telefon  Infolinia: 603 658 272 (pon-pt 8:00-15:30)    mail: sklep@superbateria.pl

Producenci

Przepływowe ogrzewacze wody


Przepływowe ogrzewacze wody – skuteczny sposób na ciepłą wodę

Ogrzewacz wody przepływowy to praktyczne i wygodne rozwiązanie, które zapewnia szybki dostęp do ciepłej wody użytkowej. Podgrzewacz elektryczny przepływowy rozwiązuje problem braku ciepłej wody w małych pomieszczeniach, domkach letniskowych czy altanach – wystarczy dostęp do energii elektrycznej i możesz korzystać z ciepłej wody wszędzie tam, gdzie tylko chcesz! Dzięki temu, że podgrzewacze do wody przepływowe pobierają prąd tylko wtedy, gdy ogrzewają wodę, jest to rozwiązanie energooszczędne i wydajne. 

 

Jak działają przepływowe ogrzewacze wody?

Przepływowy podgrzewacz do wody to urządzenie przeznaczone do montażu na instalacji wodnej – z sieci wodociągowej lub przy poborze indywidualnym (np. ze studni). Jego zadaniem jest ogrzewanie wody użytkowej. Przepływowy ogrzewacz wody uruchamia się po odkręceniu kurka z ciepłą wodą – w tym momencie dochodzi do ogrzewania wody zimnej i poboru mocy. Warto podkreślić, że urządzenie nie pobiera prądu wtedy, gdy z niego nie korzystamy. Ogrzewacz nie utrzymuje bowiem stałej temperatury wody, lecz podgrzewa ją wyłącznie w trakcie użytkowania. Jeśli więc nie korzystasz z ogrzewacza, nie pobierasz energii, a tym samym nie generujesz dodatkowych kosztów.

Ogrzewacz wody – przepływowy czy pojemnościowy?

Wyróżniamy podgrzewacze przepływowe i pojemnościowe. Podgrzewacze pojemnościowe ogrzewają wodę i utrzymują jej temperaturę przez cały czas, a po opróżnieniu zbiornika należy zaczekać na ponowne podgrzanie wody. Z kolei ogrzewacze przepływowe ogrzewają wodę na bieżąco, po odkręceniu kurka. Zakręcenie kranu skutkuje wyłączeniem podgrzewacza, dzięki czemu woda jest ogrzewana wyłącznie wtedy, kiedy jej potrzebujemy. Przepływowe podgrzewacze wody są rozwiązaniem bardziej ekonomicznym – zarówno pod względem zakupu, jak i eksploatacji. Montaż takiego urządzenia jest również znacznie mniej skomplikowany, gdyż podgrzewacze przepływowe są małe i kompaktowe. 

Elektryczne przepływowe podgrzewacze wody – zastosowanie

W naszej ofercie znajdziesz elektryczne ogrzewacze wody przepływowe, które są wygodną alternatywą dla ogrzewaczy gazowych. Podgrzewacze elektryczne to urządzenia o łatwej i bezpiecznej obsłudze, których użytkowanie nie jest ograniczone żadnymi normami, jak w przypadku ogrzewaczy gazowych. Ogrzewacz elektryczny jest również mniejszy niż gazowy, dzięki czemu zmieści się dosłownie wszędzie – także nad i pod umywalką.

Elektryczne przepływowe podgrzewacze wody znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcesz uzyskać dostęp do ciepłej wody użytkowej – m.in. w domach (kuchnia, toaleta, łazienka), domkach letniskowych, altanach, budynkach użyteczności publicznej, ośrodkach wypoczynkowych, lokalach gastronomicznych, centrach handlowych czy na stacjach benzynowych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ogrzewacz do wody?

Wybierając ogrzewacz, zwróć uwagę na parametry urządzenia oraz opinie na temat producenta. 

  • Moc – w naszej ofercie znajdziesz przepływowe ogrzewacze wody o mocy od 3,5 kW do 18 kW. Wybór tego parametru zależy od indywidualnego zapotrzebowania. Im wyższa moc urządzenia, tym szybszy dostęp do ciepłej wody.
  • Ciśnienie – minimalne i maksymalne dopuszczalne ciśnienie pracy to czynniki określające wydajność urządzenia. Przekroczenie tych parametrów prowadzi do zatrzymania pracy podgrzewacza, dlatego wybierz urządzenie o przedziale zbliżonym do obowiązującego w Twojej sieci. Ciśnienie mierzymy w barach.
  • Wymiary – ten parametr jest szczególnie ważny w przypadku małych pomieszczeń. Jeśli planujesz montaż nad lub pod umywalką, wybierz specjalnie zaprojektowane urządzenie nadumywalkowe lub podumywalkowe (np. ogrzewacz wody DAFI).
  • Producent – jeśli zależy Ci na wydajnym urządzeniu wysokiej jakości, wybierz ogrzewacz od renomowanego producenta. Przepływowy ogrzewacz wody DAFI lub STIEBEL ELTRON to gwarancja jakości i niezawodności.

W przypadku ogrzewaczy przepływowych pojemność urządzenia nie ma znaczenia, gdyż woda jest ogrzewana na bieżąco. Ogrzewacz wody przepływowy zajmuje więc niewiele miejsca i sprawdza się nawet w najmniejszej łazience.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium