telefon  Infolinia: 603 658 272 (pon-pt 8:00-15:30)    mail: sklep@superbateria.pl

Opcje przeglądania
Producenci

Pompy do kondensatu skroplin


Niezastąpiona pompa do kondensatu

Nawet jeśli instalacja wodno-kanalizacyjna w naszym mieszkaniu zostanie zrealizowana zgodnie z projektem nadal istnieją kwestie, które warto przemyśleć, aby zapewnić jej odpowiednie funkcjonowanie. Niezbędne do prawidłowego działania kotła jest odpowiednie odprowadzenie skroplin zwanych kondensatem. Dbając o należytą eksploatację urządzeń w przypadku instalacji wodno-kanalizacyjnej znajdującej się powyżej kotła kondensacyjnego, nieodzowna jest pompa do kondensatu. W naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia najwyższej jakości dostosowane do potrzeb każdej kotłowni.

 

Pompa dla posiadaczy kotła kondensacyjnego

Dla posiadaczy kotłów kondensacyjnych pompa nie jest oczywistością. Jeśli jednak skropliny zbierane są poniżej poziomu kanału ściekowego oraz gdy kondensat nie może w naturalny sposób grawitacyjnie odpłynąć z kotła do kanałów ściekowych, pompa do kondensatu staje się koniecznością. Sprawdzające się zarówno w małych mieszkaniach, jak i w domach wielorodzinnych pompy umożliwiają przetłoczenie skroplin zarówno w pionie, jak i poziomie. Możliwe jest dzięki temu prawidłowe funkcjonowanie kotłowni bez konieczności kosztownych prac adaptacyjnych. Pompy przeznaczone są do użycia ze ściekami kwaśnymi. Producent modelu GRUNDFOS CONLIFT dodatkowo informuje, iż urządzenie może pompować kondensat bez neutralizacji o wartości pH 2,5 lub wyższej. Skropliny o wartości pH do 2,5 należy dodatkowo zneutralizować przed wypompowaniem go z urządzenia, jednak w przypadku kotłów grzewczych z paliwami typu gaz, gaz ciekły lub olej opałowy o małej zawartości siarki (zgodnie z DIN 51603-1) kondensat nie przekracza zwykle dozwolonej wartości.

Jak działa pompa do kondensatu?

Działanie tej nietypowej pompy ma swoją specyfikę. Pompa do kondensatu montowana jest u dołu odpowiedniego urządzenia. Skropliny spływają grawitacyjnie do zbiornika pompy do tego przeznaczonym wężykiem. Za kontrolę poziomu cieczy w zbiorniku odpowiedzialny jest automatycznie funkcjonujący łącznik pływakowy. Gdy poziom cieczy przekroczy dany poziom, uruchamiana jest pompa, a kondensat odpompowany zostaje osobnym wężykiem do kanalizacji ściekowej. Urządzenia wyposażone są w system alarmujący w przypadku przelewu. Niektóre modele umożliwiają zatrzymanie kotła w przypadku wystąpienia alarmu. W celu zapewnienia naszym klientom maksymalnego komfortu użytkowania pompy, większość modeli oferowanych na naszej stronie wyposażona jest w system zapewniający niski poziom hałasu poniżej 47dB(A).

Bogactwo zastosowań

Dostarczamy najwyższej jakości pompy do kondensatu, które nie są jedynie przydatne przy kotłach, ale również w wielu innych urządzeniach zbierających skropliny. Jeśli posiadają Państwo kominy, instalacje klimatyzacyjne, systemy chłodzenia i zamrażania czy lodówki, pompa ta może okazać się niezbędna. Zastosowanie pompy do kondensatu jest dobrym rozwiązaniem również dla osuszaczy powietrza i parowników. Dostosowując się do Państwa potrzeb oferujemy pompy o różnych parametrach pochodzące od dwóch renomowanych marek: GRUNDFOS oraz SFA. Zachęcamy do zapoznania się z naszym szerokim asortymentem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium