telefon  Infolinia: 603 658 272 (pon-pt 8:00-15:30)    mail: sklep@superbateria.pl

Producenci

Zasobniki c.w.u. do pomp ciepła


Zasobniki C.W.U. do pomp ciepła marki GALMET, oferowane w tej kategorii zapewniają optymalną wydajność cieplną. Zastosowane duże, podwójnie zwijane wężownice znacznie powiększają ich powierzchnię grzewczą. Zabezpieczenie emalią ceramiczną i zestawem anod magnezowych gwarantuje długie użytkowanie.

Zasobniki C.W.U. do pomp ciepła — czym kierować się przy wyborze?

Ogrzewanie domu przy pomocy pomp ciepła cieszy się rosnącym zainteresowaniem, zarówno ze względu na opłacalność ekonomiczną, jak i ekologię. Zapewnia nie tylko komfort termiczny, ale i ciepłą wodę użytkową. Wobec tego w instalacji muszą się znaleźć odpowiednie bojlery do pomp ciepła, w których woda użytkowa będzie podgrzewana.

Wybierając zasobniki do pomp ciepła, należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • moc cieplną wężownicy, która zależy od powierzchni wężownicy oraz temperatury wody, którą jest zasilana. Temperatura jest tu niższa niż przy instalacjach z kotłem, dlatego potrzebna jest większa wężownica. Dla określenia jej wielkości należy pomnożyć moc pompy ciepła przez współczynnik 0,2,

  • pojemność, którą trzeba dobrać do ilości osób zamieszkujących gospodarstwo domowe. Producenci oferują wiele modeli od 150 l nawet do 500 l,

  • orientacja zbiornika — pionowa lub pozioma. Najlepsze są modele pionowe z wężownicą w dolnej części,

  • dobrym rozwiązaniem jest tzw. zbiornik warstwowy, czyli wymiennik ciepła w postaci płytowej znajdujący się na zewnątrz zbiornika. Woda jest tu podgrzewana szybciej niż w klasycznych zbiornikach buforowych.

Niektóre wymienniki C.W.U. do pomp ciepła mogą też współpracować z kolektorami słonecznymi, np. GALMET MAXI PLUS z dwiema wężownicami, które można podłączyć do obu tych urządzeń jednocześnie.

Zasobniki C.W.U. to tylko część oferty naszego sklepu internetowego. Posiadamy ogromny wybór urządzeń techniki grzewczej, części instalacyjnych, baterii, ceramiki i akcesoriów łazienkowych i kuchennych. Dostępne jest tu m.in.: wyposażenie łazienek, w tym armatura łazienkowa, a także armatura grzewcza. Zapraszamy do kontaktu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium