Producenci

Bojlery i zasobniki c.w.u. gazowe do kotłów


Bojlery gazowe to urządzenia do użytku domowego, służące do podgrzewania wody. Występują jako zbiorniki C.W.U. montowane zwykle w łazience nad wanną lub w kuchni nad zlewozmywakiem. Są one znacznie tańsze w eksploatacji od bojlerów elektrycznych.

Bojlery gazowe — dobór i zalety

Zasobniki C.W.U. do kotłów gazowych muszą być dopasowane do rodzaju i liczby urządzeń, z jakimi mają pracować. Dla typowego zużycia ciepłej wody wystarczą tradycyjne zasobniki wężownicowe, np. bojlery GALMET Rondo Premium. Gdy przewidywane jest wyższe zapotrzebowanie na ciepłą wodę, można wyposażyć się w piec gazowy z zasobnikiem warstwowym, który nie ma wężownicy grzewczej, a pełni raczej funkcję magazynu ciepłej wody. To rozwiązanie kompaktowe, które pozwala nagrzać bardzo szybko wodę do żądanej temperatury.

Zasobniki ciepłej wody do kotłów gazowych mogą współpracować z jednofunkcyjnymi i dwufunkcyjnymi typami kotłów, do których muszą być oczywiście odpowiednio dobrane. Bojlery do kotłów gazowych dają ogromny komfort użytkowania i są łatwe w obsłudze. Po właściwym zainstalowaniu nie trzeba już nic dodatkowo ustawiać. Ich najważniejszą zaletą jest efektywność energetyczna dająca korzystny pobór ciepłej wody. Ceny gazu są nadal niższe niż energii elektrycznej, a zatem inwestycja w wymienniki C.W.U. do kotłów gazowych jest opłacalna.

Zasobniki C.W.U. do kotłów gazowych mają różne rozmiary, łatwo wiec dobrać właściwy do potrzeb danego użytkownika. W przypadku większej liczby domowników wystarczy bojler 120 litrów, aby wszyscy swobodnie mogli korzystać z ciepłej wody bez przerw na podgrzanie.

W sklepie internetowym Superbateria.pl, oprócz bojlerów gazowych, posiadamy duży wybór baterii, ceramiki i akcesoriów łazienkowych i kuchennych, a także urządzeń techniki grzewczej i części instalacyjnych. Dostępne są między innymi: wyposażenie łazienek, armatura łazienkowa, armatura grzewcza, pompy ciepła czy zbiorniki buforowe do pomp ciepła. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium