telefon  Infolinia: 603 658 272 (pon-pt 8:00-15:30)    mail: sklep@superbateria.pl

Producenci

Zbiorniki buforowe do pomp ciepła


Zbiorniki buforowe są elementem nowoczesnych, ekologicznych systemów grzewczych. Mogą w nich pełnić różne role w zależności od rodzaju i wielkości instalacji. Nasz sklep internetowy oferuje zasobniki buforowe znanej marki GALMET.

Zbiorniki buforowe do pomp ciepła — charakterystyka

Zbiorniki buforowe C.O. służą do magazynowania wody zasilającej instalację grzewczą. Bywają mylone z zasobnikami C.W.U. do których są bardzo podobne. Jednak o ile bojlery służą do podgrzania i zmagazynowania ciepłej wody użytkowej, o tyle zbiorniki akumulacyjne buforowe gromadzą energię cieplną wykorzystywaną w instalacjach C.O. Głównym zadaniem buforów jest zwiększenie zładu wody, czyli pojemności wodnej instalacji grzewczej. Dzięki temu pompy ciepła mogą się rzadziej włączać, co odciąża ich podzespoły i zmniejsza awaryjność.

Zbiorniki buforowe do pomp ciepła zwiększają pojemność oraz wydajność instalacji. Pełnią funkcję jakby sprzęgła hydraulicznego łącząc kilka źródeł ciepła. W zależności od przeznaczenia zbiorniki buforowe GALMET różnią się wydajnością, pojemnością oraz wyposażeniem.

Do właściwego działania pompy ciepła konieczne jest: zapewnienie minimalnego przepływu, różnicy temperatur między zasilaniem i powrotem oraz właściwego zładu wody. Zbiorniki buforowe pełnią w instalacji grzewczej dwie ważne funkcje:

  • magazynują energię cieplną — pompa, nagrzewa je, a ciepło z nich jest następnie rozprowadzane do instalacji. Pompa ciepła uruchamia się automatycznie, gdy spada temperatura w buforze,

  • kompensują naddatek mocy pomp — jeśli instalacja jest przewymiarowana, za duża moc urządzenia, może doprowadzić do taktowania (czyli, częstego włączania się urządzenia, nawet do kilkunastu razy na godzinę) pompy ciepła, szczególnie w okresach przejściowych, z mniejszym zapotrzebowaniem na energię. Nadwyżka mocy zostaje tu wykorzystana do ogrzewania zasobnika buforowego.

W bogatej ofercie sklepu Superbateria.pl znajdują się też baterie, ceramika i akcesoria łazienkowe i grzewcze, części instalacyjne i urządzenia techniki grzewczej, Dostępne jest m.in. wyposażenie łazienek, w tym armatura łazienkowa, a także armatura grzewcza. Zapraszamy do zapoznania się ofertą!

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium