Opcje przeglądania
Producenci

Rury do ogrzewania podłogowego


W tej kategorii oferujemy rury do ogrzewania podłogowego oraz kształtki c.o., które są niezbędne do instalacji popularnej podłogówki. Ten rodzaj ogrzewania zapewnia ciepło w całym pomieszczeniu oraz nie zabiera miejsca, które trzeba by przeznaczyć na grzejniki.

Rury do ogrzewania podłogowego — rodzaje

Rura przeznaczona do ogrzewania podłogowego musi wyróżniać się dobrą elastycznością i przewodnictwem ciepła. Dzięki temu zarówno jej układanie, jak i późniejsze użytkowanie, nie niesie ze sobą ryzyka awarii czy konieczności wymiany. Ogrzewanie podłogowe wykonane z dobrej jakości materiałów może służyć nawet kilkadziesiąt lat. Systemy podłogówki dzielą się na: powietrzne, elektryczne i ogrzewanie podłogowe wodne.

Rura do podłogówki jest produkowana z lekkich i bardzo wytrzymałych tworzyw sztucznych, takich jak: polipropylen (PP), polietylen (PE-X), polibutylen (PB), PEX/Al/PEX, PEX/Al/PE, PE-RT/Al/PE-RT, PE-Xa czy PE-RT. W zależności od materiału i rodzaju wykonania mogą być bardzo giętkie i szybko wracać do pierwotnego kształtu po wygięciu lub sztywne, np. wielowarstwowe rury do ogrzewania podłogowego. Oprócz wyżej wymienionych na rynku dostępne są też droższe, ale bardzo wytrzymałe i szczelne giętkie rury miedziane w osłonie z tworzywa sztucznego.

Pozostałe elementy ogrzewania podłogowego

Wąż do podłogówki to zdecydowanie największy element montażowy, ale instalacja systemu nie byłaby możliwa, gdyby nie rozdzielacze, złączki czy kształtki instalacyjne do ogrzewania podłogowego. To dzięki nim możliwe jest połączenie całości ze sobą. Rury układane są w układzie meandrowym lub ślimakowym na przygotowanej wcześniej warstwie izolacyjnej z pianki poliuretanowej, lub styropianu, a następnie zalewane w betonowej posadzce.

W naszej ofercie dostępne są wszystkie niezbędne elementy do wykonania ogrzewania podłogowego. Oprócz tego możemy zaproponować wiele innych urządzeń, w tym zasobniki C.W.U., pompy czy wyposażenie łazienek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium