określonej przez producenta. W przeciwnym razie instalacja będzie musiała być dostosowana. Ważną kwestią jest również zapewnienie dostępu do urządzenia w wybranym miejscu, aby umożliwić przeprowadzenie ewentualnych prac serwisowych.

Klimatyzatory typu Split i Multisplit i inne urządzenia w ofercie Superbateria.pl

Nasz sklep oferuje dobrej jakości klimatyzatory pochodzące od uznanych producentów, m.in. firmy Bosch. Oprócz tego można znaleźć u nas również centrale wentylacyjne i rekuperatory, a także ogrzewanie i jego elementy, takie jak: grzejniki, pompy ciepła czy zasobniki C.W.U. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi naszymi propozycjami. W przypadku pytań służymy pomocą i doradztwem przy wyborze odpowiednich urządzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium