Opcje przeglądania
Producenci

Naczynia przeponowe i wzbiorcze


Naczynia przeponowe i wzbiorcze to ważne elementy w systemach ogrzewania czy chłodzenia, optymalizujące ich wydajność i przedłużające żywotność, co przekłada się również na oszczędność w eksploatacji.

Naczynia przeponowe i wzbiorcze – bezpieczeństwo i wydajność

Naczynie przeponowe to specjalistyczne urządzenie służące do kompensacji wahań ciśnienia w układach cieplno-hydraulicznych. Jest tak konstruowane, aby posiadało przegrodę w postaci przepony elastycznej, która rozdziela naczynie na dwie komory: jedna wypełniona jest gazem (najczęściej azotem), a druga płynem (np. wodą czy olejem hydraulicznym).

Naczynie wzbiorcze to element instalacji hydraulicznych, którego głównym zadaniem jest gromadzenie i magazynowanie medium (zwykle wody), w celu zrównoważenia wahań ciśnienia oraz zapewnienia ciągłości pracy układu.

Wybór pomiędzy naczyniem przeponowym a wzbiorczym zależy głównie od specyfiki danego zastosowania oraz parametrów technicznych systemu, w którym mają być one użyte.

Zaletami, jakie przynoszą naczynia wzbiorcze i przeponowe są:

  • wydłużenie żywotności całego systemu ogrzewania lub chłodzenia, poprzez zapobieganie uszkodzeniom spowodowanym zbyt wysokim ciśnieniem,
  • pomoc w utrzymaniu odpowiedniego ciśnienia w instalacjach, co przekłada się na wydajne działanie całego systemu,
  • oszczędności zarówno kosztów energii, jak i utrzymania samego systemu, ponieważ mniej pracy mają do wykonania: instalacje hydrauliczne oraz zabezpieczenia instalacji wodnych i centralnego ogrzewania.

Zabezpieczenia instalacji w ofercie Superbateria.pl

Naczynia przeponowe i naczynia wzbiorcze, które oferuje nasza hurtownia instalacyjna, pozwalają na efektywne zarządzanie przepływem ciepłej wody w ramach systemu ogrzewania, ułatwiając tym samym kontrolę nad temperaturą w całym budynku. Dostępne są naczynia przeponowe c.w.u. różnych pojemności, dzięki czemu łatwo jest je dobrać do systemu.

Oprócz zabezpieczeń oferujemy też wszystkie niezbędne elementy, z których może powstać ogrzewanie w domach i budynkach, np. pompy ciepła, zasobniki C.W.U., a także artykuły hydrauliczne do instalacji wodnych. Zapraszamy zapoznania się z naszymi propozycjami!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium