Producenci

Pompa WILO na Twoje potrzeby

Pompa WILO to propozycja dla osób posiadających lub rozważających instalację studni głębinowych. Oferujemy najwyższej klasy pompy znanej marki, które zapewniają prawidłowe działanie i zaopatrzenie w wodę dla całego gospodarstwa. Przy odpowiedniej eksploatacji urządzenia może ono posłużyć przez długie lata. W naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia o wysokiej jakości, lecz o różnych parametrach, co umożliwi Państwu dostosowanie pompy do potrzeb swojego gospodarstwa.

Charakterystyka pomp głębinowych

WILO pompa coraz częściej wybierana jest przez zarówno przez osoby, które potrzebują pompę na działce letniskowej, jak i na potrzeby całego gospodarstwa. Służy ona do wypompowania wody z dużych głębokości, najczęściej ze studni głębinowej. Wydobywana w pionie ciecz wymaga wyposażenia pompy w pionową oś oraz odpowiedniej długości kabel elektryczny. Pompy charakteryzują się niewielką średnicą ułatwiającą wprowadzenie ich na dużą głębokość oraz zapewniającą ich sprawne funkcjonowanie. Klasyczne pompy to urządzenia przeznaczone dla studni o średnicy od 90 do 225 mm, lecz odpowiedni dobór pompy opiera się nie tylko o jej średnicę, ale również o wydajność dostosowaną do potrzeb użytkownika. Warto przemyśleć jakie ciśnienie odpowiadać będzie naszemu zapotrzebowaniu. Dodatkowym aspektem który nie powinien ujść naszej uwadze jest dobranie pompy do specyfiki studni. Jeśli na przykład w wodzie osadza się piasek, może mieć to negatywny wpływ na działanie pompy, dlatego ważne jest dostosowanie hydrauliki pompy.

Pompy WILO – niezawodne rozwiązanie

Pompy WILO to nieduże, lecz solidnie wykonane urządzenia wyposażone w silnik olejowy jednofazowy, który zależnie od modelu podnosi wodę na wysokość od 91 do 117 metrów. Urządzenia WILO posiadają wał napędowy ze stali nierdzewnej, element tłoczny, jak i porządną obudowę ze stali nierdzewnej. Wyposażając ją w ceramiczne łożyska, stworzono pompę o dużej wytrzymałości, która godnie rywalizuje z propozycjami nawet z wyższej półki cenowej. Prędkość obrotowa pomp wynosi 2900 rpm i zapewnia mocne ciśnienie na którym oprzeć można nawet cały system hydrauliczny domku letniskowego, dlatego jest to rozwiązanie na którym można polegać.

Warto wiedzieć

Niewątpliwą zaletą pompy WILO jest jej cena w stosunku do wydajności. Oferowane pompy nadadzą się już nie tylko do domków letniskowych, ale i do zasilenia systemu nawadniania. Przy odpowiednim doborze pompy mogą one zasilać nawet całe gospodarstwa wiejskie czy domy jednorodzinne. Pompy głębinowe to urządzenia przeznaczone przede wszystkim do studni głębinowych jednak z powodzeniem mogą być stosowane przy pompowaniu wody ze zbiorników na deszczówkę czy ze studni kręgowych. Dostosowując się do Państwa potrzeb oferujemy pompy o różnych parametrach pochodzące od renomowanej marki WILO. Zachęcamy do zapoznania się z naszym szerokim asortymentem.

Pompy głębinowe

GRUNDFOS Pompa głębinowa SQ 1-65 0.7 kW 96510190 GRUNDFOS Pompa głębinowa SQ 1-65 0.7 kW 96510190
Producent: GRUNDFOS
Cena: 2 789,00 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium