Producenci

Zbiorniki buforowe do pomp ciepła


Zbiorniki buforowe do pomp ciepła są elementem nowoczesnych, ekologicznych systemów grzewczych. Mogą w nich pełnić różne role w zależności od rodzaju i wielkości instalacji. Nasz sklep internetowy oferuje zasobniki buforowe znanych firm, w tym przede wszystkim zbiorniki buforowe GALMET.

Zbiorniki buforowe do pomp ciepła — charakterystyka

Zbiorniki buforowe C.O. służą do magazynowania wody zasilającej instalację grzewczą. Bywają mylone z zasobnikami C.W.U. do pomp ciepła, do których są bardzo podobne. Jednak o ile bojlery służą do podgrzania i zmagazynowania ciepłej wody użytkowej, o tyle zbiorniki akumulacyjne buforowe gromadzą energię cieplną wykorzystywaną w instalacjach C.O. Głównym zadaniem buforów jest zwiększenie zładu wody, czyli pojemności wodnej instalacji grzewczej. Dzięki temu pompy ciepła mogą się rzadziej włączać, co odciąża ich podzespoły i zmniejsza awaryjność.

Zbiorniki buforowe do C.O. zwiększają pojemność oraz wydajność instalacji. Pełnią funkcję jakby sprzęgła hydraulicznego łącząc kilka źródeł ciepła. W zależności od przeznaczenia produkowane m.in. przez firmę GALMET zbiorniki buforowe różnią się wydajnością, pojemnością oraz wyposażeniem.

Do właściwego działania pompy ciepła konieczne jest: zapewnienie minimalnego przepływu, różnicy temperatur między zasilaniem i powrotem oraz właściwego zładu wody. Zbiorniki buforowe pełnią w instalacji grzewczej dwie ważne funkcje:

  • magazynują energię cieplną — pompa nagrzewa je, a ciepło z nich jest następnie rozprowadzane do instalacji. Pompa ciepła uruchamia się automatycznie, gdy spada temperatura w buforze,
  • kompensują naddatek mocy pomp — jeśli instalacja jest przewymiarowana, za duża moc urządzenia może doprowadzić do taktowania (czyli częstego włączania się urządzenia, nawet do kilkunastu razy na godzinę) pompy ciepła, szczególnie w okresach przejściowych, z mniejszym zapotrzebowaniem na energię. Nadwyżka mocy zostaje wykorzystana do ogrzewania zasobnika buforowego.

Jeśli chodzi o zbiorniki buforowe, cena poszczególnych modeli zależy przede wszystkim od materiałów i jakości wykonania, zastosowanych w urządzeniu wężownic, jego pojemności oraz producenta.

Nasza hurtownia instalacyjna w swoim asortymencie posiada m.in. zbiorniki buforowe ze stali nierdzewnej GAMLET, zbiorniki buforowe z wężownicą, czy zasobniki C.W.U. do pomp ciepła, ale także same pompy ciepła C.W.U., pompy ciepła do C.O. oraz akcesoria do pomp ciepła. W bogatej ofercie sklepu Superbateria.pl znajdują się też produkty umożliwiające ogrzewanie i chłodzenie, w tym grzejniki, klimatyzatory i wentylatory. Dostępne jest także wyposażenie łazienek, w tym armatura łazienkowa, a także armatura grzewcza. Zapraszamy do zapoznania się ofertą!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium