Producenci

Akcesoria do grzejników


Za prawidłową pracę instalacji grzewczej odpowiadają odpowiednio dobrane akcesoria grzejnikowe, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania i idealnym dopasowaniem. W naszej ofercie znajdziesz najlepsze głowice, zestawy termostatyczne, zawory grzejnikowe oraz wieszaki i relingi do grzejników, dzięki którym zadbasz o komfort cieplny wszystkich domowników.

Głowica termostatyczna: kątowa czy osiowa?

Głowica termostatyczna to urządzenie sterujące, które umożliwia regulowanie temperatury w pomieszczeniu. Najczęściej spotykana jest głowica termostatyczna kątowa, którą stosuje się w grzejnikach wyprowadzonych ze znajdującej się za nimi ściany. Inną opcją jest głowica osiowa, przeznaczona do montażu równolegle do ściany – taka głowica nie wystaje poza obrys grzejnika. Wyróżniamy również głowice proste (np. głowica Altech), które są wyposażone w intuicyjne pokrętło, a także elektroniczne (np. głowica Danfoss Living Eco) z wyświetlaczem LCD wskazującym aktualną temperaturę.

Zestaw termostatyczny: prosty czy kątowy?

Każdy grzejnik wymaga instalacji głowicy termostatycznej. W przypadku nowych instalacji najlepszym wyborem jest zestaw grzejnikowy, który składa się z elementów ułatwiających montaż. Wyróżniamy zestawy proste i kątowe. Zestaw termostatyczny prosty wyróżnia się montażem prostopadłym do powierzchni kaloryfera, natomiast w przypadku zestawu kątowego rurka doprowadzająca ciecz roboczą może być zamontowana przy samym grzejniku. Ta druga opcja jest szczególnie polecana do montażu w małych pomieszczeniach i trudno dostępnych miejscach.

Altech, Ferro, Danfoss – zawór grzejnikowy

Wyróżniamy termostatyczne, regulacyjne i odcinające zawory grzejnikowe. Zawór grzejnikowy kątowy z głowicą termostatyczną samodzielnie stabilizuje temperaturę na wybranym poziomie, zawór regulacyjny jest przeznaczony do manualnego ustawiania temperatury, natomiast zawór odcinający służy do otwierania i zamykania dróg przepływu w bardziej rozbudowanych instalacjach grzewczych. W naszej ofercie znajdują się zawory od najlepszych producentów, takich jak Altech, Ferro i Danfoss. Zawór grzejnikowy renomowanej marki to gwarancja niezawodnego działania przez lata.

Wieszaki i relingi do grzejników

Akcesoria grzejnikowe dostępne w naszej ofercie to nie tylko głowice, zestawy i zawory. Oferujemy również dodatkowe elementy, które zwiększą funkcjonalność wnętrza, takie jak wieszaki i relingi grzejnikowe na ręczniki i ubrania. W jednym miejscu możesz więc nabyć wszystko, czego potrzebujesz – nieważne, czy jest to głowica termostatyczna Altech, czy też wieszak grzejnikowy na ręczniki Ferro.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium