Producenci

Odpowietrzniki automatyczne do grzejników


Odpowietrznik automatyczny to urządzenie do usuwania powietrza z zamkniętych systemów cieczowych, takich jak instalacje grzewcze czy chłodnicze. Jego nadmiar może powodować m.in.: zjawisko kawitacji, spadek wydajności oraz korozję. Nasza hurtownia instalacyjna oferuje odpowietrzniki automatyczne znanych marek, np. FERRO czy AFRISO.

Odpowietrznik automatyczny – klucz do efektywnego ogrzewania

Odpowietrznik automatyczny do grzejnika jest jednym z kluczowych elementów, zapewniających bezawaryjność i wydajność systemu ogrzewania. Urządzenie montowane jest w górnej części kaloryfera w celu samoczynnego usuwania powietrza zgromadzonego wewnątrz. W systemach grzewczych, powietrze dostające się do obiegu może powodować lokalne zakłócenia w przepływie cieczy, nieefektywne oddawanie ciepła i nieprzyjemne dźwięki w postaci bulgotania.

Odpowietrzniki automatyczne do grzejników działają na zasadzie przepływu cieczy przez zawór, który automatycznie otwiera się, gdy ciśnienie w systemie jest za wysokie. Ich zaletą jest to, że są praktycznie bezobsługowe i zastępując konieczność regularnego ręcznego odpowietrzania, dają oszczędność czasu i wygodę użytkowania.

Automatyczny odpowietrznik do kaloryfera w domu to szereg korzyści, wśród których można wymienić:

  • poprawę wydajności grzewczej, bo eliminując zgromadzone powietrze, urządzenia działają z pełną mocą, zapewniając równomierne i skuteczne ogrzewanie pomieszczeń,
  • redukcję hałasu powodowanego przez bulgotanie wywoływane przez powietrze,
  • dłuższą żywotność systemu, dzięki zmniejszeniu ryzyka korozji wewnętrznej oraz kawitacji,
  • ochronę przed nadmiernym wypływem cieczy podczas odpowietrzania.

Nowoczesne urządzenia tego rodzaju są małe i estetyczne, doskonale wpisując się w wygląd grzejnika. Występują w wielu odmianach, m.in. odpowietrzniki automatyczne pionowe czy wersjach kolorystycznych, np. odpowietrznik automatyczny czarny. Korzystanie z nich to inwestycja w komfort, oszczędność i trwałość systemów grzewczych w budynkach.

Kompleksowa oferta artykułów instancyjnych od Superbateria.pl

Oferujemy zabezpieczenia instalacji wodnych i centralnego ogrzewania oraz artykuły hydrauliczne, dzięki którym instalacje domowe lub przemysłowe będą działać sprawnie i efektywnie. Korzystając z naszego asortymentu, można kompleksowo wykonać instalacje hydrauliczne oraz ogrzewanie, nabywając również takie urządzenia jak.: pompy ciepła czy zasobniki C.W.U. i wiele innych. Zapraszamy do sklepu internetowego Superbateia.pl – nasi specjaliści fachowo pomogą w doborze odpowiednich urządzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium