Producenci

Pompy głębinowe do studni


Pompy głębinowe służą do pompowania wody z pionowych ujęć podziemnych jak np. pompy głębinowe do studni oraz do wydobywania jej z wolnostojących zbiorników. Nasz sklep oferuje urządzenia renomowanych producentów, w tym pompy głębinowe GRUNDFOS i WILO.

GRUNDFOS  Zestaw hydroforowy SQE 3-65 96524501 GRUNDFOS Zestaw hydroforowy SQE 3-65 96524501
Cena: 7 500,00 zł
zobacz więcej

Pompy głębinowe do studni — charakterystyka

Pompy do studni głębinowych znajdują zastosowanie w gospodarstwach domowych, na działkach letniskowych czy w gospodarstwach rolnych. Dla wypompowywania cieczy w pionie wymagają wyposażenia w oś pionową i kabel elektryczny odpowiedniej długości.

Pompy do studni charakteryzują się niewielką średnicą ułatwiającą wprowadzenie ich na dużą głębokość oraz zapewniającą im sprawne funkcjonowanie. Klasyczne pompy to urządzenia przeznaczone dla studni o średnicy od 90 do 225 mm, lecz odpowiedni dobór pompy opiera się nie tylko o jej średnicę, ale również o wydajność dostosowaną do potrzeb użytkownika. Warto przemyśleć jakie ciśnienie odpowiadać będzie naszemu zapotrzebowaniu. Dodatkowym aspektem, który nie powinien ujść naszej uwadze, jest dobranie pompy do specyfiki studni. Jeśli na przykład w wodzie osadza się piasek, może mieć to negatywny wpływ na działanie pompy, dlatego ważne jest dostosowanie hydrauliki pompy.

Pompa głębinowa WILO — niezawodne rozwiązanie

Pompa WILO to propozycja dla osób posiadających lub rozważających instalację studni głębinowych. Oferujemy najwyższej klasy pompy tej marki, które zapewniają prawidłowe działanie i zaopatrzenie w wodę dla całego gospodarstwa. Przy odpowiedniej eksploatacji urządzenia może ono posłużyć przez długie lata. W naszej ofercie znajdują się pompy głębinowe o wysokiej jakości, lecz o różnych parametrach, co umożliwia dostosowanie pompy do indywidualnych potrzeb gospodarstwa.

Pompy WILO to nieduże, lecz solidnie wykonane urządzenia wyposażone w silnik olejowy jednofazowy, który zależnie od modelu podnosi wodę na wysokość od 91 do 117 metrów. Urządzenia WILO posiadają wał napędowy ze stali nierdzewnej, element tłoczny, jak i porządną obudowę ze stali nierdzewnej. Wyposażając ją w ceramiczne łożyska, stworzono pompę o dużej wytrzymałości, która godnie rywalizuje z propozycjami nawet z wyższej półki cenowej. Prędkość obrotowa pomp wynosi 2900 rpm i zapewnia mocne ciśnienie, na którym oprzeć można nawet cały system hydrauliczny domku letniskowego.

Pompy głębinowe do wody czystej to urządzenia przeznaczone przede wszystkim do studni głębinowych jednak z powodzeniem mogą być stosowane przy pompowaniu wody ze zbiorników na deszczówkę czy ze studni kręgowych. W naszej ofercie dostępne są urządzenia pochodzące od renomowanych marek WILO oraz GRUNDFOS, Oprócz nich oferujemy również: pompy zatapialne, pompy cyrkulacyjne C.W.U., pompy obiegowe, pompy do kondensatu, pompy rozdrabniające do W.C. Mamy także duży wybór, jeśli chodzi o wyposażenie łazienek, w tym armatura łazienkowa, zasobniki C.W.U. czy armatura grzewcza. Zachęcamy do zapoznania się z naszym szerokim asortymentem!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium