telefon  Infolinia: 603 658 272 (pon-pt 8:00-15:30)    mail: sklep@superbateria.pl

Producenci

Zestawy termostatyczne


Zestaw termostatyczny

Przy zakładaniu nowej instalacji centralnego ogrzewania nie może zabraknąć różnego typu grzejników: aluminiowych lub stalowych. Każdy kaloryfer wymaga instalacji głowicy termostatycznej. Pozwala ona na regulowanie temperatury w pomieszczeniu. Przy nowych instalacjach najlepiej sprawdzi się zestaw termostatyczny, czyli zestaw dopasowanych elementów, ułatwiający montaż.

 

FERRO Zestaw termostatyczny ZTM30WH FERRO Zestaw termostatyczny ZTM30WH
Cena: 98,89 zł
szt.
zobacz więcej

Budowa głowicy termostatycznej

Zasada działania głowicy termostatycznej bazuje na czujniku temperatury, który steruje trzpieniem. Ten współpracuje z zaworem zamykającym dopływ gorącej wody z sieci centralnego ogrzewania. Jako dodatkowe zabezpieczenie montuje się zawór odcinający powrotny na wyjściu kaloryfera, by woda nie dostała się do grzejnika w inny sposób niż dopływ z systemu. Taki układ pozwala na dość dokładne sterowanie temperaturą w pomieszczeniu, dostosowując ją do potrzeb mieszkańców.

Trudny dostęp? Zestaw termostatyczny kątowy

W wielu sytuacjach świetnie sprawdza się zestaw termostatyczny prosty. Charakteryzuje się tym, że rurka doprowadzająca ciecz roboczą jest mocowana prostopadle do powierzchni grzejnika. Taki układ ułatwia montaż. Gdy montujemy kaloryfer w mało dostępnym miejscu lub niewielkim pomieszczeniu, doskonale sprawdzi się zestaw termostatyczny kątowy, który pozwala na prowadzenie rurek przy samym grzejniku.

Zestaw termostatyczny Danfoss

Głowice termostatyczne produkuje m.in. znana i rozpoznawalna marka, gwarantująca wysoką jakość oraz trwałość - Danfoss. Zestawy termostatyczny prosty i kątowy Danfoss można kupić w naszym sklepie. To produkt, który będzie jednym z najlepszych rozwiązań podczas budowy nowego domu lub gruntownego remontu mieszkania oraz wymianie grzejników na nowe. Kupując cały zestaw, zyskasz pewność, że głowica będzie pasować do zaworu zamykającego, a całość będzie działać bez zarzutu.

Udogodnienia

Dostępne w zestawach głowice termostatyczne dzielą się na trzy grupy. Analogowe, które przekręca się, ustawiając jedną z możliwych nastaw. Cyfrowe, mające czytelny ekran LCD z podaną temperaturą oraz programator, który pozwala na tworzenie bardziej skomplikowanych sekwencji różnych nastaw w funkcji czasu. Dodatkowo możliwość zmiany trybu ułatwia czasową zmianę temperatur pracy, np. podczas wyjazdu na wakacje. Ostatnia grupa zestawów termostatycznych umożliwia ustawienia zdalnie. Dzięki temu nie ma potrzeby pochylać się przy grzejniku, a wszystko odbywa się za pomocą połączenia Bluetooth.

Łatwiejszy montaż

Zestaw termostatyczny ułatwia montaż głowicy termostatycznej. Elementy są doskonale dopasowane i nie trzeba zastanawiać się nad poszczególnymi parametrami, takimi jak wymiar gwintu czy skok trzpienia. Zestaw jest uniwersalny i bez problemu będzie pasować do każdego grzejnika. To duże ułatwienie podczas prac remontowych oraz wymiany kaloryferów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium