Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci

Grzejniki elektryczne pokojowe na ścianę


Grzejniki elektryczne są najczęściej używane, gdy w domu lub mieszkaniu nie ma instalacji centralnego ogrzewania. Mogą też stanowić dodatkowe źródło ciepła dla dogrzania jakiegoś pomieszczenia. W tej kategorii oferujemy ekonomiczne grzejniki konwektorowe elektryczne marki ALTANTIC.

Grzejniki elektryczne — zastosowanie

Elektryczne grzejniki funkcjonują jako podstawowy lub uzupełniający element grzewczy. W pierwszym przypadku używane są zwykle modele stacjonarne, takie jak dostępne u nas grzejniki elektryczne na ścianę. Są one zwykle wyposażone w nowoczesne elektroniczne termostaty, dzięki, którym można dokładnie zarządzać temperaturą. W ten sposób nie są narażone na przegrzanie, a ich użytkowanie jest bezpieczne i bardziej ekonomiczne.

Grzejniki elektryczne do domu czy mieszkania mogą też występować w wersji mobilnej. Służą wtedy zazwyczaj do okazjonalnego dogrzewania poszczególnych pomieszczeń. Takie modele mogą rozgrzewać się do wyższych temperatur, a ich termostaty mają znacznie mniejszą dokładność. Korzystanie z nich naraża użytkowników na wyższe koszty, więc stosuje się je tylko czasami, np. w okresach przejściowych przed lub po sezonie grzewczym. Ich zaletą jest to, że można je przenosić i w ten sposób dogrzewać różne pomieszczenia.

 

Jak działają grzejniki konwektorowe?

Grzejniki pokojowe elektryczne tego typu wykorzystują do działania proces konwekcji, czyli ruch cząsteczek powietrza wynikający z różnicy temperatur. Powietrze ciepłe unosi się do góry, a zimne opada. Grzejniki konwektorowe elektryczne ogrzewają zimne powietrze, przepływające przez nie, które dociera od dołu, a następnie jest uwalniane górą. W ten sposób powodują cyrkulację ciepłego powietrza, która podnosi temperaturę w pomieszczeniu.

Konwektorowe grzejniki elektryczne ścienne używane do ogrzewania pokoju wymagają dostarczenia większej ilości ciepła, by zapewnić użytkownikom komfort termiczny. Wynika to z faktu, że ogrzane powietrze unosi się pod sufit, a zimne utrzymuje przy podłodze. Urządzenia konwektorowe są bardzo popularne, na co wpływ ma prosty montaż i obsługa, która ogranicza się tylko do podpięcia do gniazdka i ustawienia żądanej temperatury. Jeśli użytkownik wybierze grzejniki elektryczne o większej mocy, może oprzeć na nich cały domowy system grzewczy.

Grzejniki konwektorowe elektryczne — rodzaje

Oprócz grzejników konwektorowych zawieszanych na ścianie występują też popularne modele stojące czy podłogowe kanałowe. Elementem grzewczym jest w nich wymiennik ciepła złożony z miedzianych rurek w zabudowie z płytek miedzianych lub aluminiowych. Obudowa tego typu grzejników elektrycznych nie ma udziału w procesie nagrzewania pomieszczenia. Ma wyłącznie ozdobny charakter i nie nagrzewa się.

Konwektorowe grzejniki elektryczne do pokoju można podzielić na dwa rodzaje, biorąc pod uwagę sposób obiegu powietrza. Są to:

  • grzejniki grawitacyjne, które wykorzystują naturalny przepływ powietrza. Chłodne powietrze wpływa do nich od dołu, przechodzi przez wymiennik ciepła, który je ogrzewa i wydostaje się do pomieszczenia górą. Jest to tzw. efekt kominowy, którego siła może być różna w zależności od mocy grzejnika,

  • grzejniki wentylatorowe, w których przepływ powietrza wymusza zamontowany na nich wentylator. Działają na zasadzie odwróconego efektu kominowego. Wentylator wciąga powietrze poprzez znajdujące się w górnej części grzejnika otwory i nadmuch ciepłego powietrza po ogrzaniu następuje do dołu. Zaletą tego rozwiązania jest to, że w pomieszczeniu nie zostają niedogrzane strefy.

Czy warto wybrać grzejniki elektryczne?

Konwektorowe grzejniki elektryczne do ogrzewania domu są dobrym wyborem dla osób ceniących sobie komfort użytkowania systemu grzewczego. Warto wybrać sprawdzone urządzenia, wysokiej jakości, wyposażone w dodatkowe funkcjonalności, tak aby sprostały wszystkim wymaganiom użytkowników, np. grzejniki elektryczne energooszczędne z termostatem.

Ogrzewanie elektryczne może generować duże koszty, ale właściwie dobrany i zaprojektowany system grzewczy oparty na konwektorach zapewni minimalne zużycie energii. Ważne jest jednak, by cały dom posiadał dobrą izolację i był energooszczędny. W przeciwnym razie można używać przenośne grzejniki elektryczne pokojowe do okresowego dogrzewania pomieszczeń.

W ofercie sklepu internetowego Superbateria.pl znajdziesz także inne grzejniki, w tym grzejniki łazienkowe, grzejniki dekoracyjne czy grzejniki pokojowe, a także ogrzewanie podłogowe wodne. Oprócz tego mamy wyposażenie łazienek, zasobniki C.W.U., różnego rodzaju pompy i osprzęt instalacyjny. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium