Producenci

Grzejniki pokojowe dekoracyjne i ozdobne


W długie, zimne jesienne oraz zimowe wieczory grzejniki pokojowe, emitując ciepło, sprawiają, że pomieszczenie to jest przytulne. Niezależnie od sposobu zasilania zawsze są istotnym elementem domowego systemu grzewczego. W tej kategorii oferujemy nowoczesne grzejniki pokojowe, m.in. ALTECH, ATLANTIC czy ZEHNDER.

Grzejniki pokojowe — widoczny element instalacji centralnego ogrzewania

Instalacja centralnego ogrzewania jest nieodłączną częścią podczas budowy lub remontu każdego domu. Piece, ukryte zazwyczaj w osobnym, niewielkim pomieszczeniu, spalają różnego rodzaju paliwa i ogrzewają ciecz roboczą (wodę). Jednak to ostatni element, którym są grzejniki pokojowe, pozwala ogrzać wszystkie pomieszczenia. Ulokowane w różnych pokojach, kuchni, korytarzach i łazience, równomiernie rozprowadzają ciepło. Nowoczesne kaloryfery, dzięki odpowiedniej konstrukcji, coraz częściej są dopasowanym elementem wystroju każdego pomieszczenia. Grzejniki dekoracyjne do salonu mogą też same w sobie stanowić jego ozdobę, np. grzejniki kolumnowe.

Alternatywą mogą stać się drogie systemy podłogowe, które jednak wymagają specjalnego źródła ciepła o ściśle określonej temperaturze. Montuje się je z reguły w czasie stawiania nowych budynków, ewentualnie przy gruntownych remontach. Dlatego to grzejniki do pokoju jeszcze przez dłuższy czas będą podstawowym sposobem utrzymywania ciepła w większości domów.

Grzejnik pokojowy — rodzaje

Grzejniki są wykonywane z różnych materiałów. Dawniej dostępne były tylko ciężkie, żeliwne grzejniki o niezbyt estetycznym wyglądzie. Obecnie powszechne są cienkie i płaskie grzejniki pokojowe panelowe, które mają atrakcyjny wygląd i nie psują aranżacji pomieszczeń. Produkowane ze stali lub bardzo lekkiego aluminium mogą być powlekane białym lakierem. Większość grzejników wyposażona jest w uniwersalne, boczne przyłącze, które jest najwygodniejsze podczas montowania kaloryferów do sieci centralnego ogrzewania.

Alternatywą dla centralnego ogrzewania są elektryczne grzejniki pokojowe. Przy korzystaniu z grzejników elektrycznych koszty eksploatacji stają się źródłem obaw. Rosnące z roku na rok ceny prądu obarczają taką inwestycję pewnym ryzykiem. Jednak nowoczesny grzejnik pokojowy na prąd optymalnie wykorzystuje energię. W wielu sytuacjach elektryczny kaloryfer pokojowy może pozwolić na oszczędności. Szczególnie gdy dom ma instalację z paneli fotowoltaicznych o wyższej mocy niż zapotrzebowanie. Mało ważące aluminiowe akumulatory pozwalają na bezproblemowe i szybkie przenoszenie urządzeń, dzięki temu grzejniki pokojowe elektryczne mogą dogrzewać poszczególne pomieszczenia. W okresie przejściowym, gdy piec nie jest uruchomiony, takie rozwiązanie może okazać się bardzo przydatne.

Jaki kaloryfer kupić?

Wybór odpowiedniego grzejnika pokojowego zależy od kilku kwestii. Najważniejszą jest moc urządzenia, która pozwoli na należyte ogrzanie danego pomieszczenia. Kolejny aspekt to wygląd kaloryfera, który ma wpływ na wygląd całego pomieszczenia. Grzejniki ozdobne do salonu oprócz spełniania funkcji grzewczej, stanowią też element wystroju pomieszczenia, który może podkreślać jego charakter. Duży wybór tych urządzeń sprawia, że można dobrać urządzenia pasujące do stylu industrialnego, loftowego czy klasycznego, gdzie dobrze sprawdzą się eleganckie grzejniki do salonu.

Do mniejszych pomieszczeń lub takich z nietypowym rozkładem można wybrać np. wąskie grzejniki pokojowe poziome, grzejniki panelowe lub grzejniki kolumnowe. Możliwości jest naprawdę wiele! Zawsze można kupić do pokoju grzejniki elektryczne, zarówno w formie podstawowego źródła ciepła, jak i dodatkowego w bardzo zimne dni. Każde rozwiązanie generuje pewne koszty, które należy wziąć pod uwagę. Najważniejszym ich składnikiem jest koszt opału lub wyższy rachunek za energię elektryczną.

Grzejniki pokojowe dla przytulnego, domowego ogniska

Grzejniki pokojowe są niezastąpionym wyposażeniem każdego domu. Pozwalają uzyskać odpowiednio wysoką temperaturę w pomieszczeniu, co pozwala cieszyć się komfortem termicznym. Ważne jest ich odpowiednie dobranie, zarówno pod względem mocy, jak i rodzaju, do wielkości pomieszczeń, które mają ogrzewać. Chętnie pomożemy w razie pytań lub problemów z wyborem odpowiedniego urządzenia.

W ofercie mamy również inne grzejniki, m.in. grzejniki łazienkowe czy grzejniki dekoracyjne, a także ogrzewanie podłogowe wodne. Ogrzewanie to tylko jedna z naszych kategorii produktowych, znajdziesz u nas np. wyposażenie łazienek, zasobniki C.W.U. czy pompy różnego rodzaju. Zachęcamy do zapoznania się z całością naszego asortymentu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium