Producenci

Grundfos – pompy do wody i tłoczenia ścieków

Pompy Grundfos znajdują zastosowanie w budownictwie, przemyśle i rolnictwie w każdej skali. Urządzenia marki są stosowane w instalacjach, grzewczych, ciepłowniczych i klimatyzacyjnych. Pompy Grundfos sprawdzają się także w komercyjnych i przemysłowych instalacjach produkcyjnych. Są szeroko stosowane w rolnictwie i ogrodnictwie do nawadniania i odprowadzania nadmiaru zalegającej wody. Firma opracowała skuteczne urządzenia np. do czerpania wody z ujęć głębinowych i różnego rodzaju zbiorników oraz do przepompowywania wód gruntowych. Pompy z serii Unilift to jedno z popularniejszych rozwiązań stosowanych m.in. do zagospodarowania wód roztopowych i deszczówki. Ponadto, Grundfos oferuje systemy do oczyszczania, dezynfekcji i utrzymania obiegu wody oraz kompleksowe narzędzia do zarządzania pracą poszczególnych pomp i kompletnych układów.

Agregaty do odprowadzania kondensatu

Jednym z produktów, który jest niezwykle popularny wśród inwestorów, którzy w swoich budynkach zainstalowali nowoczesne kondensacyjne piece grzewcze, są pompy Grundfos z serii Conlift. Urządzenia te służą do odprowadzania kwaśnego kondensatu, jaki generuje proces rekuperacji spalin. Pompy Conlift zostały wyposażone w cichy i trwały napęd oraz zasobnik wykonany z materiału przystosowanego do składowania kwaśnego kondensatu. Poziom kondensatu w zasobniku jest sygnalizowany wskaźnikiem. Urządzenia z serii Conlift są doceniane za prosty montaż, niezawodność i łatwą konserwację.

Urządzenia do instalacji grzewczych i c.w.u. Grundfos – pompy obiegowe i cyrkulacyjne

Wszystkie nowoczesne instalacje grzewcze i zaopatrujące domowników w ciepłą wodę użytkową korzystają z dodatkowych pomp wymuszających obieg wody w układzie. Zastosowanie pomp cyrkulacyjnych i obiegowych Grundfos z serii Magna lub Alpha znacznie podnosi komfort korzystania z instalacji grzewczych, szczególnie w porównaniu do tradycyjnych układów grawitacyjnych. Urządzenia te oferują szereg funkcji, które dają możliwość dostosowania wydajności, z jaką pracuje pompa odpowiednio do bieżących potrzeb użytkowników. Firma opracowała własny automatyczny system sterowania urządzeniami o zmiennej wydajności, co pozwoliło znacznie obniżyć zużycie energii elektrycznej. Podobne funkcjonalności i sterowanie zostały także zastosowane w pompach cyrkulacyjnych Grundfos z serii Comfort.

Pompy i rozdrabniacze do toalet

Mówiąc o zarządzaniu obiegiem wody w budynkach, nie sposób nie wspomnieć o odprowadzaniu brudnej wody i ścieków, w tym ścieków z toalet. Do takich zastosowań Grundfos opracował dedykowaną serię urządzeń, która czerpie z doświadczeń grupy w zakresie szeroko pojętego drenażu. Odpływ ścieków z umywalek, prysznica, zlewów i zmywarek można zorganizować, stosując agregaty podnoszące z serii Sololift. To doskonałe rozwiązanie, gdy chcesz zaadoptować kolejne pomieszczenie na kuchnię czy pralnie. W przypadku toalet rekomenduje się stosowanie pomp z rozdrabniaczami z tej samej serii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium