Producenci

Umywalki łazienkowe wiszące


Jak wybrać dobrą umywalkę podwieszaną?

Wybór dobrej umywalki może okazać się trudniejszy, niż się to wydaje. Dobierając produkt do swoich potrzeb, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Efektowny design jest niezmiernie istotny, ale na co dzień liczy się też komfort i funkcjonalność. Jak dobierać umywalki podwieszane, żeby korzystanie z łazienki nie okazało się koszmarem? Dobra umywalka podwieszana przede wszystkim musi zmieścić się w miejscu, w którym ma być zamontowana. Jest to szczególnie istotne w przypadku instalacji w pomieszczeniu o ograniczonej przestrzeni. Bardzo ważne jest też, aby dobrze dobrać głębokość umywalki. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że jest to jedynie kwestia designu, ale okazuje się, że nie tylko.

 

 • promocja
 • promocja
 • promocja
GEBERIT SELNOVA COMFORT Siedzisko 501.558.01.1 GEBERIT SELNOVA COMFORT Siedzisko 501.558.01.1
Cena: 350,00 zł 370,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • promocja
KOŁO FLOW Umywalka z otworem 65x47 250965-600 KOŁO FLOW Umywalka z otworem 65x47 250965-600
Cena: 550,00 zł 860,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
KOŁO Life! Umywalka wisząca 60x48 M21160000 KOŁO Life! Umywalka wisząca 60x48 M21160000
Cena: 269,99 zł 373,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • promocja
 • promocja
 • nowość
ROCA Nexo Umywalka wisząca 55x44 A327642000 ROCA Nexo Umywalka wisząca 55x44 A327642000
Cena: 159,99 zł 314,99 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja

Wąska czy szeroka – jaka umywalka wisząca będzie odpowiednia?

Po chwili zastanowienia można samemu dojść do wniosku, że wąska umywalka wisząca powinna być wyraźnie głębsza niż taka o wymiarach standardowych lub bardzo szeroka. Tylko w przypadku umywalek o stosunkowo dużej powierzchni można zdecydować się na mniejszą głębokość. Płytsze szerokie umywalki są użyteczne i komfortowe, ponieważ dzięki większej powierzchni mogą odebrać odpowiednią ilość wody. W przypadku małych, wąskich umywalek konieczna jest większa głębokość. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy zamontować jedną, czy dwie umywalki, warto rozważyć, czy komfort korzystania z większej jest wart poświęcenia przestrzeni, jaką zajmą dwie umywalki usytuowane obok siebie.

Dlaczego liczy się dobra jakość?

Nikt nie lubi przepłacać, ale okazuje się, że nie da się uzyskać oczekiwanego poziomu jakości, kierując się wyłącznie ceną zakupu. Warto mieć na uwadze fakt, że spore znaczenie dla komfortu w trakcie długoterminowej eksploatacji ma także jakość powierzchni. Dobre umywalki podwieszane powinny być wykonane w taki sposób, aby zapobiegać trwałemu zaleganiu osadów i umożliwiać łatwe czyszczenie umywalki. Prosta konserwacja to ogromna zaleta i oszczędność czasu i środków, jakie pochłania sprzątanie. Dlatego warto wybierać produkty renomowanych firm, które od lat walczą o klienta jakością swoich produktów. Dobrym przykładem są dystrybuowane przez nas modele umywalek wiszących marek takich jak: Koło, Alterna, Roca czy Zoom.

Umywalki wiszące z postumentem lub półpostumentem

Decydując się na montaż umywalki wiszącej, można rozważyć kilka wariantów aranżacji. Cały czas bardzo popularne jest stosowanie dodatkowych postumentów pod umywalki, których zadaniem jest maskowanie syfonu i przyłączy. Alternatywą dla pełnych postumentów sięgających od poziomu podłogi do misy umywalki są mniejsze półpostumenty, które podwiesza się pod umywalką. Akcesoria tego typu są produkowane z takich samych materiałów jak umywalki, mają też identyczną estetykę. Jednak możliwości aranżacji jest więcej. Coraz częściej stosuje się designerskie syfony, które są eksponowane. Dzięki wykończeniu akcesoriów polerowaną lub szczotkowaną stalą nierdzewną, chromem lub w inny sposób, uzyskuje się rewelacyjny efekt wizualny, który w wielu nowoczesnych i klasycznych aranżacjach prezentuje się lepiej niż standardowe postumenty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium