Producenci

Urządzenia pomiarowe


Urządzenia pomiarowe, takie jak np. wodomierze i manometry, służą do dokonywania pomiarów różnych parametrów w instalacjach wodnych, hydraulicznych, pneumatycznych czy instalacjach HVAC. Nasza hurtownia instalacyjna oferuje urządzenia kontrolno-pomiarowe wielu rodzajów.

  • promocja

Urządzenia pomiarowe do parametrów wody, ciśnienia i temperatury

Dwa główne urządzenia do pomiaru w tej kategorii to wodomierz i manometr, dlatego przedstawiamy ich krótkie charakterystyki.

Wodomierze stosowane są do pomiaru ilości przepływającej wody. Używa się ich głównie w instalacjach wodociągowych, budynkach mieszkalnych, przemyśle oraz w sektorze publicznym. Liczniki wody zazwyczaj zamontowane są na głównych rurach wodociągowych i mierzą ilość cieczy, która przepływa przez system w określonej jednostce objętości, na przykład w metrach sześciennych lub litrach. Pomiary te są istotne zarówno dla celów rozliczeniowych (np. odczytanie zużycia wody przez konsumenta), jak i monitorowania zużycia w celach zarządczych i oszczędnościowych.

Manometry z kolei to urządzenia miernicze do pomiaru ciśnienia w różnych rodzajach substancji, takich jak gazy, ciecze lub pary. Są szeroko stosowane w przemyśle, instalacjach HVAC, systemach hydraulicznych i pneumatycznych oraz w laboratoriach. Manometry wykorzystują zasadę równowagi sił, aby przeliczyć siłę wywieraną przez substancję na miarę ciśnienia. Wynik pomiaru ciśnienia jest zazwyczaj wyświetlany na skali urządzenia i wyrażany w jednostkach takich jak: bar, paskale, PSI lub Hg/mm.

Oba te urządzenia pomiarowe, odgrywają istotną rolę w monitorowaniu i zarządzaniu parametrami wody i ciśnienia. Oprócz nich w tej kategorii dostępne są również termometry służące do pomiaru temperatury wewnątrz pomieszczeń oraz na zewnątrz. Mogą być zarówno tradycyjne rtęciowe, jak i cyfrowe, termopary lub na podczerwień.

Szeroka oferta sklepu Superbateria.pl

Urządzenia do mierzenia to tylko część naszego asortymentu, w którym znajdują się również artykuły hydrauliczne, pompy ciepła czy zasobniki C.W.U. Dzięki temu z naszą pomocą można wykonać wszelkiego rodzaju instalacje hydrauliczne, czy ciepłownicze. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań do kontaktu. Chętnie doradzimy i pomożemy w wyborze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium