Opcje przeglądania
Ilość przyłączy
Długość kabla (m)
Cena
 • od
  do
Nowość
Producenci

Pompy do wody i szamba


W tej kategorii oferujemy pompy do wody oraz pompy do szamba wielu renomowanych marek, takich jak GRUNDFOS, LFP czy WILO. To z reguły pompy zatapialne, które muszą być zanurzone w cieczy, aby móc ją następnie wypompować.

 • promocja
 • promocja
Ferro Pompa cyrkulacyjna GPA II 25-4 130 0603W Ferro Pompa cyrkulacyjna GPA II 25-4 130 0603W
Cena: 636,00 zł 688,07 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Grundfos Alarm PCB do pomp Conlift 97936209 Grundfos Alarm PCB do pomp Conlift 97936209
Cena: 320,00 zł 357,64 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • promocja
 • promocja

Pompy do wody — charakterystyka i zastosowanie

Pompy te można podzielić na przeznaczone do wody czystej oraz brudnej, w tym ścieków i szamba. Takie urządzenia są powszechnie stosowane w domach jednorodzinnych, w rolnictwie czy w przemyśle. Ich zaletą są niewielkie rozmiary, dzięki czemu są mobilne i łatwo mieszczą się nawet w ciasnych lub trudnodostępnych miejscach.

Pompy wody charakteryzują się również dużą wydajnością, co umożliwia efektywne wypompowywanie nadmiaru cieczy. Znajdują zastosowanie między innymi do wypompowywania wody z zalanych piwnic, osuszania terenu przeznaczonego pod budowę czy przepompowywania wody z przydomowego basenu.

Pompy do wody czystej

Pompy do wody czystej z naszego sklepu online mogą służyć na przykład do jej wypompowywania ze studzienki, basenu, a także być używane do deszczówki. Nie są narażone na działanie dużych cząstek stałych, więc nie potrzebują dodatkowego wyposażenia w postaci rozdrabniacza. Z reguły są jednak wyposażone w kosz ssawny, który zatrzymuje zanieczyszczenia pojawiające się w zbiorniku.

Pompy do wody brudnej oraz ścieków

Pompy do wody brudnej muszą poradzić sobie z o wiele większymi zanieczyszczeniami, dlatego są wyposażone w odpowiednio mocniejsze silniki. Często posiadają dodatkowo rozdrabniacz, który jest w stanie poradzić sobie z ciałami włóknistymi lub stałymi. Zastosowanie go eliminuje ryzyko zapchania rury lub uszkodzenia elementów hydraulicznych pompy. Jego obecność znacznie przyczynia się też do usunięcia złogów biologicznych, które mogą znajdować się na dnie zbiornika. Pompy zatapialne z rozdrabniaczem mogą pracować w trybie ciągłym, bez nadzoru.

Pompa do wody brudnej z rozdrabniaczem bez trudu poradzi sobie z zanieczyszczeniami typu: ścieki, szlam, elementy plastikowe, zabrudzenia pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. Może być także używana jako pompa do szamba, do przydomowej oczyszczalni ścieków czy do osuszania rowów melioracyjnych.

Pompy do wody są mobilne i łatwe w przenoszeniu dzięki wygodnym uchwytom. Możliwe jest ich szybkie dostarczenie w miejsce, które wymaga pilnego wypompowania cieczy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy do wody?

Na rynku dostępne są pompy w różnych modelach i rodzajach, dlatego dla dokonania odpowiedniego wyboru warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, takich jak:

 • moc silnika, od której zależy czy urządzenie będzie w stanie osuszyć piwnicę po zalaniu, czy tylko opróżnić oczko wodne,

 • wysokość podnoszenia, na jaką pompa może wypompować ciecz od źródła do wybranego punktu,

 • wydajność, czyli liczba litrów przepompowywanej wody na godzinę lub na minutę,

 • rodzaj wirnika,

 • źródło zasilania — elektryczne lub spalinowe,

 • dodatkowe wyposażenie, takie jak pływak, który zabezpiecza pompę przez tzw. suchobiegiem.

Pompy wody w ofercie sklepu superbateria.pl

Pompy oferowane przez nasz sklep internetowy to najwyższej jakości urządzenia pochodzące od renomowanych producentów. Znajdziesz u nas m.in.: pompy GRUNDFOS, FERRO, LFP, WILO czy SFA Poland. Zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą, a w razie pytań do kontaktu. Nasi doradcy pomogą wybrać odpowiednie do Twoich potrzeb urządzenie.

Znajdziesz u nas również hydrofory do wody, pompy rozdrabniające do WC, pompy głębinowe do studni, pompy cyrkulacyjne C.W.U., pompy obiegowe czy pompy do kondensatu. Oprócz tego oferujemy wyposażenie łazienek, w tym armaturę łazienkową, a także ogrzewanie i grzejniki czy zasobniki C.W.U.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium