telefon  Infolinia: 603 658 272 (pon-pt 8:00-15:30)    mail: sklep@superbateria.pl

Opcje przeglądania
Producenci

Grzejniki pokojowe dekoracyjne i ozdobne


Grzejniki pokojowe

W długie, zimne jesienne oraz zimowe wieczory można zauważyć, że grzejniki pokojowe, emitując ciepło, sprawiają, że pomieszczenie jest bardziej przytulne. Niezależnie od sposobu zasilania zawsze są istotnym elementem domowego systemu grzewczego. Nowoczesne kaloryfery, dzięki odpowiedniej konstrukcji, coraz częściej są dopasowanym elementem wystroju każdego pomieszczenia.

 

Centralne ogrzewanie

Instalacja centralnego ogrzewania jest nieodłączną częścią podczas budowy lub remontu każdego domu. Piece, ukryte zazwyczaj w osobnym, niewielkim pomieszczeniu, spalają różnego rodzaju paliwa i ogrzewają ciecz roboczą (wodę). Jednak to ostatni element, którym jest grzejnik pokojowy, pozwala ogrzać wszystkie pomieszczenia. Ulokowane w różnych pokojach, kuchni, korytarzach i łazience, równomiernie rozprowadzają ciepło. Alternatywą mogą stać się drogie systemy podłogowe, które jednak te wymagają specjalnego źródła ciepła o ściśle określonej temperaturze. Montuje się je z reguły w czasie stawiania nowych budynków, względnie przy gruntownych remontach. Dlatego to kaloryfery jeszcze przez dłuższy czas będą podstawowym sposobem utrzymywania ciepła w większości domów.

Grzejnik pokojowy - materiały

Kaloryfery są wykonywane z różnych materiałów. Dawniej dostępne były tylko ciężkie, żeliwne grzejniki o niezbyt estetycznym wyglądzie. Nowoczesne grzejniki pokojowe często są płaskie, dzięki czemu wyglądają o wiele lepiej i nie psują aranżacji pomieszczeń. Produkowane ze stali lub bardzo lekkiego aluminium mogą być powlekane białym lakierem. Większość grzejników wyposażona jest w uniwersalne, boczne przyłącze, które jest najwygodniejsze podczas montowania kaloryferów do sieci centralnego ogrzewania.

Grzejniki pokojowe elektryczne

Alternatywą dla centralnego ogrzewania są elektryczne grzejniki pokojowe. Przy korzystaniu z grzejników elektrycznych koszty eksploatacji stają się źródłem obaw. Rosnące z roku na rok ceny prądu obarczają taką inwestycję pewnym ryzykiem. Jednak nowoczesny kaloryfer na prąd optymalnie wykorzystuje energię. W wielu sytuacjach elektryczny grzejnik pokojowy może pozwolić na oszczędności. Szczególnie, gdy dom ma instalację z paneli fotowoltaicznych o wyższej mocy niż zapotrzebowanie. Mało ważące aluminiowe akumulatory pozwalają na bezproblemowe i szybkie przenoszenie urządzeń, dzięki temu grzejnik pokojowy elektryczny może dogrzewać poszczególne pomieszczenia. W okresie przejściowym, gdy piec nie jest uruchomiony, takie rozwiązanie może okazać się bardzo przydatne.

Jaki kaloryfer zakupić?

Wybór odpowiedniego grzejnika pokojowego zależy od kilku kwestii. Najważniejszą jest moc urządzenia, która pozwoli na należyte ogrzanie danego pomieszczenia. Kolejny aspekt to wygląd kaloryfera, który ma wpływ na wygląd całego pomieszczenia. Zawsze można kupić grzejnik elektryczny pokojowy, zarówno w formie podstawowego źródła ciepła, jak i dodatkowe źródło ciepła w bardzo zimne dni. Każde rozwiązanie generuje pewne koszty, które należy wziąć pod uwagę. Najważniejszym ich składnikiem jest koszt opału lub wyższy rachunek za energię elektryczną.

Przytulne, domowe ognisko

W każdej sytuacji grzejniki pokojowe są niezastąpionym wyposażeniem każdego domu. Pozwalają uzyskać odpowiednio wysoką temperaturę w każdym pomieszczeniu, co pozwala cieszyć się dużym komfortem termicznym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium