Producenci

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym


Sterowanie ogrzewaniem podłogowym jest możliwe dzięki nowoczesnym urządzeniom automatyki budynkowej. Pozwalają one na osiąganie i utrzymywanie wybranej temperatury oraz oszczędności poprzez rozsądne gospodarowanie energią grzewczą.

Co wchodzi w skład sterowania ogrzewaniem podłogowym?

Sterowanie podłogówką odbywa się poprzez szereg urządzeń, które często sprzedawane są jako zestawy regulujące do systemu ogrzewania podłogowego. Wśród ich głównych elementów można wymienić:

  • sterowniki do ogrzewania podłogowego, w tym sterownik główny czy sterownik zaworów termostatycznych, zarządzający pracą urządzeń w poszczególnych pomieszczeniach,
  • czujniki temperatury albo regulatory pokojowe, które umieszczone w różnych pokojach dają możliwość uzyskania w nich optymalnej temperatury,
  • siłowniki termoelektryczne montowane w rozdzielaczu, których zadaniem jest zamykanie i otwieranie dopływu czynnika grzewczego zgodnie z sygnałem otrzymanym ze sterowników.

Automatyka do ogrzewania podłogowego może być programowana ręcznie, a także sterowana zdalnie przez Internet lub Wi-Fi.

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym — korzyści

Sterowanie do podłogówki jest nie tylko bardzo wygodne i proste w obsłudze (poradzi sobie z nim każdy laik), ale przynosi wiele korzyści m.in.:

  • zapewnia doskonały komfort termiczny, dzięki równomiernie rozprowadzanemu ciepłu,
  • pozwala na znaczne oszczędności energii, bo wspomniany komfort cieplny można uzyskać już przy 19°C;
  • podnosi wartość domu lub mieszkania — nowoczesne ogrzewanie podłogowe sterowane automatycznie jest dużym atutem przy sprzedaży.

Automatyka do podłogówki to zwykle bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia, które w zależności od modelu mają różne funkcje dodatkowe. Ich wygodna obsługa sprawia, że sterowanie ogrzewaniem podłogowym jest efektywne.

Automatyka do sterowania ogrzewaniem podłogowym to tylko część bogatej oferty naszego sklepu. Polecamy również grzejniki, ogrzewanie podłogowe wodne, zasobniki C.W.U., pompy czy wyposażenie łazienek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium