Producenci

Sterowniki i akcesoria do pompy CO


W tej kategorii oferujemy sterowniki pompy c.o. oraz przydatne podczas instalacji akcesoria do pomp, np. śrubunek do pompy c.o., znanych producentów m.in.: ALTECH, GRUNDFOS, FERRO, WILO czy SALUS. To elementy, które są przydatne zarówno podczas pierwszego montażu instalacji cieplnej, jak i jej wymiany czy remontu.

Sterowniki do pompy c.o. - charakterystyka

Sterowniki do pomp c.o. są urządzeniami elektronicznymi, umożliwiającymi łatwe sterowanie pompą. Dzięki nim możliwa jest automatyzacja pracy pompy podłączonej do kotła, co zapewnia wydajne i ekonomiczne funkcjonowanie całego systemu grzewczego. Sterownik pompy ciepła znajduje powszechne zastosowanie ze względu na bezpieczeństwo i komfort użytkowania tego urządzenia.

Sterownik pompy c.o. umożliwia dostosowanie mocy urządzeń grzewczych do zysków i strat temperaturowych w poszczególnych pomieszczeniach. Jedną z jego zalet jest prostota obsługi, która sprawia, że każdy może sobie z nią poradzić. W zależności od modelu jest wyposażony w pokrętła, przyciski lub wyświetlacz LCD, potencjometry czy czujniki temperatury. Ma także odpowiednie zabezpieczenia termiczne. Niektóre rodzaje sterowników do pompy c.o. mogą posiadać także inne rozwiązania, takie jak:

  • blokada wychładzania, dzięki której temperatura w pomieszczeniach nie spadnie poniżej określonego poziomu,
  • system anty-stop, zapobiegający niebezpieczeństwu zatarcia wirnika w nieużywanej pompie.

Na rynku dostępne są również sterowniki wielofunkcyjne, dające możliwość sterowania kilkoma pompami naraz, np. pompą C.W.U. i podłogową.

Działanie sterowników pompy c.o.

Sterownik do pompy c.o. posiada czujniki temperatury, dzięki którym włącza automatycznie pompę, gdy temperatura w kotle osiągnie zaprogramowany poziom. Analogicznie może ją wyłączyć. W ten sposób przyczynia się do oszczędności energii, ale także przedłuża żywotność pompy i wpływa na jej prawidłowe funkcjonowanie.

Podsumowując, sterowniki pompy c.o. pełnią następujące funkcje:

  • sterowania — włączają i wyłączają pompę po osiągnięciu zadanej temperatury,
  • utrzymywania określonej temperatury wody w instalacji C.W.U. lub zasobniku C.W.U.,
  • sygnalizowania na bieżąco pracy pompy,
  • informowania o usterkach lub awariach przy pomocy sygnałów dźwiękowych, lub świetlnych,
  • ochrony przed zamarzaniem pompy poprzez jej automatyczne wyłączenie,
  • zabezpieczenia pompy przed zastaniem się poza sezonem grzewczym, dzięki jej automatycznemu włączaniu na minutę, raz na kilka dni.

Sterowniki i akcesoria do pomp w sklepie internetowym Superbateria.pl

Prawidłowo dobrane sterowniki do pompy c.o. zapewniają komfort termiczny i oszczędności w sezonie grzewczym. Oferujemy pompy, śrubunki do pompy c.o. i osprzęt do pomp ciepła. Dostępne są u nas również pompy cyrkulacyjne C.W.U., pompy obiegowe, pompy do kondensatu, pompy rozdrabniające do w.c. czy pompy głębinowe do studni.

Nasz sklep proponuje też bogate wyposażenie łazienek, w tym armaturę łazienkową oraz armaturę grzewczą. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium