Producenci

Zestawy pompowe i mieszające


Zestawy pompowe i mieszające służą do wykonania sprawnie działającej instalacji grzewczej. W tej kategorii oferujemy grupy pompowe, zestawy mieszające do ogrzewania podłogowego czy zestawy mieszające ze sprzęgłem hydraulicznym.

AFRISO Grupa pompowa PrimoTherm 180-1 DN25, pompa LFP AF 7764380 AFRISO Grupa pompowa PrimoTherm 180-1 DN25, pompa LFP AF 7764380
Cena: 1 459,00 zł 1 549,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
  • promocja
AFRSIO Grupa pompowa PrimoTherm 180-1 DN25, bez mieszania, bez pompy 77643 AFRSIO Grupa pompowa PrimoTherm 180-1 DN25, bez mieszania, bez pompy 77643
Cena: 885,27 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
VAILLANT Zestaw pompowy z mieszaczem R 1" 0020191788 VAILLANT Zestaw pompowy z mieszaczem R 1" 0020191788
Cena: 3 339,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
TADline Altech  Grupa pompowa 1" bez pompy, bez mieszacza ALTH-203139 TADline Altech Grupa pompowa 1" bez pompy, bez mieszacza ALTH-203139
Cena: 608,20 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
TADline Altech  Grupa pompowa 1" bez pompy, z mieszaczem i napędem 230V ALTH-203167 TADline Altech Grupa pompowa 1" bez pompy, z mieszaczem i napędem 230V ALTH-203167
Cena: 994,73 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
WOMIX M-SMTC Grupa mieszająco - pompowa concept DN 20 200491 WOMIX M-SMTC Grupa mieszająco - pompowa concept DN 20 200491
Cena: 1 085,85 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Zestawy pompowe — co to takiego?

Zestaw pompowy mieszający to zespół połączonych ze sobą, dopasowanych urządzeń, który ma za zadanie wymuszenie zaplanowanego obiegu czynnika grzewczego w instalacji c.o. W jego skład wchodzą zazwyczaj:

  • pompa cyrkulacyjna,
  • zawór zwrotny,
  • zawory odcinające,
  • termometry umożliwiające kontrolę temperatury czynnika grzewczego.

Indywidualna konstrukcja, jaką ma zestaw pompowy do c.o., wynika z jego przeznaczenia i charakterystyki instalacji, z którą ma współpracować. Pod kątem tych parametrów dobierany jest typ pompy oraz pozostałe elementy.

Do czego służą grupy pompowo-mieszające?

Zestawy pompowe do c.o. wykorzystuje się w instalacjach z kilkoma obiegami grzewczymi, wymagającymi różnych parametrów czynnika grzewczego dla podłączonych do nich urządzeń. Najczęściej jeden z obiegów jest wysokotemperaturowy i obsługuje klasyczne grzejniki naścienne, a drugi obieg (niskotemperaturowy) jest przeznaczony do podłogówki. Zestawy mieszające do ogrzewania umożliwiają bezproblemowe działanie obu obiegów w ramach jednej instalacji, nawet jeśli jest ona stworzona kilku różnych źródeł ciepła, np. kotłów: gazowego i na paliwo stałe. Dzieje się tak, ponieważ grupy pompowe składają się z szeregu mniejszych elementów umożliwiających korzystanie ze zróżnicowanych odbiorników ciepła.

Grupy pompowo-mieszające są niezbędne do łączenia układu ogrzewania grzejnikowego z podłogowym. Wynika to z tego, że temperatura wody w kaloryferach jest znacznie wyższa i może wynosić nawet do 90ºC, natomiast do ogrzewania podłogowego wystarczy ciecz o temperaturze około 35-40ºC. Zestawy mieszające tego rodzaju są też wykorzystywane podczas łączenia ze sobą trzech układów, np. gdy w skład ostatniego z nich wchodzą zasobniki C.W.U.

Zestawy mieszające ze sprzęgłem hydraulicznym służą do połączenia źródła ciepła, np. z kotła z dwoma odbiornikami, do których stosowane są różne temperatury zasilania. Sprzęgło umożliwia bowiem prawidłową separację obiegów pompowych źródła ciepła i jego odbiorników. Taki zestaw mieszający c.o. jest zwykle używany do przyłączenia instalacji grzejnikowej płaszczyznowej czy zbiornika C.W.U.

Zestawy pompowe i mieszające w ofercie sklepu internetowego Superbateria.pl

Zestawy pompowe są stosowane w domach jednorodzinnych i w budynkach użytkowych. Ich wielkość musi być dopasowana do rozmiaru instalacji, by móc efektywnie rozdzielać czynnik grzewczy.

W naszej ofercie znajdują się zarówno rozbudowane, jak i kompaktowe zestawy pompowe, które mieszczą się w zamykanych szafkach. Dostępne są też pompy, w tym: pompy obiegowe, pompy cyrkulacyjne C.W.U., pompy do kondensatu, pompy rozdrabniające do w.c. czy pompy głębinowe do studni. Oferujemy również armaturę grzewczą i wyposażenie łazienek, w tym armaturę łazienkową.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium