Producenci

Zawory zwrotne do wody


Zawór zwrotny to element instalacyjny, którego głównym zadaniem jest zapobieganie przepływowi wody w niepożądanym kierunku. Działa na zasadzie ruchu jednokierunkowego, umożliwiając przepływ w wybranym kierunku i blokując go w przeciwnym. Hurtownia instalacyjna Superbateria.pl oferuje zawory zwrotne uznanych producentów, np. FERRO czy ALTECH.

Zawór zwrotny - kluczowy element systemu hydraulicznego

Zawór zwrotny do wody składa się z kilku elementów, jakimi są:

  • obudowa, zazwyczaj ze stali nierdzewnej lub mosiądzu, zapewniająca odporność na korozję i żywotność produktu,
  • sprężyna, która utrzymuje zawór w pozycji zamkniętej, kiedy nie ma przepływu wody,
  • klapka (zawór zwrotny klapowy) albo tarcza, która otwiera się pod wpływem przepływu wody, umożliwiając jej swobodne przemieszczanie się.

Zawory zwrotne (powrotne) są niezbędnymi komponentami w wielu systemach i instalacjach hydraulicznych, np.:

  • wodociągowych, gdzie zapobiegają cofaniu się wody, co jest szczególnie ważne w przypadku awarii czy spadków ciśnienia w sieci.
  • grzewczych, bo chronią przed niepożądanym przepływem wody w układach, wymagających jednokierunkowego przepływu.
  • przeciwpożarowych, gwarantując efektywność działania systemu w razie pożaru.
  • irygacyjnych, zapewniając jednokierunkowy przepływ wody w systemach nawadniających, unikając tym samym niepożądanych przecieków czy cofania.

Zawór zwrotny do wody gwarantuje, że instalacje hydrauliczne funkcjonują w sposób prawidłowy i bezpieczny. Woda przepływa tam, gdzie powinna, a wszelkie ryzyko niepożądanych przecieków czy cofań się płynu jest minimalizowane. Przy wyborze odpowiedniego zaworu warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wykonany, oraz na jego specyfikacje.

Zawory zwrotne w ofercie Superbateria.pl

Zawory zwrotne to kluczowe elementy domowych sieci wodnych i grzewczych. W ofercie naszego sklepu dostępne są także zawory powrotne do grzejników, które uniemożliwiają przepływ cieczy wstecz, chroniąc je tym samym przed pęknięciami czy innymi uszkodzeniami. Polecamy nasze zawory do instalacji wodnych i centralnego ogrzewania oraz pozostałe artykuły hydrauliczne z naszej oferty.

Oprócz nich w asortymencie mamy też same urządzenia zapewniające ciepłą wodę i ogrzewanie, takie jak zasobniki C.W.U. czy pompy ciepła. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium