Producenci

Kotły gazowe jednofunkcyjne


Piece gazowe jednofunkcyjne to urządzenia służące do wytwarzania ciepła, które wykorzystywane są wyłącznie do ogrzewania pomieszczeń. W odróżnieniu od swoich dwufunkcyjnych odpowiedników nie służą do podgrzewania wody użytkowej. Nasza hurtownia instalacyjna oferuje m.in.: oszczędne piece gazowe kondensacyjne jednofunkcyjne.

Piece gazowe jednofunkcyjne – charakterystyka i rodzaje

Kotły gazowe jednofunkcyjne działają na zasadzie spalania gazu ziemnego lub propan-butanu w specjalnej komorze. W wyniku tego procesu powstaje ciepło, które jest następnie przekazywane do medium grzewczego (np. wody), które krąży w systemie ogrzewania centralnego.

Piece jednofunkcyjne składają się zazwyczaj z:

  • komory spalania,
  • wymiennika ciepła – metalowej konstrukcji, przez którą przepływa medium grzewcze, absorbując ciepło powstałe podczas spalania gazu,
  • systemu kontroli i bezpieczeństwa, czyli elektroniki kontrolującej ich pracę: czujników temperatury, termostatów oraz różnego rodzaju zabezpieczeń, np. zaworów przeciwwypływowych czy czujników wykrywających wyciek gazu.

Warte uwagi są kotły gazowe kondensacyjne jednofunkcyjne, które wykorzystują technologię kondensacji, pozwalająca na odzyskiwanie ciepła z pary wodnej powstającej podczas spalania gazu. Dzięki temu są w stanie osiągnąć efektywność nawet do 110%. Dlaczego jest to możliwe? Podczas spalania gazu w tradycyjnych kotłach powstaje para wodna, która jest zwykle usuwana w postaci spalin. W kotłach gazowych jednofunkcyjnych kondensacyjnych para ta jest schładzana do temperatury, przy której następuje jej kondensacja. W wyniku tego procesu uwalniane jest ciepło, dodatkowo wykorzystywane do ogrzewania medium grzewczego, co zwiększa efektywność kotła.

Kotły jednofunkcyjne i inne systemy ogrzewania w sklepie Superbateria.pl

Kotły gazowe to jedna z naszych popularniejszych kategorii, ale oferta sklepu internetowego Superbateria.pl jest znacznie szersza. Aby uzupełnić system grzewczy, można u nas zakupić zasobniki C.W.U., które zapewnią stały dostęp do ciepłej wody użytkowej. Proponujemy również nowoczesne rozwiązania w dziedzinie ogrzewania, takie jak: rekuperatory, pompy ciepła czy ogrzewanie podłogowe. Serdecznie zapraszamy – nasi specjaliści z przyjemnością pomogą w doborze odpowiednich urządzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium