Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci

Zbiorniki na deszczówkę, wodę


Zbiorniki na deszczówkę to specjalne kontenery przeznaczone do jej przechowywania. Skumulowaną w ten sposób wodę można wykorzystać w celach nawadniania roślinności lub w ramach codziennego użytku domowego.

Zbiorniki na deszczówkę – sposób na oszczędności

Na rynku dostępne są pojemniki na deszczówkę wielu rodzajów, w tym: ozdobne, zbiornik na wodę z kranem, zbiornik na szarą wodę, zbiorniki przeznaczone do hal produkcyjnych czy punkty poboru wody. Wszystkie te zbiorniki na wodę mają unikalne konstrukcje, wygląd i metody montażu, ale jedną wspólną cechę – służą jako magazyny dla wody deszczowej.

Zbieracz wody deszczowej to dobry sposób na zapewnienie dostępu do wody w gospodarstwie domowym oraz oszczędności finansowe, co zawsze ma znaczenie. Ponadto deszczówka jest przyjazna dla roślin, co sprzyja ich szybkiemu wzrostowi w ogrodach oraz intensyfikacji soczystości owoców i warzyw. Tego rodzaju zbiorniki wody są proste i szybkie w montażu, nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani sprzętu.

Podstawowe rodzaje pojemników na wodę

Istnieją dwie główne kategorie zbiorników na deszczówkę:

  • naziemne – najczęściej wykonane z tworzyw sztucznych przy użyciu metody formatowania rotacyjnego. Te baniaki na wodę dostępne są w różnych kształtach i kolorach, a niektóre z nich mogą nawet imitować drewniane beczki, z tego względu mogą pełnić również funkcję ozdobną w ogrodzie. Najczęściej wodę z tych łapaczy deszczówki wykorzystuje się do podlewania roślin w ogrodzie. Warto wspomnieć, że istnieją również naziemne zbiorniki przystosowane do przechowywania płynów spożywczych, które posiadają certyfikat PZH (Państwowego Instytutu Higieny). Można w nich przechowywać wodę pitną lub inne płyny spożywcze,
  • podziemne – zakopane w ziemi o znacznie większej pojemności niż tradycyjne naziemne kontenery na wodę deszczową. Podziemne zbiorniki na deszczówkę można łączyć ze sobą, co pozwala zwiększyć możliwości przechowywania wody. Dodatkowo mogą być wyposażone w filtry, czujniki i centralne jednostki sterujące, zwane centralami deszczowymi. Dzięki temu zgromadzona w nich woda jest wykorzystywana nie tylko do podlewania ogrodu, ale również do prania czy spłukiwania toalety.

Zbiorniki na wodę deszczową w ofercie sklepu Superbateria.pl

Nasza oferta obejmuje wiele wersji zbiorników do przechowywania wody, które różnią się między sobą: pojemnością (np. zbiornik na deszczówkę 1000 l, 1100 l czy 5000), wyglądem, materiałem wykonania oraz sposobem montażu i pobierania wody.

Hurtownia instalacyjna Superbateria.pl jest miejscem, w którym można nabyć też wiele innych urządzeń, m.in.: instalacje hydrauliczne, klimatyzatory, centrale wentylacyjne, rekuperatory, pompy do wody, pompy ciepła, pompy ciepła do C.W.U., grzejniki czy bojlery. Nasi specjaliści, chętnie doradzą przy wyborze poszczególnych produktów. Zapraszamy do kontaktu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium