telefon  Infolinia: 603 658 272 (pon-pt 8:00-15:30)    mail: sklep@superbateria.pl

Producenci

Pompy cyrkulacyjne c.w.u


Pompy cyrkulacyjne C.W.U. to niewielkie urządzenia zasilane energią elektryczną. Stosuje się je w celu wymuszenia obiegu w instalacji ciepłej wody użytkowej. Dużą popularnością wśród polskich inwestorów cieszą się oferowane przez nas produkty marek takich jak: FERRO, GRUNDFOS czy LFP.

Ferro Pompa cyrkulacyjna GPA II 25-4 130 0603W Ferro Pompa cyrkulacyjna GPA II 25-4 130 0603W
Cena: 636,00 zł 649,84 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
FERRO GPA II 32-8-180 Pompa cyrkulacyjna c.o. elektroniczna 0607W FERRO GPA II 32-8-180 Pompa cyrkulacyjna c.o. elektroniczna 0607W
Cena: 1 035,00 zł 1 049,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
FERRO Pompa cyrkulacyjna cwu 25-40 180 0201W FERRO Pompa cyrkulacyjna cwu 25-40 180 0201W
Cena: 300,00 zł 325,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja

Pompy cyrkulacyjne C.W.U. - zastosowanie i zalety

Pompy cyrkulacyjne powodują, że stały obieg c.w.u. przez urządzenie grzewcze jest utrzymywany, nawet gdy wszystkie baterie są zamknięte. Daje to możliwość utrzymania stałej temperatury wody użytkowej w układzie. Dzięki zastosowaniu pomp cyrkulacyjnych redukuje się koszty i zwiększa komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej w domu.

Zamontowane pompy cyrkulacyjne do C.W.U. niosą ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim dzięki tym urządzeniom w układzie c.w.u. utrzymywany jest stały przepływ wody, co skutecznie zapobiega osiadaniu różnego rodzaju osadów i kamienia. Osady i zastoiny to środowisko, w którym szybciej rozwijają się różnego rodzaju bakterie i drobnoustroje, mające negatywny wpływ na zapach i smak wody.

Poza tym stały obieg wody w układzie zamkniętym daje szereg innych zalet jak np.:

  • utrzymanie stałej temperatury wody w układzie,

  • dostęp do ciepłej wody zaraz po odkręceniu kranu,

  • redukcja kosztów i zużycia czystej wody.

Bez obiegu cyrkulacyjnego zazwyczaj trzeba poczekać chwilę, aż woda w układzie ogrzeje się, w trakcie spora część czystej wody idzie do ścieków.

Jak dobrać pompę cyrkulacyjną?

Najnowsze pompy cyrkulacyjne do wody dostępne są w naszym sklepie to urządzenia, które dają możliwość znacznej redukcji zużycia energii elektrycznej. Nowoczesne pompy cyrkulacyjne są przystosowane do pracy w kilku trybach. Sterownik urządzenia dostosowuje intensywność i czas pracy pompy adekwatnie do zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową tak, aby ograniczyć pracę z pełną wydajnością w okresach, w których zazwyczaj domownicy jej nie zużywają.

Dobór pompy do instalacji c.w.u. wymaga wiedzy na temat oczekiwanej wydajności układu Q [m3/h] i wysokość podnoszenia pompy H [m]. Warto wiedzieć, że wartość oporów, jakie generuje instalacja c.w.u., przelicza się na wysokość słupa wody, który generuje wystarczające ciśnienie, aby zrównoważyć ten opór. Parametr ten w specyfikacji pomp cyrkulacyjnych określa się jako wysokość podnoszenia H. Każda instalacja c.w.u. ma określony tzw. punkt pracy (Q, H), który określa zależność pomiędzy wydajnością Q i wysokością podnoszenia H, jaką powinna zapewnić optymalna pompa cyrkulacyjna dla tego układu. Dobranie pompy polega na wybraniu urządzenia, którego charakterystyka pracy jest najbliższa wartości punktu pracy instalacji.

W naszym sklepie dostępne są pompy cyrkulacyjne GRUNDFOS, FERRO, LFP CZY VIENA, a także pompy obiegowe do c.o. Mamy też: pompy rozdrabniające do WC, pompy głębinowe do studni, pompy do kondensatu, pompy zatapialne. Oprócz tego oferta obejmuje m.in.: zasobniki C.W.U., wyposażenie łazienek, armaturę łazienkową i armaturę grzewczą. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium