Producenci

Pompy ciepła


Pompy ciepła to ekologiczne, oszczędne i wielofunkcyjne urządzenia, które stanowią coraz bardziej popularną alternatywę dla tradycyjnych systemów grzewczych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

  • promocja

Pompy ciepła do C.O. i C.W.U.

Powietrzne pompy ciepła C.W.U. to urządzenia umożliwiające ogrzewanie wody użytkowej w warunkach domowych. Mogą być również wykorzystywane jako pompy ciepła do C.O., stanowiąc główne źródło ciepła w budynku. Tego typu urządzenia pobierają ciepło z powietrza zewnętrznego, a następnie wykorzystują je do ogrzewania domu lub innych pomieszczeń. Zasada działania pompy ciepła opiera się cyrkulacji czynnika chłodniczego, który przepompowywany jest przez cały układ. Działają podobnie jak klimatyzatory, jednak, zamiast uwalniać, przekazują ciepło do wewnątrz.

Dzięki zamontowanej w urządzeniu sprężarce możliwe jest zwiększenie ciśnienia substancji chłodzącej, a w konsekwencji jej ogrzanie. Po oddaniu ciepła następuje rozprężenie substancji, której ciśnienie i temperatura zmniejszają się, umożliwiając pobranie kolejnej porcji ciepła z powietrza zewnętrznego.

Korzyści z wyboru pompy ciepła

Pompy ciepła do wody użytkowej i C.O. mają wiele zalet. Są przede wszystkim oszczędne w związku z tym, że wykorzystują energię z otoczenia, zamiast wytwarzać ją z paliw, tak jak ma to miejsce m.in. w przypadku kotłów olejowych, gazowych, czy węglowych. Taka oszczędność przekłada się na mniejsze zużycie energii i niższe rachunki za ogrzewanie, co stanowi istotne korzyści dla użytkowników tych urządzeń.

Pompy ciepła charakteryzuje również niska emisja CO2, co korzystnie wpływa na środowisko. Dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej z otoczenia emitują one o wiele mniej dwutlenku węgla niż systemy grzewcze oparte na spalaniu paliw.

Jeśli chodzi o pompy ciepła, cena konkretnego modelu zależy od jego parametrów takich jak: moc, ilość pobieranej energii, czy stopień pokrycia zapotrzebowania na moc cieplną. Biorąc pod uwagę oszczędności płynące z wykorzystania tego rodzaju ogrzewania, taka inwestycja zwróci się jednak z ciągu lat.

Zasobniki C.W.U. do pomp ciepła

Integralną częścią systemu grzewczego w przypadku pomp ciepła są zasobniki C.W.U. Służą one do podgrzewania i magazynowania ciepłej wody użytkowej, która jest dostarczana do kranów i innych punktów poboru.

Zasobniki do pomp ciepła w pewnym sensie działają podobnie jak bojlery, jednak posiadają specjalne elementy, które pozwalają na ich integrację z pompą. Przy wyborze zasobników należy wziąć pod uwagę kilka najważniejszych czynników, takich jak:

  • moc cieplna wężownicy,
  • pojemność urządzenia,
  • orientacja zasobnika (pionowa lub pozioma).

Zbiorniki buforowe do pomp ciepła

Innym ważnym elementem instalacji grzewczej z wykorzystaniem pompy ciepła są zbiorniki buforowe C.O. W przeciwieństwie do zasobników C.O., zbiorniki akumulacyjne gromadzą energię cieplną w instalacji poprzez magazynowanie zasilającej ją wody.

Takie urządzenia znacznie zwiększają pojemność i, co za tym idzie, wydajność całej instalacji grzewczej. Dzięki nim możliwe jest także zapewnienie stałej temperatury i ciśnienia w systemie ogrzewania. Zbiorniki buforowe do pomp ciepła są przydatne przede wszystkim wtedy, gdy pompy te mają niską moc. W takiej sytuacji zbiornik zmniejsza awaryjność i koszty eksploatacji urządzeń.

Nasza hurtownia instalacyjna oferuje urządzenia do systemów grzewczych od sprawdzonych producentów, w tym m.in. najlepsze pompy ciepła GALMET, Atlantic, TERMET, DE DIETRICH, KAISAI, Afriso, czy Bosch Junkers. Posiadamy również zasobniki C.W.U., zbiorniki buforowe, a także akcesoria do pomp ciepła. W swoim asortymencie mamy jednak o wiele więcej produktów niż pompy ciepła. Sklep internetowy Superbateria.pl to również ogromny wybór urządzeń techniki grzewczej, jak klimatyzatory, wentylatory, grzejniki, ogrzewanie podłogowe, nagrzewnice czy kurtyny powietrzne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium