Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci

Kurtyn powietrzne elektryczne


Kurtyny powietrzne to urządzenia wykorzystywane w zamkniętych obiektach. Ich głównym zadaniem jest izolowanie temperatury pomieszczeń przy jednoczesnym zabezpieczeniu ich przed wpływem czynników atmosferycznych.

Profesjonalne kurtyny powietrzne - zastosowanie

Kurtyny powietrzne zapobiegają mieszaniu się temperatur. Służą do oddzielania stref, w których panują różne temperatury, a także zapobiegają wymianie powietrza między nimi. Kurtyna powietrzna działa poprzez wytwarzanie strumienia powietrza o wysokiej prędkości, który tworzy barierę dla powietrza z zewnątrz i utrudnia jego przepływ do ogrzewanego lub chłodzonego pomieszczenia. Dzięki temu skutecznie chroni przed utratą ciepła w okresie zimowym i utrzymaniem chłodu w okresie letnim.

Kurtyny powietrzne wykorzystywane są w różnego rodzaju obiektach, np. halach produkcyjnych, wielkopowierzchniowych sklepach, magazynach, biurach, a także w samolotach i urządzeniach transportowych. Nierzadko tego typu wentylator wykorzystuje się również jako ogrzewanie lub w celu optymalizacji efektywności energetycznej budynków. W związku z tym, że kurtyny powietrzne mogą znacznie ograniczyć straty ciepła, coraz częściej montuje się je również w domach. Kurtyny powietrzne przemysłowe zazwyczaj są jednak większe i bardziej wytrzymałe niż te wykorzystywane w warunkach domowych.

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko najwyższej jakości profesjonalne kurtyny powietrzne, ale także:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium