Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci

Centrale wentylacyjne


Centrale wentylacyjne to podstawowe urządzenia systemu wentylacji mechanicznej. Zbierają z pomieszczeń zużyte powietrze, a dostarczają przefiltrowane i świeże. Nasza hurtownia instalacyjna oferuje wentylatory marki Zehnder i akcesoria do wentylacji.

WAVIN Rekuperator HRU220VL VENTIZA BIAŁY 4081688 WAVIN Rekuperator HRU220VL VENTIZA BIAŁY 4081688
Cena: 8 381,92 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
WAVIN Rekuperator HRU360VL VENTIZA BIAŁY 4081403 WAVIN Rekuperator HRU360VL VENTIZA BIAŁY 4081403
Cena: 9 184,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
WAVIN Rekuperator HRU520VL VENTIZA CZARNY 4081691 WAVIN Rekuperator HRU520VL VENTIZA CZARNY 4081691
Cena: 10 307,13 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
WAVIN Rekuperator HRU640VL VENTIZA BIAŁY 4081405 WAVIN Rekuperator HRU640VL VENTIZA BIAŁY 4081405
Cena: 14 399,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Centrale wentylacyjne – zastosowanie

Centrale nawiewne mogą występować w różnych wielkościach, a także posiadać wiele funkcjonalności, np.: małe centrale wentylacyjne, centrale wentylacyjne z pompą ciepła czy podwieszane. Dzięki temu są wykorzystywane w wielu obiektach, np.: mieszkalnych, komercyjnych, usługowo-handlowych, przemysłowych, gastronomicznych, sportowych czy użyteczności publicznej. W każdym z nich systemy wentylacyjne przyczyniają się do bezpieczeństwa i komfortu osób przebywających w pomieszczeniach, mieszkańców, klientów lub pracowników. Warto więc wybierać urządzenia dobrej jakości, które idealnie spełnią swoją funkcję.

W zależności od potrzeb centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne oprócz filtrowania powietrza mogą służyć też do jego podgrzewania, schładzania, osuszania albo nawilżania. Najlepsze z nich są wyposażone w filtry oczyszczające powietrze, które minimalizują ryzyko namnażania się bakterii i grzybów.

Systemy wentylacyjne – rodzaje

Centrale nawiewne różnią się głównie przeznaczeniem (domowym lub przemysłowym) oraz metodą filtrowania powietrza. Najczęściej spotykane na rynku rodzaje to:

  • centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła — popularna w nowoczesnych, energooszczędnych domach. Gwarantuje pełen komfort klimatyczny, zużyte powietrze jest wymieniane na nowe o tej samej temperaturze. Pozwala też zaoszczędzić energię cieplną, gdyż odzyskuje ciepło z wywiewanego powietrza, aby wykorzystać je do ogrzania nawiewanego,
  • centrala grawitacyjna (naturalna) - działająca w oparciu o ruchy powietrza, wywołane przez różnicę temperatur, między pomieszczeniem wentylowanym a środowiskiem na zewnątrz,
  • centrala mechaniczna — wyposażona w elektryczny silnik, wymuszający wymianę powietrza,
  • centrala strumieniowa, w której specjalne układy nawiewników powietrza, powodują sprawny napływ świeżego oraz regulują ruch po całym pomieszczeniu.

Nowoczesne centrale wentylacyjne marki Zehnder

Oferowane przez nas centrale wentylacyjne Zehnder z serii ComfoAir Q należą do najnowocześniejszych rozwiązań w tej dziedzinie. Mają maksymalną efektywność energetyczną, a jednocześnie najniższe zużycie energii w swojej klasie. Wysoka jakość wykonania idzie w parze z bardzo dobrym sprężem dyspozycyjnym oraz zaawansowaną automatyką i sprawnością. Wysoki, bo aż 95-procentowy stopień odzysku ciepła został doceniony i potwierdzony przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstad.

Montaż tych innowacyjnych urządzeń to gwarancja mniejszych kosztów oraz wzrostu wartości nieruchomości. Doskonale sprawdzą się jako centrala wentylacyjna do domu jednorodzinnego, ale także w mieszkaniach, pomieszczeniach gospodarczych czy obiektach użyteczności publicznej. Ich zaletami są również: wydajność, intuicyjna obsługa, łatwość w sterowaniu oraz cicha praca.

Jak wybrać centralę wentylacyjną?

Aby urządzenie do wentylacji spełniało jak najlepiej swoją funkcję, warto zwrócić uwagę na poszczególne cechy jego konstrukcji, czyli:

  • wyposażenie w automatyczny system antymrożeniowy, dzięki, któremu nie powstaje podciśnienie w budynku,
  • izolację akustyczną,
  • energooszczędne wentylatory.

Najczęściej występują centrale podwieszane albo stojące. Przed zakupem trzeba wziąć pod uwagę miejsce jej montażu, które powinno być dobrze izolowane od ujemnych temperatur i łatwo dostępne. Ułatwi to prace serwisowe, takie jak naprawy czy wymiana filtrów.

Nasza oferta obejmuje wiele typów tych urządzeń, np. małe centrale wentylacyjne, a także osprzęt instalacyjny, w tym: przewodowy wentylacyjne izolowane, PCV, elastyczne przewody wentylacyjne oraz wentylacyjne akcesoria montażowe.

W sklepie Superbateria.pl dostępne są nie tylko wentylatory, klimatyzatory i rekuperatory. Mamy też ogrzewanie, w tym nagrzewnice, grzejniki, pompy ciepła, akcesoria do kotłów i pieców, a także sterowniki i regulatory, sprzęgła hydrauliczne, zasobniki C.W.U. czy kurtyny powietrzne i wiele innych produktów. Oprócz tego oferujemy bardzo bogate wyposażenie łazienek. Zachęcamy do zapoznania się z całością naszego asortymentu, a w razie pytań lub wątpliwości co do doboru parametrów do kontaktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium