Producenci

Zawory do grzejników


Zawory do grzejników to praktyczne rozwiązanie, które w łatwy sposób pozwala na regulację panującej w danym pomieszczeniu temperatury. Mają prostą, uniwersalną budowę, dzięki której są dopasowane do każdego rodzaju kaloryfera. Świetnie sprawdzą się zarówno podczas montażu nowej instalacji, jak i podczas naprawy starej.

  • nowość

Zawory do grzejników — zastosowanie

Zawory grzejnikowe są niezbędnym elementem instalacji grzewczej. Bez nich niemożliwe byłoby komfortowe dla domowników ustawienie temperatury. Rola zaworu polega na zmniejszeniu lub zwiększeniu strumienia, który przepływa przez kaloryfer, dzięki czemu staje się on po pewnym czasie zimniejszy lub cieplejszy. W ten sposób używając termostatu, można swobodnie dostosowywać poziom temperatury do własnych preferencji. Zawory grzejnikowe termostatyczne pozwalają też na zaoszczędzenie energii. W nieużytkowanych czasowo pomieszczeniach można przy ich użyciu po prostu wyłączyć ogrzewanie.

Regulacja temperatury w zaworach do grzejników jest możliwa w ustalonych na nich przedziałach. Zawory termostatyczne są powszechnie stosowane w domach prywatnych, mieszkaniach, biurach, firmach, w hotelach czy obiektach użyteczności publicznej. Zwykle są sprzedawane wraz z głowicami i gotowe do montażu. Można je dobrać do każdego z pomieszczeń domowych, np. do łazienki czy do salonu. Wyróżniamy dwa podstawowe modele:

  • zawory grzejnikowe kątowe — stosowane, gdy, przyłącza znajdują się równolegle do grzejnika,
  • zawory grzejnikowe proste — stosowane, gdy podłączenie odbywa się w tej samej linii.

W ofercie naszego sklepu dostępne są termostatyczne zawory grzejnikowe różnych producentów, m.in.: zawór termostatyczny Danfoss czy Ferro. Zawory grzejnikowe mają też różne kolory, np. są czarne, aby można je było łatwiej dopasować do wystroju wnętrza.

Mamy także wiele urządzeń z kategorii ogrzewanie, m.in.: grzejniki, w tym grzejniki łazienkowe, grzejniki pokojowe, grzejniki dekoracyjne, oraz akcesoria do grzejników i ogrzewanie podłogowe wodne. Ponadto można u nas znaleźć, m.in.: pompy i zasobniki C.W.U. czy wyposażenie łazienek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium