Opcje przeglądania
Wydajność maksymalna
Rodzaj przyłącza
Długość kabla (m)
Cena
  • od
    do
Nowość
Producenci

Pompy do kondensatu skroplin


Pompy do kondensatu są nieodzownym elementem dla prawidłowej eksploatacji urządzeń w przypadku instalacji wodno-kanalizacyjnej znajdującej się powyżej kotła kondensacyjnego. Dzięki nim z kotła odprowadzane są skropliny zwane kondensatem. W naszej ofercie znajdą Państwo pompy do kondensatu skroplin najwyższej jakości tak znanych marek, jak GRUNDROS, SFA POLAND czy WILO.

Grundfos Conlift1 Pompa do usuwania kondensatu 97936156 Grundfos Conlift1 Pompa do usuwania kondensatu 97936156
Cena: 446,51 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
SFA POLAND SANICONDENS MINI Pompa do kondensatu SK6MINI SFA POLAND SANICONDENS MINI Pompa do kondensatu SK6MINI
Cena: 265,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
SFA Pompa do kondensatu skroplin Sanicondens Pro SK6 SFA Pompa do kondensatu skroplin Sanicondens Pro SK6
Cena: 283,00 zł 283,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Grundfos Conlift1 LS Pompa kondensatu do skroplin 98455601 Grundfos Conlift1 LS Pompa kondensatu do skroplin 98455601
Cena: 264,01 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
SFA Sanineutral Neutralizator kondensatu NEUTRALSTD SFA Sanineutral Neutralizator kondensatu NEUTRALSTD
Cena: 329,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Wilo Plavis 011 C 2G Pompa  kondensatu do skroplin 2548593 Wilo Plavis 011 C 2G Pompa kondensatu do skroplin 2548593
Cena: 303,75 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Wilo Plavis 013-C Pompa do kondensatu do 2 urządzeń 2548552 Wilo Plavis 013-C Pompa do kondensatu do 2 urządzeń 2548552
Cena: 359,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Pompy do kondensatu — niezastąpione dla posiadaczy kotłów kondensacyjnych

Dla posiadaczy kotłów kondensacyjnych pompy do skroplin nie zawsze są oczywistością. Jeśli jednak skropliny zbierają się poniżej poziomu kanału ściekowego oraz gdy kondensat nie może w naturalny sposób grawitacyjnie odpłynąć z kotła do kanałów ściekowych, pompa do kondensatu staje się koniecznością. Sprawdzające się zarówno w małych mieszkaniach, jak i w domach wielorodzinnych pompy umożliwiają przetłoczenie skroplin zarówno w pionie, jak i poziomie. Możliwe jest dzięki temu prawidłowe funkcjonowanie kotłowni bez konieczności kosztownych prac adaptacyjnych.

Pompy do usuwania kondensatu przeznaczone są do użycia ze ściekami kwaśnymi. Producent modelu GRUNDFOS CONLIFT dodatkowo informuje, iż urządzenie może pompować kondensat bez neutralizacji o wartości pH 2,5 lub wyższej. Skropliny o wartości pH do 2,5 należy dodatkowo zneutralizować przed wypompowaniem go z urządzenia, jednak w przypadku kotłów grzewczych z paliwami typu gaz, gaz ciekły lub olej opałowy o małej zawartości siarki (zgodnie z DIN 51603-1) kondensat nie przekracza zwykle dozwolonej wartości.

Jak działa pompa do kondensatu?

Działanie pompy do kondensatu ma swoją specyfikę. Montowana jest ona u dołu odpowiedniego urządzenia. Skropliny spływają grawitacyjnie do zbiornika pompy przeznaczonym do tego wężykiem. Za kontrolę poziomu cieczy w zbiorniku odpowiedzialny jest automatycznie funkcjonujący łącznik pływakowy. Gdy poziom cieczy przekroczy dany poziom, uruchamiana jest pompa, a kondensat odpompowany zostaje osobnym wężykiem do kanalizacji ściekowej.

Pompy kondensatu wyposażone są w system alarmujący w przypadku przelewu. Niektóre modele umożliwiają zatrzymanie kotła w przypadku wystąpienia alarmu. W celu zapewnienia naszym klientom maksymalnego komfortu użytkowania pompy, większość modeli oferowanych na naszej stronie wyposażona jest w system zapewniający niski poziom hałasu poniżej 47dB(A).

Dostarczamy najwyższej jakości pompy do kondensatu, które nie są jedynie przydatne przy kotłach, ale również w wielu innych urządzeniach zbierających skropliny. Jeśli posiadają Państwo kominy, instalacje klimatyzacyjne, systemy chłodzenia i zamrażania czy lodówki, pompa ta może okazać się niezbędna. Zastosowanie tych pomp jest dobrym rozwiązaniem również dla osuszaczy powietrza i parowników.

Nasz asortyment obejmuje również: pompy cyrkulacyjne C.W.U., pompy rozdrabniające do WC, pompy obiegowe, pompy głębinowe do studni, pompy zatapialne, a także zasobniki C.W.U., armaturę grzewczą oraz wyposażenie łazienek, w tym armaturę łazienkową.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium