Opcje przeglądania
Producenci

Zawory antyskażeniowe


Zawór antyskażeniowy to element instalacji wodociągowej, zapobiegający niepożądanemu cofaniu się wody oraz mieszaniu wody pitnej z potencjalnie skażoną z innych źródeł. Dzięki temu, ryzyko zanieczyszczenia sieci wodociągowej jest znacząco zredukowane, a co za tym idzie, zwiększa się bezpieczeństwo wszystkich korzystających z instalacji.

HONEYWELL Zawór antyskażeniowy DN100 (4") RV283P-100A HONEYWELL Zawór antyskażeniowy DN100 (4") RV283P-100A
Cena: 1 882,00 zł 3 500,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Zawory antyskażeniowe – czym się charakteryzują?

Zawory antyskażeniowe działają na zasadzie jednokierunkowego przepływu wody, chroniąc system przed skażeniem poprzez mieszanie się z nieczystościami lub substancjami chemicznymi, które mogłyby dostać się do sieci wodociągowej w wyniku przepływu zwrotnego.

Stanowią swego rodzaju zabezpieczenie przed możliwością powrotu wody z instalacji do sieci wodociągowej, tuż po zamknięciu dopływu. Ich zadaniem jest zabezpieczenie wody pitnej przed skażeniem. Charakterystycznym elementem zaworu antyskażeniowego jest przepustnica, która zamyka się automatycznie pod wpływem siły ciężkości, gdy przepływ wody zostanie zatrzymany.

Zdecydowanie warto zainwestować w zawór przeciwskażeniowy, bo:

  • zapewni zabezpieczenie przed powrotem zanieczyszczeń do sieci wodociągowej,
  • jego zastosowanie jest zgodne z przepisami i normami,
  • zapewni bezpieczeństwo i higienę użytkowania wody.

Nasza hurtownia instalacyjna oferuje urządzenia wysokiej jakości, pochodzące od uznanych wśród fachowców z branży producentów, np. zawory SOCLA.

Superbateria.pl wszystko dla Twojej instalacji

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą, w której oprócz zaworów antyskażeniowych można znaleźć też inne zawory do instalacji wodnych i centralnego ogrzewania, np. bezpieczeństwa, kulowe czy zwrotne.

Asortyment sklepu obejmuje również wiele innych elementów, z których powstają instalacje hydrauliczne czy ogrzewanie, m.in.: zasobniki C.W.U., pompy ciepła oraz artykuły hydrauliczne. Zapraszamy do zakupów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium