telefon  Infolinia: 603 658 272 (pon-pt 8:00-15:30)    mail: sklep@superbateria.pl

Producenci

GRUNDFOS


Grundfos – pompy do wody i tłoczenia ścieków

Pompy Grundfos znajdują zastosowanie w budownictwie, przemyśle i rolnictwie w każdej skali. Urządzenia marki są stosowane w instalacjach grzewczych, ciepłowniczych i klimatyzacyjnych. Pompy Grundfos sprawdzają się także w komercyjnych i przemysłowych instalacjach produkcyjnych. Są szeroko stosowane w rolnictwie i ogrodnictwie do nawadniania i odprowadzania nadmiaru zalegającej wody. Firma opracowała skuteczne urządzenia np. do czerpania wody z ujęć głębinowych i różnego rodzaju zbiorników oraz do przepompowywania wód gruntowych. Pompy z serii Unilift to jedno z popularniejszych rozwiązań stosowanych m.in. do zagospodarowania wód roztopowych i deszczówki. Ponadto, Grundfos oferuje systemy do oczyszczania, dezynfekcji i utrzymania obiegu wody oraz kompleksowe narzędzia do zarządzania pracą poszczególnych pomp i kompletnych układów.

Agregaty do odprowadzania kondensatu

Jednym z produktów, który jest niezwykle popularny wśród inwestorów, którzy w swoich budynkach zainstalowali nowoczesne kondensacyjne piece grzewcze, są pompy Grundfos z serii Conlift. Urządzenia te służą do odprowadzania kwaśnego kondensatu, jaki generuje proces rekuperacji spalin. Pompy Conlift zostały wyposażone w cichy i trwały napęd oraz zasobnik wykonany z materiału przystosowanego do składowania kwaśnego kondensatu. Poziom kondensatu w zasobniku jest sygnalizowany wskaźnikiem. Urządzenia z serii Conlift są doceniane za prosty montaż, niezawodność i łatwą konserwację.

Urządzenia do instalacji grzewczych i c.w.u. Grundfos – pompy obiegowe i cyrkulacyjne

Wszystkie nowoczesne instalacje grzewcze i zaopatrujące domowników w ciepłą wodę użytkową korzystają z dodatkowych pomp wymuszających obieg wody w układzie. Zastosowanie pomp cyrkulacyjnych i obiegowych Grundfos z serii Magna lub Alpha znacznie podnosi komfort korzystania z instalacji grzewczych, szczególnie w porównaniu do tradycyjnych układów grawitacyjnych. Urządzenia te oferują szereg funkcji, które dają możliwość dostosowania wydajności, z jaką pracuje pompa odpowiednio do bieżących potrzeb użytkowników. Firma opracowała własny automatyczny system sterowania urządzeniami o zmiennej wydajności, co pozwoliło znacznie obniżyć zużycie energii elektrycznej. Podobne funkcjonalności i sterowanie zostały także zastosowane w pompach cyrkulacyjnych Grundfos z serii Comfort.

Pompy i rozdrabniacze do toalet

Mówiąc o zarządzaniu obiegiem wody w budynkach, nie sposób nie wspomnieć o odprowadzaniu brudnej wody i ścieków, w tym ścieków z toalet. Do takich zastosowań Grundfos opracował dedykowaną serię urządzeń, która czerpie z doświadczeń grupy w zakresie szeroko pojętego drenażu. Odpływ ścieków z umywalek, prysznica, zlewów i zmywarek można zorganizować, stosując agregaty podnoszące z serii Sololift. To doskonałe rozwiązanie, gdy chcesz zaadoptować kolejne pomieszczenie na kuchnię czy pralnię. W przypadku toalet rekomenduje się stosowanie pomp z rozdrabniaczami z tej samej serii.

Pompa zatapialna Grundfos

Pompy zatapialne do wody brudnej i ścieków marki Grundfos to uszczelnione zespoły łączące pompę ze zintegrowanym silnikiem. Pompa zatapialna Grundfos doskonale radzi sobie podczas pracy pod powierzchnią ścieków, zapewniając efektywne odprowadzanie cieczy z posesji, zlewu, pralki, zmywarki, drenażu ogrodu czy prysznica. Z pompą zatapialną renomowanej marki Grundfos szybko i wygodnie pozbędziesz się czystej lub zanieczyszczonej wody z dowolnych miejsc.

Pompa zatapialna Grundfos z serii AP, Unilift AP, Unilift CC i Unilift KP służy do zastosowań w domach jednorodzinnych. Podstawowa seria AP jest przeznaczona do tłoczenia ścieków oraz zanieczyszczonej, brudnej, gruntowej wody. Wyposażona w system rozdrabniaczy, dzięki któremu cząstki stałe są cięte na małe kawałki. Z kolei urządzenia z seriiUnilift to jednostopniowe pompy zanurzeniowe służące do tłoczenia nieagresywnych cieczy i ścieków, które zasysają wodę nawet z poziomu 3 mm i pompują ciecz ze stałymi cząsteczkami do 10-12 mm.

Pompa do centralnego ogrzewania Grundfos

Jaką pompę wybrać do centralnego ogrzewania? W ofercie Grundfos znalazły się nowoczesne pompy do c.o., które zapewniają sprawne działanie całej instalacji. Każda pompa do centralnego ogrzewania Grundfos jest produktem zaprojektowanym z myślą o najwyższej wydajności, którą można uzyskać przy niskim nakładzie konserwacji. Pompy obiegowe do c.o. marki Grundfos zmniejszają zużycie energii nawet o 80% – w porównaniu z tradycyjnymi pompami obiegowymi. Równocześnie pompa do centralnego ogrzewania Grundfos zapewnia cichą pracę, dostosowując się do potrzeb i wymagań swoich użytkowników.

Produkty z serii Alpha i Magna to elektronicznie regulowane pompy obiegowe przeznaczone do ogrzewania domów jednorodzinnych i ogrzewania przemysłowego oraz cyrkulacji ciepłej wody użytkowej w budynkach komercyjnych i domach jednorodzinnych. Duży wybór i szerokie zastosowanie sprawiają, że pompy do c.o. Grundfos znajdują się w czołówce pomp obiegowych dostępnych na rynku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium