Producenci

Bojlery i zasobniki c.w.u


Bojlery i zasobniki C.W.U. służą do zapewnienia ciepłej wody użytkowej. W naszej ofercie można znaleźć wiele rodzajów tych urządzeń. Zasobniki ciepłej wody mają za zadanie przechowywanie jej na potrzeby mieszkańców domów lub mieszkań.

 • promocja
 • promocja

Zasobniki C.W.U. — co to takiego?

Zasobniki ciepłej wody użytkowej bywają też używane zbiornikami gorącej wody lub urządzeniami do przechowywania termicznego gorącej wody do użytku domowego. Są to zbiorniki, w których magazynowana jest ciepła woda dostarczana przez inne wymienniki ciepła. Urządzenia tego typu przeznaczone są do współpracy z układami centralnego ogrzewania. Ich zadaniem jest utrzymanie zmagazynowanego ciepła przez kilka dni, zmniejszając tym sposobem rachunki użytkowników za wodę oraz ścieki. Zbiorniki C.W.U. mogą mieć wbudowany system palnika olejowego lub gazowego, jeśli stanowią integralną część kotła. Występują też ogrzewacze elektryczne.

Zbiorniki ciepłej wody zamontowane w domach, sprawiają, że:

 • domownicy mogą korzystać w kilku miejsc poboru wody w tym samym czasie, bez straty na jej ciśnieniu,

 • po odkręceniu kranu od razu mają ciepłą wodę,

 • zyskują ciągły strumień wody o stałej temperaturze,

 • oszczędzają pracę kotła grzewczego.

W zależności od rodzaju kotła, z jakim będzie współpracował zasobnik, trzeba wybrać jego odpowiedni rodzaj, np. zasobniki do pomp ciepła powinny być wyposażone w wężownicę o dwa razy większych rozmiarach niż w tradycyjnych modelach.

Zasobniki C.W.U. - budowa

Zasobniki C.W.U. to zbiorniki stalowe o kształcie owalu lub prostopadłościanu. Ważną rolę odgrywa w nich izolacja, która zwykle bazuje na piance poliuretanowej. Większość zbiorników posiada powłoki z emalii ceramicznej, które zapewniają im ochronę przed korozją,

Nowoczesne zasobniki wody użytkowej powinny być wyposażone w anodę magnezową lub aktywną tytanową, które zapewniają ochronę przed osadzeniem się kamienia i powstawaniem korozji. Coraz częściej można też spotkać zasobniki wykonane ze stali szlachetnej, w których nie ma już potrzeby instalowania dodatkowej anody.

Jak działa zasobnik C.W.U.?

Zasobnik C.W.U. jest podłączany do obiegu wody kotłowej za pomocą podgrzewacza. Zalegająca w nim woda w momencie poboru miesza się z nową, która napływa z wodociągu, wskutek czego dochodzi do obniżenia temperatury. Przy zbiornikach warstwowych świeża woda ze względu na mniejszą gęstość w porównaniu z ciepłą, gromadzi się na dnie i stamtąd jest pobierana przez pompę ładującą zasobnik. Następnie ciecz jest ogrzewana w wymienniku podłączonym do obiegu wody i trafia do górnej warstwy zbiornika, dlatego w momencie poboru jest prawie od razu dostępna.

Zbiornik może mieć również podłączone dodatkowe grzałki. Elektryczne zasobniki C.W.U. są wyposażone w grzałki umożliwiające samodzielną pracę bez konieczności zasilania z kotła centralnego ogrzewania.

Bojlery i zasobniki C.W.U. w ofercie sklepu superbateria.pl

Zasobniki ciepłej wody użytkowej poprawiają komfort wielu codziennych czynności. Szczególnie docenią je duże rodziny i właściciele domów z więcej niż jedną łazienką. Dzięki zbiornikowi ciśnienie wody w każdym miejscu będzie takie samo bez względu na to, ile osób korzysta z niej w tym samym czasie.

W naszej ofercie znajduje się duży wybór tych urządzeń renomowanych producentów. Mamy między innymi: wymienniki C.W.U., zasobniki C.W.U. i bojlery C.W.U. firmy Galmet. Dostępne są u nas bojlery do wody elektryczne i gazowe, z wężownicą, podwójną wężownicą, grzałką, płaszczem wodnym czy do centralnego ogrzewania. Dysponujemy nie tylko różnymi rodzajami, ale i wielkościami zasobnika C.W.U.:

 • 80 l,
 • 100 l,
 • 120 l,
 • 140 l,
 • 300 l,
 • 500 l.

Z pewnością u nas zbiorniki ciepłej wody, jakich potrzebujesz!

Superbateria.pl — wyposażenie do łazienek i wiele więcej

Superbateria.pl to sklep internetowy posiadający duży asortyment urządzeń techniki grzewczej, części instalacyjnych, baterii, ceramiki i akcesoriów łazienkowych i kuchennych. Oferujemy między innymi: wyposażenie łazienek, w tym armaturę łazienkową, a także pompy ciepła, instalacje HVAC czy armaturę grzewczą.

Jeśli planujesz budowę albo remont domu czy mieszkania, znajdziesz u nas wszystko, co będzie Ci potrzebne. Naszą ofertę opieramy na produktach pochodzących od uznanych producentów, między innymi: Galmet, Grohe, Valvex, KFA, Wilo, Grundfos, Koło, Zehnder. Artykuły są dostępne od ręki. Zapraszamy zarówno osoby prywatne, jak i instalatorów, firmy budowlane czy usługowe. Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium