Producenci

Kurtyny powietrzne i nagrzewnice wodne


Kurtyny powietrzne zapobiegają niekontrolowanym przepływom powietrza. Są umieszczane nad drzwiami wejściowymi. Mają duże znaczenie szczególnie przy znacznych różnicach temperatur.

  • promocja

Kurtyny powietrzne — działanie i zastosowanie

Urządzenia te zasysają powietrze, a następnie w zależności od rodzaju, ocieplają je lub oziębiają i wydmuchują pionowo aż do podłogi. Są powszechnie używane w zakładach przemysłowych, ale też coraz częściej w domach prywatnych. Do wyboru są kurtyny ciepłe i zimne w zależności od przeznaczenia.

Te pierwsze są częściej wybierane przez osoby prywatne, które wykorzystują je między innymi w garażach czy drzwiach do holu. Kurtyna sprawia, że pomieszczeń tych nie trzeba dogrzewać, a co za tym idzie, zmniejszają się rachunki za energię. Zimne są najczęściej używane w chłodniach i zakładach produkcyjnych, w których wymagane jest utrzymanie niskiej temperatury.

Kurtyny powietrzne stanowią niewidoczną barierę w drzwiach, która spełnia swoją funkcję, nie ograniczając przy tym ruchu osób lub pojazdów. Można je spotkać na przykład w magazynach, sklepach, obiektach użyteczności publicznej, gdzie wejścia są otwarte przez większość dnia. Zapewniają komfort pracownikom i klientom.

Nagrzewnica wodna – rozwiązanie do małych, średnich i dużych pomieszczeń

Nagrzewnica wodna to urządzenie, które sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie radzą sobie tradycyjne grzejniki. Nagrzewnica EUROHEAT VOLCANO jest przeznaczona do ogrzewania małych, średnich i dużych pomieszczeń. Kompaktowa, prosta w montażu i obsłudze, wysoko wydajna i niezawodna – idealna do domu, hotelu, magazynu czy hali widowiskowej.

Jak działa nagrzewnica wodna?

Urządzenie wykorzystuje do pracy ciepłą wodę z instalacji centralnego ogrzewania. Rury, którymi przepływa woda, są owiewane przez wentylator, dzięki czemu dochodzi do wytwarzania ciepłego powietrza. Takie powietrze trafia następnie do pomieszczenia, które chcemy ogrzewać. Dzięki szerokiemu zastosowaniu nagrzewnice wodne doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o dużej powierzchni, w których tradycyjne grzejniki nie pracują efektywnie.

Nagrzewnica wodna EUROHEAT VOLCANO

Producent dostarcza innowacyjne rozwiązania do ponad 20 krajów świata, w tym także do Polski. Nagrzewnice i inne urządzenia EUROHEAT pracują w ponad 100 000 budynków na całym świecie, zapewniając wysoki komfort użytkowania każdego dnia.

Nagrzewnica wodna VOLCANO to:

  • wysoka jakość wykonania,
  • najlepszy stosunek jakości do ceny,
  • wysoka wydajność,
  • nowoczesne wzornictwo.

Obudowa z najwyższej klasy tworzywa ABS z domieszką pigmentów anty-UV wyróżnia się wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na wysokie temperatury. Tworzywo jest trwałe, estetyczne i łatwe w czyszczeniu. Opatentowany system SMART LOCK pozwala na trwałe i precyzyjne dopasowanie obudowy, a łopatki nawiewne można dowolnie regulować, sterując ruchem ogrzanego powietrza. Nagrzewnice wodne EUROHEAT to innowacyjne rozwiązanie na miarę XXI wieku.

Nagrzewnice wodne EUROHEAT – dlaczego warto?

Decydując się na montaż nagrzewnicy wodnej, stawiasz na wydajność, oszczędność i komfort cieplny każdego dnia. Oto jej zalety.

  • Szerokie zastosowanie – nagrzewnica poradzi sobie wszędzie tam, gdzie nie sprawdza się grzejnik, czyli przede wszystkim w dużych pomieszczeniach, takich jak warsztaty, szklarnie, hale przemysłowe, magazyny, markety, sklepy, centra handlowe, hotele, sale konferencyjne, kościoły czy obiekty sportowe. Nagrzewnica wodna EUROHEAT sprawdzi się także w mniejszych pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych.
  • Wysoka wydajność – urządzenie pozwala zredukować czas nagrzewania pomieszczenia i utrzymuje temperaturę na stałym poziomie. Dzięki dużemu zakresowi mocy, cichej pracy i niskiej cenie eksploatacji nagrzewnice wodne EUROHEAT są ekonomiczną alternatywą dla grzejników.
  • Łatwość montażu – nagrzewnicę można zamontować na ścianie, podobnie jak klimatyzatory, dlatego montaż urządzenia nie jest wymagający.
  • Szeroki wybór – nagrzewnice z niezawodnym trzybiegowym silnikiem AC dostępne są w 4 wersjach zróżnicowanych pod względem zakresu mocy grzewczej, maksymalnej wydajności powietrza oraz zasięgu poziomego i pionowego.

W naszej ofercie znajdziesz także skrzynki rozprężne i tłumiki do efektywnego zarządzania komfortem cieplnym w domu, biurze czy wielkopowierzchniowym obiekcie.

Nagrzewnice powietrzne i wodne to część naszego szerokiego asortymentu z kategorii ogrzewanie. Mamy też pompy ciepła, akcesoria do kotłów i pieców, sterowniki i regulatory czy sprzęgła hydrauliczne do c.o. Oprócz tego można u nas znaleźć bogate wyposażenie łazienek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium