Producenci

Zestawy termostatyczne do grzejników


Zestawy termostatyczne do grzejników doskonale sprawdzają się zwłaszcza przy nowych instalacjach, znacznie ułatwiając ich montaż. Odpowiednio dobrane nadają się do kaloryferów każdego typu — aluminiowych lub stalowych. które wymagają instalacji głowicy termostatycznej. Dzięki niej możliwe jest regulowanie temperatury w pomieszczeniu.

FERRO  Zestaw termostatyczny prosty ZTM20 FERRO Zestaw termostatyczny prosty ZTM20
Cena: 60,51 zł
zobacz więcej

Jak działa głowica termostatyczna?

Zasada działania głowicy termostatycznej bazuje na czujniku temperatury, który steruje trzpieniem. Ten współpracuje z zaworem zamykającym dopływ gorącej wody z sieci centralnego ogrzewania. Jako dodatkowe zabezpieczenie montuje się zawór grzejnikowy odcinający powrotny na wyjściu kaloryfera, by woda nie dostała się do grzejnika w inny sposób niż dopływ z systemu. Taki układ pozwala na dość dokładne sterowanie temperaturą w pomieszczeniu, dostosowując ją do potrzeb mieszkańców.

Trudny dostęp? Zestaw termostatyczny kątowy

W wielu sytuacjach świetnie sprawdza się zestaw termostatyczny prosty. Charakteryzuje się tym, że rurka doprowadzająca ciecz roboczą jest mocowana prostopadle do powierzchni grzejnika. Taki układ ułatwia montaż. Gdy montujemy kaloryfer w mało dostępnym miejscu lub niewielkim pomieszczeniu, doskonale sprawdzi się, np. Ferro zestaw termostatyczny kątowy, który pozwala na prowadzenie rurek przy samym grzejniku.

Zestaw termostatyczny Danfoss

Głowice termostatyczne produkuje m.in. znana marka, gwarantująca wysoką jakość oraz trwałość — Danfoss. Zestawy termostatyczne proste i kątowe tej marki można kupić w naszym sklepie. To produkt, który będzie jednym z najlepszych rozwiązań podczas budowy nowego domu lub gruntownego remontu mieszkania oraz wymianie grzejników na nowe. Kupując cały zestaw, zyskasz pewność, że głowica będzie pasować do zaworu zamykającego, a całość będzie działać bez zarzutu.

Głowice dostępne w zestawach termostatycznych

Dostępne w zestawach termostatycznych głowice dzielą się na trzy grupy:

  • analogowe, które przekręca się, ustawiając jedną z możliwych nastaw,
  • cyfrowe, mające czytelny ekran LCD z podaną temperaturą oraz programator, który pozwala na tworzenie bardziej skomplikowanych sekwencji różnych nastaw w funkcji czasu. Dodatkowo możliwość zmiany trybu ułatwia czasową zmianę temperatur pracy, np. podczas wyjazdu na wakacje.
  • ostatnia grupa zestawów termostatycznych do grzejników umożliwia ustawienia zdalnie. Dzięki temu nie ma potrzeby pochylać się przy grzejniku, a wszystko odbywa się za pomocą połączenia Bluetooth.

Zestawy termostatyczne — łatwiejszy montaż głowicy

Zestaw termostatyczny ułatwia montaż głowicy termostatycznej. Elementy są doskonale dopasowane i nie trzeba zastanawiać się nad poszczególnymi parametrami, takimi jak wymiar gwintu czy skok trzpienia. Zestaw jest uniwersalny i bez problemu będzie pasować do każdego grzejnika. To duże ułatwienie podczas prac remontowych oraz wymiany kaloryferów.

W ofercie naszego sklepu dostępnych jest wiele urządzeń z szeroko pojętej kategorii ogrzewanie, m.in.: grzejniki, w tym grzejniki łazienkowe, grzejniki pokojowe, grzejniki dekoracyjne, a także akcesoria do grzejników i ogrzewanie podłogowe wodne.

Jako hurtownia instalacyjna możemy zaproponować, m.in.: pompy i zasobniki C.W.U. czy wyposażenie łazienek. Zachęcamy do sprawdzenia naszej pełnej oferty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium