Blog

Jaki kocioł gazowy do dużego domu? 0
Jaki kocioł gazowy do dużego domu?

Podpowiadamy, jak dobrać kocioł gazowy. Ten rodzaj ogrzewania jest bardzo popularny ze względu na swoje liczne zalety, do których zaliczają się: efektywność, bezobsługowość czy ograniczony wpływ na środowisko. Piece gazowe generują znacznie mniejsze ilości spalin niż ich odpowiedniki na węgiel czy drewno. Atutem tego systemu ogrzewania jest też brak konieczności wydzielania oddzielnego pomieszczenia na kotłownię. Z artykułu dowiesz się, jak dobrać moc kotła gazowego do domów o dużych powierzchniach.

czytaj całość »
Ogrzewanie klimatyzatorem - zalety i wady tego rozwiązania 0
Ogrzewanie klimatyzatorem - zalety i wady tego rozwiązania

Czy opłaca się ogrzewać klimatyzatorem? Zazwyczaj myślimy o klimatyzacji jako o systemie do chłodzenia powietrza w cieplejsze miesiące. Niemniej, wiele modeli dostępnych na rynku może także dostarczać ciepło podczas zimniejszych dni. To rozwiązanie od kilku lat zyskuje na popularności. Powodem tego są zmiany klimatyczne, łagodne zimy oraz fakt, że ta metoda ogrzewania jest dużo tańsza niż była przed laty.

czytaj całość »
Jak Pompa Ciepła Może Zmniejszyć Twoje Rachunki za Ogrzewanie? 0
Jak Pompa Ciepła Może Zmniejszyć Twoje Rachunki za Ogrzewanie?

Pompa ciepła jest uważana za ekonomiczne rozwiązanie, które wpływa na obniżenie rachunków za energię elektryczną. W ostatnich latach pompy ciepła stały się popularnym wyborem w dziedzinie ekologicznego ogrzewania budynków. Wyjaśnimy, dlaczego inwestycja w panele fotowoltaiczne w połączeniu z pompą ciepła ma sens, biorąc pod uwagę zarówno korzyści finansowe, jak i ekologiczne.

czytaj całość »
Jak wybrać odpowiednią kabinę prysznicową do łazienki? 0
Jak wybrać odpowiednią kabinę prysznicową do łazienki?

Każdy, kto remontował łazienkę, dobrze zdaje sobie sprawę, że wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej to jedna z kluczowych decyzji. Kabina prysznicowa nie tylko wpływa na funkcjonalność i komfort korzystania z łazienki, ale także na jej wygląd i styl. W tym artykule omówimy, jak wybrać odpowiednią kabinę prysznicową do łazienki, przedstawiając rodzaje kabin, kwestie do rozważenia i wskazówki wyboru.

czytaj całość »
Pompa obiegowa a pompa cyrkulacyjna - dlaczego nie można używać ich naprzemiennie? 0
Pompa obiegowa a pompa cyrkulacyjna - dlaczego nie można używać ich naprzemiennie?

Wielu z nas słyszało o pompach obiegowych i cyrkulacyjnych, ale czy wiemy, kiedy i dlaczego warto wybrać jedną z tych pomp w konkretnej sytuacji? Pompy te pełnią kluczową rolę w wielu systemach przepompowywania płynów, w tym w systemach grzewczych, chłodniczych, wentylacyjnych i przemysłowych. W tym artykule zgłębimy temat pomp obiegowych i cyrkulacyjnych, omawiając, kiedy warto wybrać jedną z nich, a kiedy drugą, oraz dlaczego nie zawsze można je stosować naprzemiennie?

czytaj całość »
Wentylacja w starym domu: Czy to ma sens? 0
Wentylacja w starym domu: Czy to ma sens?

Dobrze dopasowana wentylacja w starym domu może realnie wpłynąć na problemy związane z zawilgoceniem, grzybem i pleśnią. Na szczęście nawet w starszych obiektach można zmodernizować system wentylacji i zapewnić zdrowe warunki otoczenia – i dla mieszkańców i dla samej konstrukcji budynku. Podpowiadamy, co zrobić, aby poprawić wentylację w starszym budynku.

czytaj całość »
Jak działa wentylacja w domu? Kluczowe informacje dla właścicieli nieruchomości 0
Jak działa wentylacja w domu? Kluczowe informacje dla właścicieli nieruchomości

Jak działa wentylacja w domu i dlaczego jest tak ważna? W tym wpisie przyjrzymy się podstawowym zasadom i udzielimy praktycznych wskazówek na temat tego, jak powinien wyglądać ten rodzaj instalacji. Optymalizacja systemu może przynieść znaczące korzyści dla jakości powietrza w domu oraz komfortu mieszkańców. Zachęcamy do lektury!

czytaj całość »
Jak działa pompa ciepła? Podstawowe zasady działania i korzyści dla Twojego domu 0
Jak działa pompa ciepła? Podstawowe zasady działania i korzyści dla Twojego domu

W czasach, gdy technologia grzewcza odgrywa kluczową rolę w efektywnym zarządzaniu energią, pompy ciepła są bardzo popularne. Jak działa pompa ciepła i jakie korzyści możesz zyskać, wybierając takie rozwiązanie? W niniejszym wpisie przyjrzymy się podstawowym mechanizmom pracy tego ekologicznego i ekonomicznego urządzenia oraz przeanalizujemy zalety płynące z jego zastosowania. Dowiedz się więcej i już dziś wybierz odpowiedni system grzewczy dla siebie!

czytaj całość »
Jak wybrać wentylację do łazienki bez okna? 0
Jak wybrać wentylację do łazienki bez okna?

Podpowiadamy, jaka wentylacja do łazienki bez okna będzie najodpowiedniejsza. Pomieszczenie to jest najbardziej narażone na powstawanie wilgoci i pleśni. Właściwa cyrkulacja powietrza pomaga tu w utrzymaniu zdrowego mikroklimatu, pozbywając się nadmiaru wilgoci i nieprzyjemnych zapachów. W przypadku łazienek bez okien naturalny obieg jest niemożliwy, więc efektywna wentylacja staje się koniecznym wymogiem.

czytaj całość »
Klimatyzacja a wentylacja – czym się różnią? 0
Klimatyzacja a wentylacja – czym się różnią?

Dobra jakość i optymalna temperatura powietrza w pomieszczeniach są kluczowe dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Klimatyzacja a wentylacja to dwa zupełnie różne systemy, których działanie – choć przynosi podobne efekty – opiera się na innych zasadach. Każdy z nich pomaga jednak ochłodzić powietrze i zapewnia jego cyrkulację, dlatego zarówno klimatyzatory jak i wentylatory cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w okresie letnim. Wyjaśniamy, na czym polegają różnice między klimatyzacją a wentylacją, co je łączy oraz które rozwiązanie wybrać, by było jak najlepiej dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

czytaj całość »
Jakie ogrzewanie przy wentylacji mechanicznej wybrać? 0
Jakie ogrzewanie przy wentylacji mechanicznej wybrać?

Wybór wariantu ogrzewania w domu to jedna z najważniejszych decyzji, jakie należy podjąć podczas budowy. Zastanawiasz się, jak działa wentylacja mechaniczna w budynku? Chcesz wiedzieć, jakie ogrzewanie przy wentylacji mechanicznej wybrać? Przekonaj się, jakie rozwiązanie będzie najbardziej ekonomiczne oraz komfortowe w użytkowaniu – zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
Jak działają pompy ciepła? 0
Jak działają pompy ciepła?

Pompy ciepła to nieodłączny element wyposażenia każdego budynku. Jak działają pompy ciepła i gdzie mają zastosowanie? Dowiesz się z poniższego artykułu – zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
Jakie grzejniki do pompy ciepła? 0
Jakie grzejniki do pompy ciepła?

Ogrzewanie pompą ciepła to oszczędne, ekologiczne rozwiązanie, które nieustannie zyskuje na popularności. Jakie grzejniki do pompy ciepła będą najlepsze? Co wziąć pod uwagę przy ich wyborze? Poznaj nasze sprawdzone wskazówki i znajdź najlepszy sposób na ogrzewanie swojego domu.

czytaj całość »
Pompa ciepła czy gaz? 0
Pompa ciepła czy gaz?

Wybór ogrzewania do domu od dłuższego czasu skupia się wokół podstawowego pytania: pompa ciepła czy gaz? Które rozwiązanie będzie lepsze i bardziej ekonomiczne? Jakie zalety i wady ma każde z nich? Z naszego poradnika dowiesz się, czym różnią się te dwa systemy grzewcze i wybierzesz opcję najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb.

czytaj całość »
Pompa ciepła i rekuperacja - czy to dobre połączenie? 0
Pompa ciepła i rekuperacja - czy to dobre połączenie?

Pompa ciepła i rekuperacja to połączenie coraz częściej wybierane przy budowie domów, które mają być ekologiczne i energooszczędne. Każde z tych urządzeń pozwala zwiększyć wydajność energetyczną budynku i obniżyć koszty jego ogrzewania. Czy rekuperator z pompą ciepła może więcej? Podpowiadamy, czy warto zainwestować w takie rozwiązanie i co można dzięki niemu zyskać.

czytaj całość »
Jak działa wentylacja grawitacyjna? 0
Jak działa wentylacja grawitacyjna?

Dobry system wentylacyjny jest niezbędny do sprawnej i skutecznej wymiany powietrza w budynku. Jak działa wentylacja grawitacyjna i gdzie znajduje zastosowanie? Jakie są jej wady i zalety? Dowiedz się więcej na temat tego rozwiązania i wybierz najlepszy sposób, aby każdego dnia cieszyć się czystym i świeżym powietrzem w swoim domu.

czytaj całość »
Jaki klimatyzator do domu, mieszkania wybrać i ile kosztuje? 0
Jaki klimatyzator do domu, mieszkania wybrać i ile kosztuje?

Wysokie temperatury potrafią być bardzo uciążliwe, zwłaszcza w zamkniętym pomieszczeniu. Z pomocą przychodzi klimatyzacja. Jaki klimatyzator do domu lub mieszkania wybrać, aby cieszyć się przyjemnym chłodem nawet w gorące dni? Oto praktyczne porady dotyczące wyboru najlepszego urządzenia.

czytaj całość »
Jak działa rekuperator i czy warto zainwestować w ten sprzęt? 0
Jak działa rekuperator i czy warto zainwestować w ten sprzęt?

Wyjaśniamy, jak działa rekuperator, urządzenie cieszące się coraz większą popularnością wśród klientów. System rekuperacji zapewnia komfort użytkowania pomieszczeń, stwarzając możliwość kontroli wentylacji oraz jej dopasowanie do potrzeb domowników. Umożliwia ogrzewanie nawiewanego do środka powietrza bez wykorzystania dodatkowej energii. Obecnie jest obowiązkowym wyposażeniem w budynkach wykonywanych w technologii energooszczędnej lub pasywnej, ale i coraz częściej jest wykorzystywany w budownictwie jednorodzinnym.

czytaj całość »
Jaki hydrofor do domu? 0
Jaki hydrofor do domu?

Podpowiadamy, jaki hydrofor do domu wybrać. Zaopatrzenie gospodarstwa domowego w wodę służy podstawowemu zaspokojeniu potrzeb bytowych domowników. Jeśli dom jest podłączony do sieci wodociągowej, sprawa jest prosta. Inaczej, gdy woda jest dostarczana ze studni. Niezbędny staje się wtedy zestaw hydroforowy, który zapewnia utrzymanie właściwego ciśnienia wody. Zabezpiecza on też pompę przed zbyt częstym włączaniem się i wyłączaniem, ograniczając jej eksploatację.

czytaj całość »
Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki 0
Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki — przed takim dylematem stają osoby planujące budowę lub generalny remont w domu czy mieszkaniu. Oba rodzaje ogrzewania mają swoje zalety i wady, które trzeba wziąć pod uwagę, projektując instalację centralnego ogrzewania. Podłogówka cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród inwestorów budujących nowe nieruchomości. Jednak nowoczesne grzejniki również mają wiele do zaoferowania użytkownikom.

czytaj całość »
Jaka pompa zatapialna? 0
Jaka pompa zatapialna?

O tym, jaka pompa zatapialna będzie odpowiednia, decyduje przede wszystkim rodzaj cieczy, z którą ma mieć do czynienia. Urządzenia te mogą mieć wiele zastosowań i w zależności od wyposażenia służyć do przepompowywania wody czystej lub brudnej, a te ze specjalnym rozdrabniaczem, nawet do ścieków zawierających ciała stałe. Są wykorzystywane np. przy zalanych piwnicach, studzienkach, zbiornikach czy szambach.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium