Producenci

Przepływowe ogrzewacze / podgrzewacze wody elektryczne


Przepływowe ogrzewacze wody to praktyczne rozwiązanie, które zapewnia szybki dostęp do ciepłej wody użytkowej. Idealnie nadają się też do domków letniskowych czy altanek, wszędzie tam, gdzie jest ona używana rzadko. Elektryczne przepływowe ogrzewacze wody pobierają prąd tylko podczas pracy, dlatego są energooszczędne.

Przepływowe ogrzewacze wody — zasada działania

Przepływowe podgrzewacze wody to urządzenia przeznaczone do montażu na instalacji wodnej – z sieci wodociągowej lub przy poborze indywidualnym (np. ze studni). Ich zadaniem jest ogrzewanie wody użytkowej. Ogrzewacze przepływowe uruchamiają się po odkręceniu kurka z ciepłą wodą – w tym momencie dochodzi do ogrzewania wody zimnej i poboru mocy. Urządzenie nie utrzymuje bowiem stałej temperatury wody, lecz podgrzewa ją wyłącznie w trakcie użytkowania. Jeśli więc nie korzystasz z ogrzewacza, nie pobierasz energii, a tym samym nie generujesz dodatkowych kosztów.

Elektryczne przepływowe podgrzewacze wody – zastosowanie

W naszej ofercie znajdziesz przepływowe ogrzewacze wody elektryczne, które są wygodną alternatywą dla ogrzewaczy gazowych. Podgrzewacze elektryczne to urządzenia o łatwej i bezpiecznej obsłudze, których użytkowanie nie jest ograniczone żadnymi normami, jak w przypadku ogrzewaczy gazowych. Ogrzewacz elektryczny jest również mniejszy niż gazowy, dzięki czemu zmieści się dosłownie wszędzie – oferujemy nawet przepływowe podgrzewacze podumywalkowe i nadumywalkowe.

Elektryczne przepływowe podgrzewacze do wody znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcesz uzyskać dostęp do ciepłej wody użytkowej – m.in. w domach (kuchnia, toaleta, łazienka), domkach letniskowych, altanach, budynkach użyteczności publicznej, ośrodkach wypoczynkowych, lokalach gastronomicznych, centrach handlowych czy na stacjach benzynowych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ogrzewacz do wody?

Wybór ogrzewacza powinien być poprzedzony analizą parametrów urządzenia oraz opinii na temat producenta.

  • Moc – w naszej ofercie znajdziesz przepływowe ogrzewacze wody o mocy od 3,5 kW do 18 kW. Wybór tego parametru zależy od indywidualnego zapotrzebowania. Im wyższa moc urządzenia, tym szybszy dostęp do ciepłej wody.
  • Ciśnienie – minimalne i maksymalne dopuszczalne ciśnienie pracy to czynniki określające wydajność urządzenia. Przekroczenie tych parametrów prowadzi do zatrzymania pracy podgrzewacza, dlatego wybierz urządzenie o przedziale zbliżonym do obowiązującego w Twojej sieci. Ciśnienie mierzymy w barach.
  • Wymiary – ten parametr jest szczególnie ważny w przypadku małych pomieszczeń. Jeśli planujesz montaż nad lub pod umywalką, wybierz specjalnie zaprojektowane urządzenie nadumywalkowe lub podumywalkowe (np. ogrzewacz wody DAFI).
  • Producent – jeśli zależy Ci na wydajnym urządzeniu wysokiej jakości, wybierz ogrzewacz od renomowanego producenta. Przepływowe ogrzewacze wody DAFI, STIEBEL ELTRON, BIAWAR, BOSCH czy KOSPEL to gwarancja jakości i niezawodności.

W przypadku ogrzewaczy przepływowych pojemność urządzenia nie ma znaczenia, gdyż woda jest ogrzewana na bieżąco. Ogrzewacz wody przepływowy zajmuje więc niewiele miejsca i sprawdza się nawet w najmniejszej łazience.

W naszej bogatej ofercie można też znaleźć inne ogrzewacze wody elektryczne. Oprócz tego proponujemy m.in.: zasobniki C.W.U., pompy, ogrzewanie, w tym ogrzewanie podłogowe wodne czy grzejniki, a także wyposażenie łazienek. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium