Producenci

Klimatyzatory ścienne pokojowe


Klimatyzatory ścienne to najpopularniejsze urządzenia wykorzystywane jako jednostka wewnętrzna w systemach klimatyzacji Split. Cechuje je łatwość montażu, bezpośrednio na ścianie, bez konieczności zabudowy czy przeprowadzania remontu.

BOSCH JUNKERS 3000iU W 70 E Klimatyzator jednostka wewnętrzna 7,0/7,3kW 7733701570 BOSCH JUNKERS 3000iU W 70 E Klimatyzator jednostka wewnętrzna 7,0/7,3kW 7733701570
Cena: 1 850,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Bosch Junkers Climate 3000iU 53 E Klimatyzator jednostka wewnętrzna 5.3/5.6kW 7733701568 Bosch Junkers Climate 3000iU 53 E Klimatyzator jednostka wewnętrzna 5.3/5.6kW 7733701568
Cena: 1 200,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Bosch Junkers Climate 3000iU W 35 E Klimatyzator jednostka wewnętrzna  3,5 kW 7733701566 Bosch Junkers Climate 3000iU W 35 E Klimatyzator jednostka wewnętrzna 3,5 kW 7733701566
Cena: 1 000,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Saunier Duval Mono Split Klimatyzator SDH19-025NW 10022715 Saunier Duval Mono Split Klimatyzator SDH19-025NW 10022715
Cena: 2 228,62 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Klimatyzatory ścienne – najlepsze rozwiązanie do każdego pomieszczenia

Klimatyzatory naścienne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno w przestrzeni biurowej lub usługowej, jak i mieszkalnej. Istnieje wiele powodów, dla których są one wybierane przez konsumentów. Oprócz wspomnianej już prostoty montażu, ich zaletami są:

  • wysoka sprawność – nowoczesne klimatyzatory ścienne są w stanie szybko schłodzić lub ogrzać pomieszczenie. Dzięki temu, że powietrze jest chłodzone w pobliżu źródła, nie trzeba oczekiwać długo na odczucie ulgi;
  • walory estetyczne – klimatyzatory pokojowe ścienne odznaczają się naprawdę ładnym wyglądem, dzięki czemu doskonale komponują się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i bardziej tradycyjnych przestrzeniach. Zależnie od preferencji oraz kolorystyki wystroju, można wybrać m.in. urządzenie w kolorze białym, szarym, srebrnym czy czarnym;
  • dodatkowe funkcje, które mają dobre klimatyzatory wewnętrzne ścienne, takie jak: filtracja i jonizacja powietrza czy regulacja poziomu wilgotności. Ponadto większość z nich umożliwia obniżanie i podnoszenie temperatury w pomieszczeniu oraz posiada tryb szybkiego chłodzenia, dzięki któremu można w relatywnie krótkim czasie wychłodzić nagrzane pomieszczenie.

Coraz częściej klimatyzatory na ścianę są sterowane za pośrednictwem nie tylko bezprzewodowego pilota, ale również aplikacji na urządzenia mobilne. W praktyce pozwala to na zarządzanie parametrami powietrza użytkowego w pomieszczeniu z dowolnego miejsca. Jest to szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy chcemy je schłodzić lub ogrzać przed powrotem do domu, albo biura.

Klimatyzatory ścienne typu Split – budowa i zasada działania

Klimatyzatory typu Split składają się z kilku podstawowych elementów, które są niezbędne do przeprowadzenia procesu chłodzenia:

  • jednostka wewnętrzna z parownikiem,
  • jednostka zewnętrzna ze skraplaczem,
  • zawór rozprężny,
  • przewody transportujące czynnik chłodniczy,
  • wentylatory, które wymuszają przepływ powietrza.

Proces chłodzenia zaczyna się tu od pobrania powietrza z pomieszczenia, które następnie jest przekazywane do czynnika chłodniczego w stanie parowym. Kolejnym etapem jest przetworzenie powietrza w sprężarce, gdzie jest podnoszone ciśnienie i temperatura. W ten sposób następuje oddanie ciepła w skraplaczu, który jest schładzany przez powietrze atmosferyczne. Następnie czynnik chłodniczy jest przepuszczany przez zawór rozprężny, co powoduje gwałtowny spadek temperatury. W wyniku tego procesu czynnik chłodniczy przechodzi do jednostki wewnętrznej w postaci pary, pobierając ciepło z pomieszczenia, a cały cykl rozpoczyna się od początku.

Klimatyzatory Split – zalety

Te klimatyzatory ścienne charakteryzują się wysoką wydajnością, określaną przez stosunek pobieranej mocy do szybkości i skuteczności w schładzaniu powietrza. Dzięki konstrukcji, opartej na przepływie czynnika chłodniczego, urządzenia typu Split są w stanie szybko obniżać temperaturę w pomieszczeniach, co znacznie obniża rachunki za prąd.

Współczesne klimatyzatory naścienne Split wykorzystują technologię inwerterową oraz szeroki przekrój czujników, sterowników i oprogramowania, co pozwala na znaczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej w porównaniu z innymi klimatyzatorami. W ofercie wielu producentów można znaleźć modele, które automatycznie dopasowują swoją moc do aktualnych potrzeb pomieszczenia.

Prostota konstrukcji i wysoka jakość wykonania sprawiają, że klimatyzatory typu Split są niezawodne i mogą działać przez długi czas bez konieczności naprawy. Warto zadbać o regularne przeglądy oraz czyszczenie filtrów, aby dodatkowo przedłużyć żywotność tych urządzeń.

Mimo zaawansowania technologicznego najlepsze klimatyzatory ścienne Split charakteryzują się niskim poziomem hałasu, co pozwala na komfortowe korzystanie z nich podczas pracy, odpoczynku czy snu. Hermetyczna konstrukcja obniża głośności pracy do zaledwie 15-16 dB., co jest to poziomem niesłyszalnym dla ludzkiego ucha.

Wszystko to sprawia, że są one polecane jako klimatyzatory domowe. Mogą być montowane w wielu miejscach również jako klimatyzatory podsufitowe lub podstropowe.

Nowoczesna klimatyzacja w ofercie sklepu Superbateria.pl

Nasza hurtownia instalacyjna proponuje wysokiej jakości klimatyzatory pochodzące od uznanych producentów, m.in. Bosch czy Saunier. Oprócz tego można znaleźć u nas również centrale wentylacyjne i rekuperatory, a także szeroko rozumiane ogrzewanie, w tym:

Zachęcamy do sprawdzenia całości naszego asortymentu, a w razie pytań do kontaktu. Chętnie doradzimy przy wyborze odpowiednich urządzeń w dobrych cenach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium