Producenci

Ogrzewacze / podgrzewacze wody elektryczne


Ogrzewacze wody / bojlery elektryczne to prosty i wygodny sposób zaopatrywania w ciepłą wodę. Przy wykorzystaniu energii elektrycznej podnoszą one temperaturę wody do zaprogramowanego poziomu. Mogą być używane w mieszkaniach, domach czy obiektach użyteczności publicznej.

  • promocja
  • promocja

Ogrzewacze wody/ bojlery elektryczne — rodzaje

Podgrzewacze wody elektryczne dzielą się na przepływowe i pojemnościowe, które różnią się sposobem działania. Ogrzewacze pojemnościowe elektryczne są wyposażone w grzałki i termoregulatory, dzięki którym utrzymują wodę w odpowiedniej temperaturze. Są to duże zbiorniki, w których cały czas znajduje się ciecz. Po ich opróżnieniu i ponownym napełnieniu trzeba czekać na podgrzanie wody. Stanowią dobre rozwiązanie w domach gdzie mieszka więcej osób albo jest więcej punktów, w których potrzebna jest ciepła woda.

Przepływowe ogrzewacze wody natomiast rozpoczynają jej podgrzewanie dopiero po odkręceniu kurka. Dzięki temu nie zużywają energii elektrycznej na grzanie wody, która nie jest w danym momencie wykorzystywana. To oszczędne rozwiązanie! Idealnie nadaje się do miejsc, w których potrzebne są małe ilości wody, lub jest ona rzadko używana, na przykład w łazience dla gości czy domku letniskowym.

Podgrzewacze elektryczne — w systemach centralnych i decentralnych

Ogrzewacze do wody elektryczne mogą dostarczać wodę jako system centralny lub punktowy. Do pierwszego z nich potrzebny jest ogrzewacz o dużej wydajności, który jest w stanie zapewnić ciepłą wodę we wszystkich punktach poboru. Aby było to możliwe bez zbędnych strat ciepła, powinny one znajdować się możliwie blisko siebie, a rury instalacyjne powinny mieć izolację. Zaletą systemu, w którym znajdują się elektryczne podgrzewacze pojemnościowe, jest możliwość zgromadzenia i nagrzania odpowiedniej ilości wody do wykorzystania przez wszystkich domowników, przy zastosowaniu tańszej taryfy nocnej. Pozwala to na oszczędność kosztów.

W systemie centralnym można też wykorzystać przepływowe ogrzewacze elektryczne, ale muszą one posiadać dużą moc zasilaną prądem trójfazowym. Wadą tego rozwiązania jest konieczność kosztownego dostosowania instalacji elektrycznej, co może w efekcie być nieopłacalne. Zaletą zaś są niewielkie gabaryty, jakie mają przepływowe podgrzewacze elektryczne, co sprawia, że łatwiej je zamontować w wybranym miejscu.

System punktowy opiera się na kilku podgrzewaczach, które są odpowiednio dobrane do konkretnych wymagań punktów poboru wody. Jego zaletą jest też to, że nie wymaga prowadzenia instalacji rur do ciepłej wody. Podgrzewacze do wody elektryczne mogą być montowane zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Ogrzewacze, bojlery elektryczne w ofercie sklepu internetowego Superbateria.pl

Oferujemy ogrzewacze wody elektryczne uznanych producentów — BIAWAR oraz GALMET, pojemnościowe, uniwersalne czy bezciśnieniowe. Można też u nas znaleźć zasobniki C.W.U., pompy, ogrzewanie, w tym ogrzewanie podłogowe wodne oraz grzejniki, a także wyposażenie łazienek. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium