Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci

Izolacje


Izolacje do instalacji mają je chronić przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi. Przyczyniają się także do utrzymania warunków odpowiednich dla ich poprawnego funkcjonowania. Są istotne w systemach elektrycznych, grzewczych, chłodniczych, hydraulicznych i sanitarno-kanalizacyjnych.

ARMACELL TUBOLIT Klipsy do otulin TL-CLIPS ARMACELL TUBOLIT Klipsy do otulin TL-CLIPS
Cena: 17,02 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
NICZUK  Opaska ogniochronna 125 OO-125 80610012505 NICZUK Opaska ogniochronna 125 OO-125 80610012505
Cena: 112,24 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
TADline Altech Izolacja do wymiennika 20 ALTH-982939 TADline Altech Izolacja do wymiennika 20 ALTH-982939
Cena: 253,23 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
TADline Altech Izolacja do wymiennika 30 ALTH-982940 TADline Altech Izolacja do wymiennika 30 ALTH-982940
Cena: 253,23 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Izolacje – rodzaje

W instalacjach domowych czy przemysłowych stosuje się różne rodzaje osłon, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo ich użytkowania. Można wymienić choćby izolację:

  • elektryczną – stosowaną w celu zapewnienia bezpiecznego przepływu prądu i ochrony przed porażeniem. Przewody elektryczne są pokrywane najczęściej izolacją wykonaną z PVC (polichlorek winylu) lub gumowego kauczuku. Taka ochrona jest kluczowa w instalacjach elektrycznych, zarówno w ścianach, jak i na zewnątrz budynku,
  • wodoodporną – używaną w instalacjach hydraulicznych, sanitarnych i kanalizacyjnych w celu zapobiegania wyciekom. Może być stosowana w łazienkach, kuchniach, na dachach, tarasach i balkonach. Popularnymi materiałami izolacyjnymi są tutaj: membrany hydroizolacyjne, taśmy uszczelniające, powłoki ochronne i uszczelniacze,
  • termiczną – używaną do zapobiegania utracie ciepła w budynku i zwiększaniu efektywności energetycznej. Najczęściej jako izolatory służą tu: wełna mineralna, pianka poliuretanowa, styropian, pianka polistyrenowa, celuloza i płyty izolacyjne. Mogą być stosowane w ścianach, podłogach, dachach, stropach, drzwiach i oknach.

Dostępne są także izolacje konkretnych urządzeń, np.:

  • izolacja wymiennika ciepła, który jest wykorzystywany do przekazywania ciepła pomiędzy co najmniej dwoma substancjami w celu ogrzewania, chłodzenia lub rekuperacji,
  • izolacja wymiennika płytowego służącego do przekazywania ciepła między dwoma strumieniami płynów, które przepływają przez oddzielne kanały po przeciwnych stronach cienkich płyt.

Przyczyniają się one do zmniejszenia strat ciepła i poprawy efektywności działania tych sprzętów.

Superbateria.pl – wszystkie materiały instalacyjne w jednym miejscu

Hurtownia instalacyjna Superbateria.pl oferuje szeroki asortyment obejmujący zarówno osprzęt montażowy, jak i wiele urządzeń, dzięki którym powstają instalacje hydrauliczne czy ogrzewanie, np. pompy ciepła, zasobniki C.W.U. czy liczne artykuły hydrauliczne. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium