Producenci

Ogrzewanie domu i mieszkania


Ogrzewanie domów i mieszkań wobec zmieniających się pór roku jest konieczne. Może się odbywać przy pomocy tradycyjnych pieców lub nowoczesnych rozwiązań jak pompy ciepła. Ogrzewanie, które oferuje nasz sklep internetowy to szeroki wybór urządzeń grzewczych i akcesoriów do ich montażu.

 • nowość

Ogrzewanie — rodzaje systemów grzewczych

Ogrzewanie do domu lub do mieszkania wymaga wyboru jednego z rodzajów systemów grzewczych, jakimi są:

 • podłączenie do elektrociepłowni,

 • piece na paliwa różnego rodzaju,

 • montaż instalacji gazowej,

 • montaż instalacji elektrycznej,

 • pompy ciepła.

Czym charakteryzują się poszczególne systemy? Ciepło dostarczane z zewnątrz przez elektrociepłownię wymaga jedynie wyposażenia pomieszczeń w odpowiednie grzejniki i opłacania rachunków za jego dostarczanie.

Piece na węgiel, pellet, ekogroszek czy drewno powoli wychodzą już z użytku i coraz rzadziej są brane pod uwagę przy budowie domów jako źródło ogrzewania. Wpływ na to mają zarówno ceny tego rodzaju opału, jak i względy ekologiczne. Nie bez znaczenia jest również konieczność wygospodarowania miejsca na składowanie opału.

Ogrzewanie gazowe wciąż cieszy się dużą popularnością. Gaz to najbardziej ekologiczne rozwiązanie spośród tradycyjnych źródeł energii. Piece gazowe zarówno nowsze kondensacyjne, jak i tradycyjne są łatwe w obsłudze, zautomatyzowane i mają kompaktowe rozmiary. Gaz ziemny trafia do specjalnego zbiornika, z którego przenoszony jest do kotła, by podczas procesu spalania podgrzał wodę, rozprowadzaną następnie do grzejników.

Ogrzewanie elektryczne jest popularne ze względu na dużą różnorodność dostępnych na rynku systemów. Najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach z dobrą izolacją niwelującą straty ciepła, gdyż koszty energii elektrycznej nie należą do najmniejszych. Korzystnym rozwiązaniem są elektryczne piece akumulacyjne, które pobierają energię w trakcie obowiązywania niższej taryfy (np., nocnej), kumulując ją i oddając do wnętrza. Są one sterowane elektronicznie. To dobre rozwiązanie w przypadku posiadania dwutaryfowej instalacji elektrycznej.

Pompy ciepła to coraz popularniejszy sposób na ogrzewanie do domu jednorodzinnego, a nawet budynków wielomieszkaniowych. To alternatywny system grzewczy, który sam nie wytwarza energii, a działa dzięki zasadzie fizyki zwanej efektem Joule’a Thompsona. Polega ona na przenoszeniu ciepła z zewnątrz do środka pomieszczeń przy pomocy właściwych procesów termodynamicznych. Odpowiednia temperatura jest zapewniana przez pobieranie energii ze środowiska naturalnego, dlatego wyróżnić można pompy:

 • powietrzne — działają nawet przy temperaturach do -25°C. Są bardzo popularne, a dodatkowo latem mogą być wykorzystywane jako klimatyzator,

 • gruntowe — wykorzystują ciepło pochodzące z gruntu, a do montażu potrzebują wykorzystania sporej ilości przydomowej przestrzeni,

 • wodne — pobierają energię ze zbiorników wodnych, np. jezior, rzek, ale też ze studni, które występują na terenie działki przy domu.

Ogrzewanie do domu i mieszkania — rodzaje instalacji grzewczych

Instalacja grzewcza odpowiada za poczucie komfortu cieplnego domowników. Występuje w kilku rodzajach, które różnią się od siebie sposobem i miejscem montażu odbiorników ciepła. Do najpopularniejszych można zaliczyć:

 • grzejniki ścienne — tradycyjna instalacja, wymagająca zamontowania kaloryferów, które oddają ciepło do powietrza w pokojach oraz łazience. Obecnie rzadko spotykane są już grzejniki żeberkowe, a do wyboru jest cała gama eleganckich modeli, które same w sobie mogą stanowić dodatkową dekorację,

 • ogrzewanie podłogowe — niewidoczne, bo ukryte pod jej powierzchnią. Jego zaletą jest równomierne oddawanie ciepła na całej powierzchni ogrzewanych pomieszczeń. Doskonale sprawdza się w przypadku alergików, bo ciepło oddawane przez promieniowanie sprawia, że w powietrzu nie unoszą się roztocza czy kurz. Wyróżnia się ogrzewanie podłogowe wodne oparte o system rur grzewczych, przez które przepływa woda oraz elektryczne, wykorzystujące specjalne maty grzewcze lub przewody,

 • ogrzewanie sufitowe — odpowiednik podłogowego, w którym jednak system grzewczy umieszczony jest w suficie, W tym przypadku również nie jest wymagany montaż grzejników naściennych, dzięki czemu przestrzeń nie jest ograniczana.

Do nieco mniej popularnych instalacji grzewczych można zaliczyć ogrzewanie kanałowe, które jest odmianą ogrzewania podłogowego. Jego główny element to wykonany z aluminium lub miedzi grzejnik. Posiada też ocynkowaną wannę umieszczoną w posadzce, wyposażoną w wymiennik ciepła oraz podest o kratkowanej strukturze. Przez jego kratki do ogrzewanych pomieszczeń oddawane jest ciepło. Może wykorzystywać konwekcję naturalną lub mieć cyrkulację wspomaganą wentylatorem.

Ogrzewanie w ofercie sklepu Superbateria.pl

W naszym sklepie znajdziesz wszystko, co można zaliczyć do kategorii ogrzewanie i to w korzystnych cenach. Oferujemy między innymi nagrzewnice, kurtyny powietrzne, wentylację czy grzejniki, które zapewniają ciepło w domu. Dostępne są tu również urządzenia do ogrzewania wody, w tym bojlery, przepływowe ogrzewacze wody, ogrzewacze wody elektryczne, a także sprzęgła hydrauliczne czy zasobniki C.W.U.

Oprócz tego dysponujemy dużym wyborem baterii, ceramiki i akcesoriów stanowiących wyposażenie łazienek i kuchni. Zapraszamy do zapoznania się z całością naszej oferty!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium