Producenci

Rozdzielacze i siłowniki ogrzewania podłogowego


Nasz sklep oferuje szafki rozdzielcze, siłowniki i rozdzielacze ogrzewania podłogowego. Jego instalacja to praktyczne i wygodne rozwiązanie, które oszczędza miejsce i dobrze ogrzewa pomieszczenia. Proponujemy urządzenia znanych marek, takich jak: AFRISO, ALTECH czy FERRO.

Do czego służą rozdzielacze ogrzewania podłogowego?

Rozdzielacze do podłogówki to urządzenia, które służą do równomiernego rozprowadzania ciepła we wszystkich ogrzewanych pomieszczeniach. Ich działanie polega na regulowaniu sekcji grzewczych i w ten sposób kontrolowaniu przepływów ogrzewania. Przepływ regulowany jest za pomocą klucza gimbusowego, a obecność rozdzielaczy często umożliwia obniżenie kosztów ogrzewania, np. dzięki zaworom o zwiększonym przepływie.

Rozdzielacze do ogrzewania podłogowego najczęściej są wykonane ze stali nierdzewnej, a także mosiądzu oraz tworzyw sztucznych.

Praktyczne szafki do rozdzielaczy ogrzewania podłogowego

Zakup szafki do rozdzielaczy warto rozważyć już na etapie ich wyboru. Dzięki nim można nie tylko estetycznie schować całość urządzenia, ale i zabezpieczyć je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Pozwalają też na szybki dostęp i wprowadzanie zmian w ustawieniach ogrzewania. Można wybierać wśród szafek:

  • natynkowych — prosty montaż, bez kucia. Możliwość zastosowania, nawet do już istniejącej instalacji,
  • podtynkowych — nie zabierają miejsca i nie wpływają na estetykę pomieszczenia, najlepiej montować je na etapie budowy podłogówki.

Siłowniki do podłogówki — ważny element sterowniczy

Siłowniki termoelektryczne do rozdzielacza ogrzewania podłogowego służą do sterowania instalacją grzewczą, umożliwiając otwarcie lub zamknięcie przepływu czynnika grzewczego. Nowoczesne siłowniki do podłogówki mogą współpracować także z termostatami i centralnymi listwami sterującymi.

Nasza szeroka oferta obejmuje ogrzewanie, w tym ogrzewanie podłogowe wodne i grzejniki. Oprócz tego proponujemy m.in.: zasobniki C.W.U., pompy, a także wyposażenie łazienek. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium